Let´s talk about sex – Sexuálne trendy roku 2023

-

Novinky

CITLIVÝ OBSAH: 18+

Nasledujúci článok nie je vhodný pre mladšie publikum. Obsahom článku môže byť:
  • krv, násilie, nahota, sex či iný nevhodný obsah pre citlivejšie povahy
  • predmety či služby dostupné len pre osoby staršie ako 18 rokov

Sexuálne trendy, ktoré treba sledovať tento rok

Megwyn White, riaditeľka pre vzdelávanie v spoločnosti Satisfyer a certifikovaná klinická sexuologička, rozoberá hlavné sexuálne trendy, ktoré môžeme očakávať v novom roku.

Začiatok nového roka nabáda k ohliadnutiu za tým, čo sa podarilo a čo nie, a odhadnúť, čo prinesú nasledujúce mesiace. Pokiaľ ide o vzťahy a sexuálnu pohodu, medzi hlavné sexuálne trendy roku 2022 patril zmyslový sex, nositeľné sexuálne hračky (ktoré sú neviditeľné v každodennom oblečení) a nové spôsoby, ako si užiť análny sex. Ale aké budú trendy roku 2023?

Let´s talk about sex - Sexuálne trendy roku 2023
Zdroj: whalebonemag.com

Informovanosť o sexuálnych preferenciách, ktoré na nás čakajú v nadchádzajúcich mesiacoch, nám môže pomôcť preskúmať nové cesty k rozkoši a zlepšiť kvalitu našich sexuálnych vzťahov. Megwyn White, riaditeľka pre vzdelávanie v spoločnosti Satisfyer a certifikovaná klinická sexuologička, sa s vami podelí o päť trendov, ktoré poznamenajú nový rok.

1. Duševné zdravie a sex: vzťah, ktorý treba zvážiť

Hoci je pred nami ešte dlhá cesta, rok 2022 bol rokom, keď sa duševné zdravie stalo témou verejnej debaty. Verejnosť navyše začala otvorenejšie hovoriť o význame sexu a jeho prínose pre duševné zdravie. Ľuďom to pomohlo pochopiť, akú úlohu v našom živote hrá práve tá sebeláska a duševné zdravie.

Tento nárast sexuálnych znalostí bol sprevádzaný technologickým pokrokom, ktorý môže zlepšiť náš sexuálny život. Rok 2023 bude rokom, kedy ľudia budú brať vážnejšie neoddeliteľnú úlohu, ktorú sexuálne zdravie v ich živote hrá. Budú vďaka tomu v oblasti sexu stále sofistikovanejšie a kreatívnejšie. Zvýšené povedomie o duševnom zdraví navyše môže prispieť k obmedzeniu sexuálnych dysfunkcií, ktoré sa prejavujú z psychických alebo fyzických príčin a môžu mať zásadný vplyv na myseľ a sebavedomie dotknutej osoby. Meditácia, starostlivosť o seba, zdravé vzťahy a nakoniec aj poznávanie nášho tela prostredníctvom sexuálnej výchovy založenej na potešení. Toto všetko môže pomôcť zlepšiť našu schopnosť prežívať oslobodenie a potešenie z orgazmu.

2. Rozšírenie fenoménu sexuálneho potešenia: ASMR

Fenomén ASMR, čo je skratka pre Autonomous Sensory Meridian Response (samostatná zmyslová meridiánová reakcia), popisuje zážitok vrelého brnenia v hornej a zadnej časti hlavy. Niekedy sa šíria aj ďalej dole do oblasti chrbtice v reakcii na špecifické zvukové a vizuálne podnety. Podnety, ktoré vyvolávajú reakciu ASMR sú veľmi rozmanité. Napríklad šepkanie tichým hlasom alebo zvuky pohybov rúk.

Let´s talk about sex - Sexuálne trendy roku 2023
Zdroj: pexels.com

ASMR sa spája so sexuálnym potešením aj vďaka rozšíreniu podcastov, erotického audia a riadenej meditácie. Okrem toho zvuky vždy hrali v sexe dôležitú úlohu, pretože oznamujú túžbu, rozkoš a rytmickú spätnú väzbu. Preto môže byť ASMR dobrou inšpiráciou pre predohru alebo ako kontext pre erotické dobrodružstvo. Taktiež môže posilniť uvoľnenie a zvýšiť prepojenie páru v okamihu po sexe.

Jednou z najobľúbenejších nových funkcií medzi užívateľmi Satisfyer boli aj erotické príbehy Remotyca. Túto funkciu môžeme využívať prostredníctvom aplikácie Satisfyer Connect App. Počúvanie takých príbehov vo chvíľach sebapoznávania pomáha vytvoriť jedinečný zážitok, ktorý presahuje to, čo môže ponúknuť samotná erotická pomôcka.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Aplikácia Robin Hood a smrť? Mladý investor spáchal samovraždu!

3. Za hranice monogamie: otvorené a polyamorné vzťahy

V poslednom desaťročí vzrástla popularita polyamorie. V roku 2022 podľa prieskumu spoločnosti Yougov1 v Spojených štátoch 43 % mileniálov (narodených v rokoch 1981 až 1993) uviedlo, že je pre nich polyamorný vzťah ideálny. Polyamorný je opak monogamného a teda v praxi to znamená, že človek je vo viac ako iba v jednom milostnom vzťahu.

Avšak aj napriek tomu, že popularita takéhoto vzťahu rastie, stále sa ich spoločnosť považuje za okrajové. Megwyn White zdôrazňuje, že tieto typy vzťahov sa odporúčajú iba vtedy, ak je jadrom vzťahu vysoká miera úprimnosti a rešpektu. Vyžadujú si otvorenosť ohľadom akýchkoľvek obáv, ktoré môže ktokoľvek vo vzťahu mať. Spolupráca so sexuálnym terapeutom alebo koučom môže byť veľkou pomocou. Dokáže uľahčiť dialóg a ponúknuť nástroje pre páry, ktoré uvažujú o otvorení svojho vzťahu.

Let´s talk about sex - Sexuálne trendy roku 2023
Zdroj: pexels.com

Na druhej strane, aj keď sa tieto pojmy často používajú v rovnakom zmysle, medzi otvoreným vzťahom a polyamorným existujú rozdiely. Prvá z nich zahŕňa dohodu v rámci páru, keď obaja partneri umožňujú intímne vzťahy mimo pár bez toho, aby to považovali za neveru. Na druhú stranu polyamorné vzťahy zahŕňajú citové väzby medzi viac ako dvoma ľuďmi a medzi všetkými z nich.

4. Praktiky obráteného análneho sexu: pegging

Pegging označuje análnu penetráciu muža ženou pomocou vibrátora, ktorý je obvykle pripevnený k jej pásu. Toto zariadenie sa často označuje ako „strap on“ a môže byť pre oboch partnerov neuveriteľne oslobodzujúce.

Niekedy sa označuje ako „obrátený análny sex“ a predstavuje značnú zmenu v mocenskom pomere pre ženy. Tie často zohrávajú úlohu prijímajúceho. Pegging ponúka ženám možnosť zažiť vzrušujúcu výmenu rolí. Niektoré výrobky používané na pegging sa navyše používajú aj ako príslušenstvo pre vagínu. Takže ich možno použiť aj na vaginálne cvičenie.

Strap on
Zdroj: lihacker.com.au

5. Technológie na vzostupe: tieto hračky budú trendy do roku 2023

V roku 2022 sa zvýšil dopyt po produktoch, ktoré možno používať s mobilnými aplikáciami. V tomto roku prichádzajú aj nové technológie, ktoré zlepšia zážitok zo sexu a sebauspokojenia.

Nový rad vibrátorov Satisfyer s technológiou Air Pump sľubuje nové možnosti, pokiaľ ide o stimuláciu. Medzi hviezdne produkty budú patriť aplikácie Satisfyer Air Pump Booty 5 Connect App a vibrátor Satisfyer Air Pump 5 Connect App. Umožňujú používateľom prispôsobiť veľkosť zariadenia svojim osobným preferenciám.

Úplne nový typ stimulácie bodu G objavujeme s prístrojmi Satisfyer Rrrolling Pleasure a Satisfyer Rrrolling Explosion. Tie sú vybavené stimulačným mechanizmom podporujúcim osobné hrátky a uspokojenie.

Satisfyer Rrrolling pleasure
Zdroj: isexshop.sk

Rovnako tak, ako to bolo v roku 2022, budú medzi užívateľmi aj naďalej obľúbené nositeľné pomôcky, ako sú Sexy Secret, Little Secret a Top Secret. Všetky sú navyše kompatibilné s aplikáciou Satisfyer Connect, ktorá používateľom umožňuje zdieľať diaľkový ovládač s partnerom a ovládať tak intenzitu vibrácií prístroja na diaľku bez ohľadu na to, ako ďaleko sa nachádza. Zároveň umožňuje vytvárať vlastné vibračné programy.

Satisfyer Sexi secret a Little secret
Zdroj: Canva.com

Zaujali vás tieto nové sexuálne trendy na rok 2023?

Ďalšie články z rubriky Let´s talk about sex nájdete tu.

Zdroj: TS Satisfyer

Ďalšie novinky

Populárne