Kinotipy: September prinesie skvelé filmy! Čo nás čaká a neminie?

-

Novinky

Leto bolo doposiaľ plné úžasných filmov, na čele s BarbieOppenheimerom. Šnúra skvelých filmov zďaleka nekončí, aj september prináša skvelé novinky, ktoré potešia nejedného filmového fanúšika, každý si nájde totiž svoje. Čaká nás komédia, sci-fi a nebude chýbať ani animák či detektívka. Toto sú kinotipy na september. Na ktorý film sa tešíte najviac vy? Pozrime sa na kinotipy, ktoré prináša september.

Kinotipy na september

Moja tučná grécka svadba – 7. 9. 2023

Hrdinovia legendárnej komédie Moja tučná grécka svadba sa vracajú, aby názorne predviedli, čo všetko sa môže stať, keď sa bláznivá rodina rozhodne hľadať svoje korene. Grécko, maj sa na pozore. Opá! Snaha splniť posledné prianie zomrelého otca je chvályhodná a môže sa premeniť na úplne nečakanú dobrodružnú výpravu. Toulin (Nia Vardalos) otecko bol Grék ako poleno, americkému občianstvu napriek (ostatne jeho až nezdravý vzťah k zemi predkov bol hlavným zdrojom fórov v Mojej hrubej gréckej svadbe). Jeho snom bolo vrátiť sa do rodnej dediny a stretnúť sa so starými kamarátmi. Túla sa rozhodne spojiť príjemné s užitočným, a tak naplánuje rodinný výlet do kolísky civilizácie, v ktorej sa kedysi „kolísali“ aj jej predkovia.

Rodinný výlet v podaní klanu Portokalov však znamená, že polovica lietadla do Grécka patrí len im. A pretože platí, že čím väčšia je rodina, tým väčšie sú problémy, má sa krajina pod Akropolou na čo tešiť. Zvlášť keď nič nejde podľa plánu a Portokalovi sú chodiaca prírodná katastrofa. Lenže kam sa v tomto smere hrabú na svojich gréckych príbuzných, ktorí pre nich majú pripravených celý rad prekvapení. A všetky zďaleka nie sú pekné. Lenže Grécko je kúzelná krajina, kde stačí zjesť souvlaki, napiť sa ouza, pozrieť sa do blankytne modrých vĺn Egejského dobre a viete, že všetko dobre dopadne. Nia Vardalos, hviezda populárnej série, sa v treťom diele objavuje nielen pred kamerou, ale zároveň sa stala jeho scenáristkou a režisérkou. „Mala som vďaka tomu možnosť precestovať celé Grécko a vybrať tie najkrajšie lokácie pre náš film,“ hovorí. To bola paradoxne tá najťažšia časť celého natáčania. „Ako vybrať tie najkrajšie miesta, keď je celá tá krajina úplne kúzelná,“ dodáva Vardalos.

Prízrak v Benátkach – 14. 9. 2023

Prízrak v Benátkach, je nový detektívny thriller na motívy románu “Halloweenská párty” od kráľovnej detektívok Agathy Christie a v réžii držiteľa Oscara® Kennetha Branagha v hlavnej úlohe slávneho detektíva Hercula Poirota. V Benátkach po druhej svetovej vojne sa slávny detektív Hercule Poirot, ktorý je už na dôchodku a žije vo vlastnom exile, neochotne zúčastní na jednej seanse. Keď je však jeden z hostí zavraždený, je na bývalom detektívovi, aby opäť odhalil vraha.

Prízrak v Benátkach, znepokojujúci nadprirodzený thriller založený na románe „Hallowe’en Party“ od Agathy Christie a v réžii a v hlavnej úlohe víťaza Oscara® Kennetha Branagha ako známeho detektív Hercule Poirot, premiéra v kinách po celej krajine 15. septembra 2023. So scenárom Michael Green, nominovaný na Oscara, „Strašenie v Benátkach“ produkuje Kenneth Branagh, Judy Hofflund, Ridley Scott a Simon Kinberg s Jamesom Prichardom, Louise Killin a Markom Gordon slúži ako výkonný producent. Film predstavuje brilantný herecký súbor stvárňujúci a obsadenie nezabudnuteľných postáv, vrátane Kylea Allena, Kennetha Branagha, Camille Cottin, Jamieho Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio, Michelle Yeoh.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmové tržby #19: Spirála strachu startuje v kinech!

Film „Strašenie v Benátkach“ sa odohráva v strašidelných Benátkach po druhej svetovej vojne v predvečer všetkých svätých. desivé tajomstvo s návratom slávneho detektíva Hercula Poirota. Teraz na dôchodku a Poirot, ktorý žije v dobrovoľnom exile v najúžasnejšom meste sveta, sa neochotne zúčastňuje seansy v chátrajúcom strašidelnom paláci. Keď je jeden z hostí zavraždený, detektív je vrazený do zlovestný svet tieňov a tajomstiev. „Strašidlo v Benátkach“ sa v kinách po celej krajine otvára 1. septembra.

Labková patrola vo filme – 28. 9. 2023

Najroztomilejší psí záchranári z Labkovej patroly sú späť s ďalším veľkým dobrodružstvom. Tentoraz je to všetko o super – schopnostiach, ktoré naši hrdinovia získajú po tom, čo ich dom zasiahne meteorit.

Labková patrola je nepochybne jedným z najväčších fenoménov súčasnosti. Záchranárske psy, ktoré dokážu pilotovať lietadlo (kríženec Skye), hasiť požiare (dalmatín Marshall), strážiť zákon (nemecký ovčiak Chase) a robiť mnoho ďalších užitočných vecí (ostatní štvornohí chlpáči), milujú deti na celom svete. Rovnomenný televízny seriál láme rekordy v sledovanosti, rovnako sa darí aj predaju hračiek a podobne dobre si viedlo aj ich prvé filmové dobrodružstvo spred dvoch rokov.

A teraz je tu nový film a s ním aj zázračný meteorit, ktorý spadne priamo na ich domov, mestečko Adventure City. Prečo zázračný? Pretože dodá už aj tak šikovným labkám úžasné super-schopnosti a z Labkovej patroly sa stanú Mocné labky. Najmenšia členka bandy, Skye, je zrejme najšťastnejšia z celej partie, pretože získala obrovskú silu, vďaka ktorej by mohla lámať skaly. Ale skôr ako Mocné labky začnú svoje super-schopnosti využívať na pomoc ďalším obyvateľom Adventury city, musia si ich poriadne vyskúšať. V tom sa im bude snažiť zabrániť ich večný a neodbytný nepriateľ pán Humdinger. Bývalý starosta Adventure City, ktorý utiekol z väzenia sa spojil so šialenou vedkyňou menom Victoria. Tá tiež túži po čarovnom meteorite. Čo sa stane, keď títo dvaja zloduchovia získajú super-schopnosti? Celé Adventure City je v hroznom nebezpečenstve. Zvládnu mocné labky zachrániť svoje mesto a ich obyvateľov?

Tvorca – 28. 9. 2023

Dej filmu Tvorca sa odohráva o päťdesiat rokov v budúcnosti, kedy prebieha ničivá vojna medzi ľuďmi a umelou inteligenciou, v tomto čase veterán americkej armády Joshua v podaní Johna Davida Washingtona dúfa, že nájde svoju manželku, s ktorou sa odlúčili pred piatimi rokmi. Vydáva sa na smrteľnej nebezpečnú cestu za nepriateľské línie, aby našiel svoju ženu a tiež tvorcu vysoko vyspelej umelej inteligencie o ktorej sa predpokladá, že je konečným prostriedkom na ovládnutie sveta a ukončenia vojny.

Film režíruje vizionársky režisér Rogue One: A Star Wars Story Gareth Edwards. Tvorca je strhujúci, akčný thriller, ktorý podnecuje k zamysleniu.

Toto boli filmové kinotipy na september. Na ktorý z týchto filmov sa tešíte najviac vy?

Zdroj: TS CinemArt SK
Zdroj titulného obrázka: CinemArt SK

Ďalšie novinky

Populárne