streda, 22 septembra, 2021

Skladateľ Martin Kráľ skomponoval hudbu k animovanému filmu Mathias

-

-REKLAMA-

Martin Kráľ pomohol s filmom Mathias, za ktorým stoja mladé talenty z VŠMU

Hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ sa snaží, popri tvorbe populárnej hudby na Slovensku, aktívne podporovať a motivovať mladých ľudí v ich ceste za svojimi snami. Najnovšie skomponoval hudbu k animovanému filmu talentovaného študenta Filmovej a televíznej fakulty VŠMU, ktorý po úspešnej premiére poputuje na svetové festivaly.

Martin Kráľ Mathias
Zdroj: Archív MK

-REKLAMA-

Asi pred pol rokom Martina Kráľa oslovil Imrich Kútik, talentovaný študent Filmovej a televíznej fakulty VŠMU, či by neskomponoval hudbu k jeho krátkemu animovanému filmu. Martin je známy tým, že podporuje mladé talenty, preto ho ponuka tejto spolupráce zaujala. Rozhodol sa ju prijať a k animovanému filmu Mathias skomponoval výnimočnú hudbu plnú emócii.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Skutočné príbehy raperov na filmovom plátne! Ktoré stoja za to?

Takto zhodnotil Martin Kráľ komponovanie pre animák Mathias

„Mám rád všestrannosť v hudbe a nebojím sa žiadnej výzvy. Komponovanie hudby k filmu je diametrálne odlišné od komponovania populárnej hudby. Mojou úlohou je sledovať film, držať sa dejovej línie a vytvárať k jednotlivým scénam hudobnú emóciu,“ povedal hudobný skladateľ Martin Kráľ.

Martin Kráľ Mathias
Zdroj: VŠMU – Mathias

Autor dáva do filmu kus seba

-REKLAMA-

Podľa režiséra filmu Imricha Kútika, ktorý je zároveň autorom scenára, výtvarnej koncepcie a animácie, sa filmom Mathias pokúša divákovi sprostredkovať, pre neho veľmi osobnú tému vyrovnávania sa človeka s  vnútornými démonmi. Príbeh sa odohráva v dvoch časových epochách z pohľadu dvoch hlavných postáv – mŕtveho aristokrata a vykrádačky hrobov.

„Film Mathias ma upútal krásnou animovanou tvorbou. Pri jeho sledovaní som cítil tajomno a strach, ktoré sa miešali s neistotou, čo sa pretavilo do hudby, ktorú som k filmu skomponoval. Finálny soundtrack znie jedným slovom mysteriózne,“ dodal Martin Kráľ.

Film mal premiéru na pôde VŠMU dňa 26. augusta 2021 a čoskoro bude putovať na svetové festivaly. Martina po premiére filmu čakal potlesk nie len od študentov ale aj od hodnotiacej komisie, ktorá pozitívne hodnotila jeho jedinečnú a originálnu hudbu.

Aj Slovensko ukazuje, že tu nájdeme kvalitný filmový priemysel, ktorý sa rysuje v radách VŠMU. Pozreli by ste si tento film?

Zdroj: TS Martin Kráľ
Zdroj titulného obrázka: Martin Kráľ/VŠMU – Mathias

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img