streda, 22 septembra, 2021

Nová slovenská hviezda? Hudobníčka NIA vydáva svoj debutový song!

-

-REKLAMA-

Hudobníčka NIA

Ak počúvate slovenskú hudbu, tak práve hudobníčka NIA nie je pre vás neznáme meno. Doposiaľ výborná songwriterka dokázala napísať veľké množstvo piesní pre veľké mená slovenskej scény, pričom sa púšťa cestou vlastnej kariéry! Ako vyzerá jej debutový song a dokáže práve táto hudobníčka oživiť slovenskú scénu nádychom nového štýlu? Poďme sa na to pozrieť!

Hudobníčka NIA
Zdroj: Instagram

Tvorba songu

-REKLAMA-

V umeleckom svete nie je NIA neznámym menom, práve naopak. Spolu so svojím  priateľom Fillipianom pôsobia v hudobnej sfére už vyše 7 rokov. Fillipian ako jeden z najvyhľadávanejších producentov spravil za posledné roky skladby pre umelcov, ktoré sa stali hitmi a dominovali v trendoch. NIA zasa písala texty rôznym ženským interpretkám, hlasovo mentorovala začínajúcich spevákov a bola predovšetkým skladateľkou a textárkou ako speváčkou. Príbeh podobný ako má Lady Gaga. Hudbe sa venovala odmalička, no až tento rok je pre ňu prelomový. Skladba „Papier“ vznikala  od roku 2014.  

„Je to môj debutový song, na ktorý som si počkala skoro 7 rokov a je pre mňa veľmi dôležitý a zaslúžený. Moja hudobná cesta začala síce v roku 2014, no stále som so svojou tvorbou nebola spokojná. Napísala som a zložila som kvantum songov, no vždy som bola s niečím nespokojná, nemalo to pre mňa takú tú hudobnú úroveň, ktorú som chcela. Kým som vydala tento song, veľa som písala najmä pre slovenské interpretky, a to mi pomohlo a inšpirovalo tvoriť hudbu kvalitnejšie“, hovorí mladá speváčka.

Lietanie v oblakoch?  

Lietať v oblakoch alebo zostávať väznený na zemi? Aj takýto kontrast vložila NIA do svojej  čerstvej záležitosti, ktorej videoklip spravil talentovaný Pierre Lexis. Hudobnú zložku zastrešil jej priateľ Fillipian. S nápadom na klip ku novej skladbe prišla speváčka sama.  Hudobníčkin zámer bol, aby sa každý divák a poslucháč v tejto novinke dokázal aspoň trochu  nájsť.

„Síce je to song o rozchode, ale nie je to negatívne ladená skladba. „Papier“ je tak  zvláštne pozitívny, aj keď je v klipe znázornený emocionálny kontrast, Voľne si lietam a ním v uzavretom priestore, ktorý si prechádza to pekné, čo sa vo vzťahu zažíva, a preto sa cíti skliesnený spomienkami nato pekné. Takže nielen textovo, ale aj vizuálne sme to chceli prepojiť, aby si každý, kto si ho pozrie – vypočuje  uvedomil, že rozchod ako koniec vzťahu by nemala byť naša posledná emócia. Treba si z toho odniesť len to najpozitívnejšie, lebo inak ostaneme zacyklený v spomienkach a nenechá nás to „letieť“ ďalej. Veľmi by som chcela, aby si v mojej hudbe našli ľudia to svoje, s čím sa vedia stotožniť, pochopiť či pomôcť…lebo o tomto  je hudba,“ uzatvára NIA, nový hudobný objav.

-REKLAMA-

Ako sa vám páči novinka od hudobníčky NIA? Pôjde o ďalšiu slovenskú hviezdu? Napíšte nám vaše pocity do komentárov!

Zdroj: JANA TRELLOVÁ, PR / BRAND MANAGER RUKAHORE

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Radio Garden - Všetky rádia na jednom mieste?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Travis Scott prekonal vďaka skladbe "Franchise" nový rekord!

Zdroj titulného obrázku: TS – RUKAHORE

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img