Haaland prekonal gólový rekord v jednej sezóne!

-

Novinky

Útočník Manchestru City sa svojím 35. gólom zapísal do histórie. Prekonal ním rekord Premier League v počte strelených gólov v jednej sezóne.

Futbalisti Manchestru City sú opäť na čele tabuľky pred Arsenalom Londýn. V stredajšej dohrávke 28. kola najvyššej anglickej súťaže zvíťazili doma nad West Hamom United 3:0. Na čele majú zverenci Pepa Guardiolu jednobodový náskok pred Arsenalom, pričom odohrali o zápas menej. Nórsky kanonier Erling Haaland v tomto zápase po 28 rokoch prekonal gólový rekord!

Nór sa o historické prvenstvo doposiaľ delil s Andym Coleom (1993/1994) a Alanom Shearerom (1994/1995). Haaland však strelil gólový rekord len v 31 zápasoch, zatiaľ čo Cole a Shearer v 42-zápasových sezónach. Má tak na konte už 51 gólov vo všetkých súťažiach sezóny 2022/2023.  Vďaka jeho poslednému gólu vedie pred Harrym Kaneom o 10 gólov v pretekoch o tohtosezónnu Zlatú kopačku Castrol. Ocenenie za minulú sezónu spoločne držia Mohamed Salah a Son Heung-min, ktorí získali cenu gólmi za Liverpool a Tottenham Hotspur. Salah ju vyhral už trikrát.

Haaland gólový rekord
Zdroj: Twitter/Erling Haaland

Haaland je na seba hrdý

Nórsky útočník má pocit, že dosiahol „niečo špeciálne“ pri prekonaní dlhodobého rekordu v góloch v Premier League. Hovorí, že vo svojej debutovej sezóne anglickej ligy nemohol ani len pomyslieť na to, že prekoná legendy ako sú Andrew Cole a Alan Shearer.

„Úprimne povedané, je to trochu nereálne,“ povedal Haaland. „Keď som sem prišiel, nemyslel som na tento druh rekordu a zlomiť ho znamená, že som urobil niečo špeciálne. Som na tento moment naozaj, naozaj hrdý.“

Haaland ďalej vyjadril vďaku trénerom a spoluhráčom. „Musím poďakovať svojim spoluhráčom za to, že mi to umožnili a Pepovi a všetkým trénerom za to, že vytvorili taktiku, aby som mohol strieľať góly.“

Nielenže Haaland vďačí Pepovi Guardiolovi za to, že mu pomohol streliť toľko gólov, ale manažér Manchestru City mu dokonca ešte usporiadal pozápasovú čestnú stráž na oslavu jeho úspechu. „Teraz ma veľmi bolí chrbát, dostal som veľa faciek! Bol to pekný moment,“ vyjadril sa nórsky útočník.

Prekoná Haaland aj svoj vlastný gólový rekord?

Futbalista Shaun Wright-Phillips si myslí, že Haaland bude v budúcej sezóne ešte lepší, nakoľko sa podľa neho s Premier League stále len zoznamuje. „Všetko je pre neho relatívne nové. Obávam sa čo sa stane, keď sa skutočne usadí a aké dobré to bude všetko spolu.“

Fenomenálny Haaland strelil doposiaľ štyri hetriky, šesťkrát skóroval hlavičkou, sedemkrát z penalty a 23 gólov strelil ľavou nohou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Oktagon 22: Na ktoré zápasy najbližšieho turnaja sa tešíme najviac?

Bude Haaland ešte lepší? Budú sa podľa vás jeho úspechy znásobovať?

Zdroje: TASR, premierleague.com
Zdroj/titulný obrázok: premierleague.com

Ďalšie novinky

Populárne