pondelok, 14 júna, 2021

Kritici vybrali filmy roka 2020! Budú takto vyzerať aj Oscary?

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Critics Choice Awards 2021 nominácie sú tu!

Už 26 rokov kritici udeľujú svoje ceny pre tie najlepšie filmové počiny. Každým rokom tieto ocenenia čoraz viac odrážajú aj to, ako budú vyzerať najprestížnejšie filmové ocenenia – Oscary. Pre fanúšikov, ktorí radi vsádzajú na podobné udalosti, teda ide o obrovské nominácie, ktoré odrážajú, akým smerom sa táto “awards season” bude ešte uberať. Čo nám teda práve zverejnené Critics Choice Awards 2021 nominácie naznačujú?

Svoje výbery najlepších filmov už predstavila Americká Filmová Inštitúcia a aj zahraniční kritici z Golden Globes. Už o pár dní sa dozvieme nominácie aj na prestížne britské ceny BAFTA. Potom už budeme len netrpezlivo čakať na to, ktoré filmy sa z týchto všetkých nominácií prebojujú aj na Oscary. Poďme sa teda pozrieť na tohtoročný výber kritikov.

-REKLAMA-

critics choice awards 2021 nominácie
Zdroj: twitter.com

PS: Na týchto cenách sú už nominované aj filmy, ktoré vyšli začiatkom roka 2021, keďže boli presunuté kvôli pandémii.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Výsledky 93. ročníku Oscarů: Kdo vyhrál nejlepší film roku?

26th Annual Critics Choice Awards nominácie:

NAJLEPŠÍ FILM

-REKLAMA-

Da 5 Bloods (Netflix)

Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Mank (Netflix)

Minari (A24)

News of the World (Universal Pictures)

Nomadland (Searchlight Pictures)

One Night in Miami (Amazon Studios)

Promising Young Woman (Focus Features)

Sound of Metal (Amazon Studios)

The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

NAJLEPŠÍ HEREC

Ben Affleck – The Way Back (Warner Bros.)

Riz Ahmed – Sound of Metal (Amazon Studios)

Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Tom Hanks – News of the World (Universal Pictures)

Anthony Hopkins – The Father (Sony Pictures Classics)

Delroy Lindo – Da 5 Bloods (Netflix)

Gary Oldman – Mank (Netflix)

Steven Yeun – Minari (A24)

NAJLEPŠIA HEREČKA

Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Andra Day – The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

Sidney Flanigan – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)

Vanessa Kirby – Pieces of a Woman (Netflix)

Frances McDormand – Nomadland (Searchlight Pictures)

Carey Mulligan – Promising Young Woman (Focus Features)

Zendaya – Malcolm & Marie (Netflix)

NAJLEPŠÍ HEREC VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE

Chadwick Boseman – Da 5 Bloods (Netflix)

Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)

Bill Murray – On the Rocks (A24/Apple TV+)

Leslie Odom, Jr. – One Night in Miami (Amazon Studios)

Paul Raci – Sound of Metal (Amazon Studios)

NAJLEPŠIA HEREČKA VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE

Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios)

Ellen Burstyn – Pieces of a Woman (Netflix)

Glenn Close – Hillbilly Elegy (Netflix)

Olivia Colman – The Father (Sony Pictures Classics)

Amanda Seyfried – Mank (Netflix)

Yuh-Jung Youn – Minari (A24)

NAJLEPŠÍ MLADÝ HEREC/HEREČKA

Ryder Allen – Palmer (Apple TV+)

Ibrahima Gueye – The Life Ahead (Netflix)

Alan Kim – Minari (A24)

Talia Ryder – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)

Caoilinn Springall – The Midnight Sky (Netflix)

Helena Zengel – News of the World (Universal Pictures)

NAJLEPŠIE HERECKÉ ZOSKUPENIE

Da 5 Bloods (Netflix)

Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)

Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Minari (A24)

One Night in Miami (Amazon Studios)

The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

NAJLEPŠÍ REŽISÉR

Lee Isaac Chung – Minari (A24)

Emerald Fennell – Promising Young Woman (Focus Features)

David Fincher – Mank (Netflix)

Spike Lee – Da 5 Bloods (Netflix)

Regina King – One Night in Miami (Amazon Studios)

Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

NAJLEPŠÍ PÔVODNÝ SCENÁR

Lee Isaac Chung – Minari (A24)

Emerald Fennell – Promising Young Woman (Focus Features)

Jack Fincher – Mank (Netflix)

Eliza Hittman – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)

Darius Marder & Abraham Marder – Sound of Metal (Amazon Studios)

Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

NAJLEPŠÍ ADAPTOVANÝ SCENÁR

Paul Greengrass & Luke Davies – News of the World (Universal Pictures)

Christopher Hampton and Florian Zeller – The Father (Sony Pictures Classics)

Kemp Powers – One Night in Miami (Amazon Studios)

Jon Raymond & Kelly Reichardt – First Cow (A24)

Ruben Santiago-Hudson – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

NAJLEPŠIA KAMERA

Christopher Blauvelt – First Cow (A24)

Erik Messerschmidt – Mank (Netflix)

Lachlan Milne – Minari (A24)

Joshua James Richards – Nomadland (Searchlight Pictures)

Newton Thomas Sigel – Da 5 Bloods (Netflix)

Hoyte Van Hoytema – Tenet (Warner Bros.)

Dariusz Wolski – News of the World (Universal Pictures)

NAJLEPŠÍ PRODUKČNÝ DIZAJN

Cristina Casali, Charlotte Dirickx – The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures)

David Crank, Elizabeth Keenan – News of the World (Universal Pictures)

Nathan Crowley, Kathy Lucas – Tenet (Warner Bros.)

Donald Graham Burt, Jan Pascale – Mank (Netflix)

Kave Quinn, Stella Fox – Emma (Focus Features)

Mark Ricker, Karen O’Hara & Diana Stoughton – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

NAJLEPŠÍ STRIH

Alan Baumgarten – The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

Kirk Baxter – Mank (Netflix)

Jennifer Lame – Tenet (Warner Bros.)

Yorgos Lamprinos – The Father (Sony Pictures Classics)

Mikkel E. G. Nielsen – Sound of Metal (Amazon Studios)

Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures)

NAJLEPŠIE KOSTÝMY

Alexandra Byrne – Emma (Focus Features)

Bina Daigeler – Mulan (Disney)

Suzie Harman & Robert Worley – The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures)

Ann Roth – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Nancy Steiner – Promising Young Woman (Focus Features)

Trish Summerville – Mank (Netflix)

NAJLEPŠÍ MAKE-UP A HAIRSTYLE

Emma (Focus Features)

Hillbilly Elegy (Netflix)

Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

Mank (Netflix)

Promising Young Woman (Focus Features)

The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

NAJLEPŠIE VIZUÁLNE EFEKTY

Greyhound (Apple TV+)

The Invisible Man (Universal Pictures)

Mank (Netflix)

The Midnight Sky (Netflix)

Mulan (Disney)

Tenet (Warner Bros.)

Wonder Woman 1984 (Warner Bros.)

NAJLEPŠIA KOMÉDIA

Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios)

The Forty-Year-Old Version (Netflix)

The King of Staten Island (Universal Pictures)

On the Rocks (A24/Apple TV+)

Palm Springs (Hulu and NEON)

The Prom (Netflix)

NAJLEPŠÍ FILM V CUDZOM JAZYKU

Another Round (Samuel Goldwyn Films)

Collective (Magnolia Pictures)

La Llorona (Shudder)

The Life Ahead (Netflix)

Minari (A24)

Two of Us (Magnolia Pictures)

NAJLEPŠIA PIESEŇ

Everybody Cries – The Outpost (Screen Media Films)

Fight for You – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)

Husavik (My Home Town) – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (Netflix)

Io sì (Seen) – The Life Ahead (Netflix)

Speak Now – One Night in Miami (Amazon Studios)

Tigress & Tweed – The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

NAJLEPŠIA HUDBA

Alexandre Desplat – The Midnight Sky (Netflix)

Ludwig Göransson – Tenet (Warner Bros.)

James Newton Howard – News of the World (Universal Pictures)

Emile Mosseri – Minari (A24)

Trent Reznor & Atticus Ross – Mank (Netflix)

Trent Reznor, Atticus Ross, and Jon Batiste – Soul (Disney)

Čo hovoríte na Critics Choice Awards 2021 nominácie? Budú podľa vás vyzerať podobne aj Oscary? Kto sa do zoznamu nedostal a mal sa?

Zdroj: criticschoice.com

-REKLAMA-
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img