Recenzia: Barbie – Aký je uletený svet plný svetoznámych bábik?

-

Novinky

Dlho očakávaná filmová novinka Barbie sa konečne dostala na naše plátna. V hlavnej úlohe Margot Robbie a Ryan Gosling nám už napovedajú, že sa máme na čo tešiť. Je tomu tak aj v realite? Poďme sa spolu pozrieť na rýchle dojmy a postrehy z premietania Barbie novinky. Toto je naša recenzia filmu Barbie!

Recenzia filmu Barbie

Príbeh zobrazuje Barbie svet, teda svet bábik, s ktorými sme sa zvykli hrať ako deti. Vyrobených bolo množstvo druhov od lekáriek, astronautiek až po tehotné barbie, a všetky tieto bábiky boli zasadené aj do filmu. Žili spokojne vo svojom Barbielande a tešili sa ako ich všetci ľudia v skutočnom svete zbožňujú. Aspoň to si mysleli. S vymýšľaním mien nebolo veľa starostí, všetky ženy boli oslovované Barbie a všetci muži boli Ken.

Hlavný zvrat v dokonalom svete prichádza práve pre stereotypnú Barbie, ktorú stvárnila Margot Robbie. Dokonalosť sa vytráca z jej života a preto potrebuje vyhľadať pomoc – niekoho, kto zodpovie jej otázky. V snahe zachrániť Barbieland (a hlavne zachrániť svoje nohy pred začínajúcou celulitídou) vycestuje do skutočného sveta, aby napravila napáchané škody. Barbie zisťuje, že skutočný svet vôbec nie je taký ako si mysleli a obáva sa, čo toto zistenie urobí s Barbielandom. Ken je z ľudského sveta nadšený. Zisťuje, že muži nemusia žiť iba v tieni žien a preto uteká naspäť domov, naučiť všetkých Kenov o čo prichádzajú.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Teen Wolf: The Movie - poznáme dátum premiéry a trailer! Čo čakať?
Barbie recenzia
Zdroj: Continental film

O film je obrovský záujem

Kino sály z tohto filmu praskali vo švíkoch, a to doslova. Záujem o premiéru filmu bol taký veľký, že ľudia sedeli v kine na schodoch, aby si nenechali ujsť toto prvenstvo. Či už tam ľudia prišli kvôli úžasnej Margot Robbie, ktorá bola pre túto rolu narodená, alebo boli zvedaví na Ryana Goslinga a jeho stvárnenie Kena, som si istá, že všetci sme nakoniec odchádzali z kina nadšení. Ryan sa najskôr krčil pri Margot, ale ako film naberal grády, dostával sa do popredia aj on. Film bol plný krásnych kostýmov, ktoré dopĺňali celú vymyslenú a nakreslenú scénariu Barbielandu. Všetko do seba zapadalo a pôsobilo presne tak, ako sa na “hračky“ patrí.

Čo sa týka cieľovky, myslím, že je dosť široká. Film je vhodný aj pre deti, ktoré nepustia Barbie z ruky, a rovnako svojou hlavnou myšlienkou osloví aj rodičov. Prirovnala by som ho k filmu šmolkov, kedy aj oni prepojili fiktívny svet so skutočným. Výborná oddychová komédia, ktorú by ste si určite mali ísť pozrieť aj vy.

Hodnotenie: 9/10

Toto bola naša recenzia na filmovú novinku Barbie. Čo hovoríte na tento jedinečný film vy? Prídete sa naňho pozrieť do kina?

Zdroj titulného obrázka: Continental film

Ďalšie novinky

Populárne