Kto sú Sinister Six a čo o nich vieme z komiksov?

-

Novinky

Sinister Six

Sinister Six prichádza do MCU! Sú to už dva týždne, čo k nám konečne dorazil dlho očakávaný trailer na film Spider Man: No Way Home. Trailer dokonca pokoril rekord najsledovanejšieho traileru behom 24 hodín. Za túto dobu ukážka stihla nazbierať viac ako 355 miliónov pozretí. A niet sa čomu čudovať, keďže očakávania sú veľké. Vyriešiť sa musí odhalenie Spider-Manovej identity pred svetom. Ukáže sa Doctor Strange a aj s jeho pomocou sa otvoria brány do multiverza odkiaľ prídu postavy z predošlých spider-manovských filmov.

spider man no way home trailer
Zdroj: variety.com

Popri návrate Andrewa Garfielda a Tobeyho Maguira, čoby predchádzajúcich predstaviteľov Spider-Mana sa ľudia najviac tešia na návrat zloduchov, ktorí sa tiež ukázali v minulých filmoch. Trailer ale aj nedávne správy nám potvrdili, že sa ich vo filme dočkáme vo veľkom počte. Vyzerá to, že Sony s Marvel Studios chystajú pôdu pre tzv. Sinister Six. Tento názov sa nesie médiami už pomerne dlhší čas. Ak stále netušíte, o čo sa jedná alebo aj áno, len sa chcete o tejto skupine antagonistov dozvedieť viac, tento článok je tu pre vás. Toto sú fakty a zaujímavosti o Sinister Six.

Členovia Sinister Six

Iba máloktorý superhrdina sa môže pochváliť tak známou plejádou zlosynov ako práve Spider-Man. Komiksy s ním patria medzi najobľúbenejšie na svete (prvýkrát sa predstavil v roku 1962) a jeho príbehy boli prevedené do animovanej alebo hranej podoby toľkokrát až sa z tohto hrdinu ale aj jeho protivníkov stala kultová záležitosť. Z konkurencie snáď len Batman a jeho nepriatelia z DC si za tie roky vydobyli podobný status. Protivníci pavúčieho muža sa ho každý individuálne snažili poraziť naprieč komiksovými zošitmi nespočetne krát, no vždy neúspešne. Až jedného z nich (Doctor Octopus) napadlo, že by bolo najlepšie sa proti Spider-Manovi spojiť.

sinister six
Zdroj: wall.alphacoders.com

Obvolal tak ďalších nepriateľov pavúčieho muža. Na túto výzvu reagovalo iba ďalších 5 zloduchov. Tak vzniklo Sinister Six alebo v preklade, zlovestná šestka. Po prvýkrát sa nám táto skupina predstavila v komiksovom formáte v roku 1964 v čísle The Amazing Spider-Man 1. Pôvodnú šesticu vtedy tvorili Vulture, Electro, Mysterio, Sandman, Kraven the Hunter a už spomínaný Doctor Octopus, ktorý dal skupinu dohromady. Ani cez únosy tety May a sekretárky Betty Brant z Daily Bugle, ktoré vyvrcholili súbojmi s pavúčím hrdinom sa im zvíťaziť nepodarilo. Jeden z dôvodov bol aj ten, že každý túžil Spider-Mana poraziť v osobnom súboji sám, preto s ním bojovali jednotlivo (áno tiež som si ťukal po čele). Odvtedy sa táto skupinka ukázala v komiksoch ešte mnohokrát, len vždy s menšími alebo väčšími zmenami, najmä čo sa členov týka. Mimochodom vôbec prvým, kto v komiksoch použil názov Sinister Six bol Vulture (v MCU ho hraje Michael Keaton).

Ďalšie variácie

Od prvého zloženia tímu však trvalo pomerne dlho, kým sa táto skupinka opäť vrátila. Stalo sa tak v roku 1990 v komikse The Return of the Sinister Six. Po smrti lovca Kravena v predchádzajúcich častiach komiksov sa jeho náhradníkom stal Hobgoblin. Pozor nemýliť s Green Goblinom! Jedná sa o rozdielne postavy. Aj tu však bola táto skupinka opäť porazená z dôvodu nedostatočnej spolupráce. Ďalšou zmenou bolo rozšírenie o protivníka menom Shocker a vzniklo Sinister Seven.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Eternals majú nový finálny trailer! Bude to oscarová Marvelovka?
sinister 12
Zdroj: insidepulse.com

Jeden z najznámejších protivníkov Spider-Mana, Green Goblin sa stal členom tejto party až v roku 2004. To už nebola Sinister Six, ale rovno Sinister Twelve. Pridali sa vtedy aj ďalší zlosyni ako Rhino, Lizard, Hydro Man či Chameleon. Vzniklo aj veľa alternatívnych verzií kedy na strane Sinister Six bojoval práve Peter Parker a úhlavným nepriateľom bol kedysi zakladajúci člen Doctor Octopus. Párkrát ešte prišlo na zväčšenie skupiny, napr. na Sinister Sixteen. No najväčšie rozšírenie prišlo v roku 2015, kedy v komikse Spider-Man and the X-Men musel náš pavúčí hrdina spolu s mutantami z Xavierovej školy čeliť Sinister 66. Áno jedná sa o úplnú šialenosť a nepriateľov bolo tak veľa, až sa niektorí takmer vôbec nezmestili na stránky komiksu a boli v ňom len spomenutí.

Koho môžeme čakať vo filme?

Už v minulých Spider-Man sériách sa štúdio Sony snažilo priviesť túto ikonickú grupu protivníkov spolu na jedno plátno, ale žiaľ neúspešne. Najmä séria Amazing Spider-Man s Andrewom Garfieldom mala v treťom pokračovaní predstaviť Sinister Six v plnej paráde, ale žiaľ cez finančný neúspech prvých dvoch dielov sa točenie tretej časti nikdy neuskutočnilo. Namiesto toho sa vytvorila dohoda s Marvel Studios a do hlavnej role pavúčieho hrdinu bol obsadený Tom Holland. Spider-Man sa tak pridal do MCU a po dvoch sólovkách a 3 účinkovaniach v spoločných filmoch sa nám tu rysuje azda najambicióznejší projekt s týmto hrdinom a jeho protivníkmi vôbec.

záporáci spider-man no way home
Zdroj: slashfilm.com; deviantart.com; pngitem.com

Koho z protivníkov teda môžeme v No Way Home čakať? V traileri sa nám na konci jasne ukázal Doctor Octopus, ktorého hraje Alfred Molina. Ten stvárnil túto postavu aj v druhom dieli trilógie od Sama Raimiho a podľa mňa ide o zatiaľ najlepšieho zloducha spider-manovských filmov. Z tejto trilógie by sa nám mal ešte vrátiť Willem Dafoe v podobe Green Goblina, ktorého sme síce v ukážke nevideli ale mohli sme počuť jeho prenikavý smiech. Už dávnejšie je potvrdený Jamie Foxx, ktorý si zopakuje úlohu Electra, avšak v inej verzii než sme boli zvyknutí v Amazing Spide-Man 2 (2014). Tuto sa náš istý zoznam končí a ďalej môžeme len hádať, kto ďalší sa vo filme predstaví.

Špekulácie

Z traileru sa veľa špekuluje o účastiach Lizarda a Sandmana, ktorých si v minulých filmoch zahrali Rhys Ifans (Amazing Spider-Man) a Thomas Haden Church (Spider-Man 3). No môže sa stať, že sa dočkáme úplne iného obsadenia, prípadne sa títo zloduchovia vo výslednom filme neukážu. Ešte stále tu máme protivníkov zo Spider Man: Homecoming a Far From Home v podobe Vultura a Mysteria, u ktorého si nemôžeme byť istý či umrel. Alebo sa môže stať, že sa ukáže niekto úplne nový. Ešte veľa záporných postáv zo sveta pavúčieho muža nemalo svoju premiéru na plátnach kín. Multiverz dáva šancu aj na prevzatie postáv z iných filmových svetov. Možno z portálu vylezie Venom v podobe Toma Hardyho, kto vie. Každopádne, odpovede na všetky otázky ohľadom No Way Home a Sinister Six zrejme dostaneme až v kine v polke decembra.

Na akého protivníka Spider-Mana sa tešíte najviac? Myslíte že uvidíme Sinister Six aj v ďalších projektoch? Kto všetko sa podľa vás zjaví v No Way Home? 

Zdroj: marvel.fandom.com
Zdroj titulného obrázka: gamesradar.com

Ďalšie novinky

Populárne