Sme v semifinále olympijského turnaja! Po 12 rokoch hráme o medailu!

Novinky

Sme v semifinále olympijského turnaja!

Sme v semifinále! Ozýva sa Slovenskom. Slovenská hokejová reprezentácia pripravila pre športových fanúšikov krásne ráno. Po úspešnom osemfinále proti Nemecku sme sa postavili proti USA.

Juraj SlafGOALsky

Zápas začal v obrovskom tempe. Američania nás zatlačili do nášho obranného pásma a prvých pár minút nás držali v tlaku. Hneď ako sme sa trošku chytili a dostali sa do zápasu, tak sme dokázali streliť gól. Kto iný ako Juraj Slafkovský mohol byť strelcom nášho prvého gólu. Bol to zároveň už jeho piaty gól na turnaji, ktorým sa priebežne zaradil na najvyššiu priečku streleckého rebríčku turnaja.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovenskí hokejisti podľahli Fínom v úvode olympijského turnaja!

Súboj pred bránkou USA
zdroj:iihf.com

V každom prípade sme aj napriek našej dobrej hre a snahe vyvarovať sa chybám v závere tretiny inkasovali gól. Nick Abruzzese nám zobral úsmev z tvárí a vyrovnal stav stretnutia na 1:1.

Druhá tretina patrila našim, no gól dali Američania

V druhej tretine sme nad Američanmi mali navrch. Snažili sme sa vypracovať si čo najviac šancí, no aj napriek tomu sme nedokázali našu snahu pretaviť v gól. Ten dal Sam Hentges, keď upratal puk za chrbát Patrika Rybára. Do konca tretiny sme si už väčšiu príležitosť nevypracovali. Rovnako ani Američania nie, a tak naši hráči odchádzali do kabín za nepriaznivého stavu 1:2.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovenskí hokejisti opäť nebodovali! Prehrali sme proti Švédom!

Miloš Kelemen

Infarktový záver a samostatné nájazdy.

Tretia tretina bola pre nás kľúčovou. Museli sme streliť aspoň jeden gól, aby sme mali aspoň nejakú postupovú nádej. Vylúčenia na našej strane snahe skórovať veľmi nepomohli. V určitom momente hrali Američania v početnej prevahe až o dvoch hráčov. Aj pod nátlakom Američanov sme neinkasovali ani raz. A tak sme sa mohli sústrediť na záverečný tlak. Približne minútu a pol sme začali hrať v šestici a bez brankára. No a 44 sekúnd do konca Marek Hrivík rozvášnil celé Slovensko a vyrovnal na 2:2.

Marek Hrivík
Zdroj: globalnews.ca

Predĺženie bolo fyzicky veľmi náročné. V hre 3 na 3 trvá 10 minút celú večnosť. Aj napriek viacerým príležitostiam na oboch stranách gól v predĺžení nepadol a na rade boli samostatné nájazdy. Hrdinami rozstrelu boli náš gólman Patrik Rybár, ktorý podával celý zápas vynikajúci výkon a vychytal aj všetkých 5 amerických nájazdov. A Peter Cehlárik, ktorý gólom rozhodol o našom senzačnom postupe.

Sme v semifinále. Zásluhu na tom má aj Patrik Rybár

Po 12 rokoch sme v semifinále turnaja na ZOH. Našim súperom v boji o finále bude neobľúbené Fínsko, ktoré zdolalo Švajčiarsko 5:1. Tretím semifinalistom sú hokejisti Ruského olympíjskeho výboru. Zámorské mužstva sú z hry von, a tak kvarteto semifinalistov doplnilo Švédsko po výhre 2:0 nad Kanadou. Zápas Slovenska je na programe v piatok opäť o 5.10 nášhu času. Druhé semifinále sa odohrá o 14.10.  Dokáže táto zostava hokejistov získať medailu? Slovenskému hokejovému tímu snov na čele s nebohým Paľom Demitrom sa to vo Vancouveri v roku 2010 nepodarilo. Teraz sme dostali šancu na reparát.

Zdroj: flashscore.sk
Zdroj titulného obrázka: dknation.draftkings.com