nedeľa, 7 marca, 2021

Nový Zéland povoľuje nakrúcanie LOTR seriálu, Power Rangers a ďalších

-

Nový Zéland povoľuje nakrúcanie

Značne ovplyvneným zostal počas pandémie aj filmový priemysel, ktorý nemohol cestovať a teda produkcia filmov či seriálov zostala na bode mrazu. Je mnoho lokácií, kde sa zvykne nakrúcať, no jednou z tých najobľúbenejších destinácií je práve Nový Zéland. Práve na tomto krásnom ostrove sa nakrúcala legendárna trilógia Pána prsteňov. Ako ste už mohli postrehnúť, Amazon sa rozhodol nakrútiť seriál zo sveta Stredozeme, ktorý by sa mal ukázať na obrazovkách už budúci rok. Ale… bude to tak naozaj?

Avatar 2
Zdroj: twitter.com/20thcentury

-REKLAMA-

Napriek tomu, že pandémia spôsobila problémy vo svete filmov a seriálov, vyzerá to tak, že seriál naozaj uvidíme. Nový Zéland povoľuje opäť nakrúcanie, čo je viac než dobrá správa. Filmové štáby dostávajú konečne pomaly zelenú, aby sa mohli opäť vrátiť do krajiny a nakrúcať. Nie je to však také jednoduché, toto sú naozaj len výnimky. Nie je to tak, že do krajiny má prístup hocikto. Medzi prvými štábmi bol práve ten Jamesa Camerona, ktorý natáča pokračovanie Avatara. Ten bol vstupený do krajiny už minulý mesiac, štáb by mal mať dnes už vyše 40 ľudí. Povolenie mal aj film The Power of the Dog, ktorý rovnako už nejakú dobu nakrúcal.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rychlé filmové tipy: Sonic, Guns Akimbo a další

Zelenú má hneď niekoľko projektov

Ako uviedlo Ministerstvo obchodu, inovácií a zamestnania (MBIE) na Novom Zélande, povolenie dostalo aj ďalších 5 projektov. Tie sú: prequel seriál Pán prsteňov, Power Rangers Dino Fury, Cowboy Bebop, Sweet Tooth a Greatest Beer Run Ever. Podľa všetkého by sa mali členovia štábov dostať do krajiny v priebehu najbližších 6 mesiacov.

-REKLAMA-

Nový Zéland povoľuje nakrúcanie
Zdroj: digitalspy.com

Mnohých určite najviac zaujíma produkcia prequelu zo sveta Stredozeme, za ktorým stoja obrovské investície Amazonu. Dá sa očakávať, že gigant si dá na produkciu show pozor, keďže sa s veľkou pravdepodobnosťou bude snažiť zaplniť prázdne miesto, ktoré ostalo po Game of Thrones. Prvým kadetom, ktorý mal toto miesto uchmatnúť, bol Netflix so sériou The Witcher (Zaklínač). Bohužiaľ, z môjho pohľadu sa to absolútne nepodarilo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nová Netflixová oddychovka Emily in Paris! Stojí za zhlédnutí?

Nové príležitosti a investície

Aby sme sa však dostal k nejakému záveru, prequel seriál o LOTR bude zrejme jedným z prvých projektov, ktoré budú opäť pokračovať, keďže nakrúcanie už predtým prebiehalo. O niečo ťažšie to bude mať Netflix s ich projektom Cowboy Bebop a Power Rangers. Z finačného hľadiska je krok Nového Zélandu vynikajúci, nakoľko sa predpovedá, že by sa malo otvoriť až 3000 nových pracovných pozícií a zároveň sa rozpráva o investíciach vo výške viac než 400 miliónov dolárov, ktoré sú štúdia ochotné investovať mimo Ameriky, keďže aktuálne sa tam situácia nezlepšuje. Nuž, a nám už ostáva len čakať a tešiť sa.

Ktorý z týchto projektov chcete vidieť najviac a prečo je to práve prequel LOTR seriálu?

Zdroj: comicbookmovie.com

-REKLAMA-
Avatar
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -