nedeľa, 7 marca, 2021

Najlepšie sitkomy, ktoré nás zabávali na prelome tisícročí!

-

Najlepšie sitkomy, ktoré nás zabávali na prelome tisícročí

Sitkomy (resp. situačné komédie) sú neoddeliteľnou súčasťou televíznej tvorby a u divákov sú veľmi obľúbené. Mnohé z nich si dokázali udržať svoju popularitu dlhé roky. V tomto článku sa pozrieme na tie najlepšie sitkomy, ktoré sa natáčali na prelome tisícročí a bavia divákov po celom svete dodnes.

Dva a pol chlapa/Two and a half men (2003-2015)

Niektorí herci sa zžili so svojimi postavami do takej miery, že keď sa pozrieme na herca, v mysli nám vyskočí meno postavy. Príkladom takejto postavy môže byť Charlie Sheen alias Charlie Harper, ktorý v sitkome Dva a pol chlapa v podstate “hral” sám seba. V prvej epizóde sa k nemu “na pár dní” nasťahoval jeho čerstvo rozvedený brat Alan (Jon Cryer) a synovec Jake (Angus T. Jones) a zábava sa začala. Seriál Dva a pol chlapa od tvorcu Chucka Lorrea bol plný sarkazmu, čierneho humoru a nezabudnuteľných hlášok Charlieho, Alana, domácej Berty či mamy Evelyn.

-REKLAMA-

Priatelia/Friends (1994-2004)

Mnohé poobedia po príchode domov zo školy sme trávili v New Yorku v spoločnosti šestice priateľov Monicy, Rossa, Chandlera, Joeyho, Phoebe a Rachel. Nezabudnuteľné scény sme videli niekoľkokrát. Súťaž o to, kto zostane bývať v byte, tajnostkárstvo okolo vzťahu Chandlera a Monicy či Joeyho snaha naučiť sa po francúzsky. Priatelia sú jednoducho nesmrteľnou klasikou a aj po rokoch sa v tomto seriáli nájdu mnohí z nás.

Frasier (1993-2004)

-REKLAMA-

Spomínate si ešte na snobského rádiového psychiatra Frasiera Cranea, jeho svojskú rodinu a kolegov z rádia? Hlavnú úlohu stvárnil Kelsey Grammer, ktorý mimochodom dabuje postavu Ľaváka Boba v Simpsonovcoch. Spolu s ním zabáva Seattleskú smotánku jeho neurotický brat-tiež psychiater Niles (David Hyde Pierce). Ďalej tu máme jeho starého večne mrzutého otca Martina (John Mahoney), ktorý je bývalý policajt a životu svojich synov príliš nerozumie. Niles je beznádejne zamilovaný do otcovej opatrovníčky Daphne (Jane Leeves), no bojí sa jej to povedať. Čerešničkou na torte sú Frasierovi kolegovia – produkčná Roz a športový komentátor Bulldog a samozrejme Martinov pes Eddie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TOP 10: Zaujímavé fakty o vašich obľúbených seriáloch #29

ALF (1986-1990)

Pamätáte si ešte na tento rodinný sitkom o mimozemšťanovi Gordonovi z Melmaku, ktorý pristál na streche rodiny Tannerovcov a rád jedol mačky? Aj vy ste sa vždy zamýšľali nad tým, kto sa ukrýva pod maskou Alfa? Väčšinu času nikto. Alf bol totiž obrovskou bábkou, ktorú na špagátoch ovládal tvorca seriálu Paul Fusco, ktorý zároveň Alfa daboval. Okrem 11 epizód, v ktorých si Alfa zahral 83 cm vysoký maďarský herec Mihály Meszaros. V slovenskom dabingu svoj hlas Alfovi požičal nezabudnuteľný Stano Dančiak.

Tie roky sedemdesiate/That 70″s Show (1998-2006)

Sitkom Tie roky sedemdesiate odštartoval kariéru hneď niekoľkým veľkým hviezdam súčasnosti. Stretli sa v ňom tínedžeri Mila Kunis, Ashton Kutcher, Wilmer Walderama (NCIS), Topher Grace a mnohí ďalší. Dej sa sústredil na partiu dospievajúcich kamarátov – Erica, Donnu, Feza, Jackie, Michaela a Stevena, tínedžerov žijúcich vo Wisconsine so svojimi rodičmi. Zaujímavé je, že Ashton a Mila sa o niekoľko rokov neskôr opäť stretli, vzali sa a založili si rodinu. Už ako manželia si spolu zahrali aj v jednej z epizód 11. série Dva a pol chlapa.

Ktoré sitkomy z prelomu tisícročia najviac bavili vás? Našli ste niektoré z nich v tomto rebríčku?

Zdroje: Youtube, ČSFD, Wikipédia

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -