sobota, 10 apríla, 2021

Bill Hicks: Génius, ktorý sa nedočkal dlhodobej slávy

-

Bill Hicks: Sláva, Drogy, Alkohol

Smiech. Najkrajšia časť života každého z nás. Buď sa smejeme s kamarátmi, alebo so svojimi potomkami v pohodlí domova. Vždy nám táto reakcia nášho tela prináša radosť, väčšinou pri vtipných príhodách, na ktoré spomíname do konca života. Rozosmejú nás často aj vtipy, ktoré môžu byť rôznorodé, záleží, do ktorej skupiny ľudí sa radíte. Niekoho rozosmieva vtipná satira na našu spoločnosť, niekoho zabaví zase mimika. Málokedy sa nájdu komici, ktorí dokážu ulahodiť každej skupine. Takýchto komikov by sa dalo podľa všetkého spočítať na prstoch jednej ruky. Medzi takýmito komikmi sa nachádza napríklad výborný Jimmy Carr, ale taktiež komici zo zlatej éry komédie, ktorí neboli v minulosti pochopení. A práve taký bol aj Bill Hicks.

Jimmy Carr
Jimmy Carr sa hodnotí za jedného z najlepších komikov. Zdroj: Jimmycarr.com

Génius Bill

-REKLAMA-

Bill Hicks sa narodil 16. decembra v maličkom mestečku Valdosta, ktoré sídli v štáte Georgia. Od malička mal Bill sklony k vytváraniu pozitívnej atmosféry. Jeho prvé kroky v oblasti komédie začali v podniku s názvom “Comedy Workshop”, kde ako 16-ročný zabával obyvateľov mesta Houston. Stand up komédia v prevedení Bill Hicksa sa natoľko zapáčila divákom, že už v 80. rokoch minulého storočia začal turné po celej USA, pričom si získaval čoraz väčšiu priazeň. Jeho najväčšia fanúšikovská základňa ale nepochádzala z USA, ale zo Spojeného kráľovstva, kde ho diváci začali obdivovať práve kvôli jeho vyjadreniam k sociálnej štruktúre USA a jeho satire voči nej. Hicks sa v mladosti stránil užívaniu psychotropných látok, ale sláva mení osobnosť človeka a mladý Bill začal čoraz viac experimentovať. Práve kvôli tomuto faktu začala jeho kariéra pomaly, ale isto upadať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Poznáme mená víťazov cien BET Awards 2020! Kto získal hlavnú cenu?

Až v roku 1988 sa našiel Bill znovu na pódiu slávy, kedy sa vzdal alkoholu a začal účinkovať v televíznych reláciách naplno. Jeho problémy s alkoholom a psychotropnými látkami úzko súviseli s cenzúrou, ktorej čelil. Tým, že Bill Hicks bol veľmi kritický voči Reaganovej vojne voči drogám, tak bol pre média nepohodlný. Jeho najznámejší a doposiaľ jeden z najlepších Stand Upov v histórii komédie bol práve v roku 1992, kedy už mohol Bill napádať všetky rozličné spoločenské témy, pričom sa nemusel báť konsekvencii. Bohužiaľ, Bill Hicks mal veľmi krátku slávu. V roku 1994 totižto umiera na rakovinu pankreasu, ktorá bola podľa všetkého spôsobená nadmernou konzumáciou alkoholu. Bill Hicks sa dá v dnešnej dobe brať ako legenda, ktorá vyjadrovala svoje prelomové názory vo veľmi zlom čase.

 

-REKLAMA-

 

-REKLAMA-
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Mliečna dráha by mohla byť bohatá na vodné svety
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img