utorok, 17 mája, 2022

George R.R. Martin podpísal 8-cifernú zmluvu s HBO! Skončil s knihami?

-

-REKLAMA-

George R.R. Martin a nová zmluva s HBO

Ak je tu osoba, z ktorej si netreba brať príklad, je to spisovateľ George R.R. Martin. Prezývali ho americký Tolkien, no dnes dostáva od svojich nahnevaných fanúšikov už len pomenovania ako klamár, podvodník či zapredanec. Jeho knižná séria Pieseň ľadu a ohňa, ktorej seriálová adaptácia Game of Thrones sa stala najsledovanejším seriálom v histórii, dodnes nie je dokončená. Knižní fanúšikovia totiž už 10 rokov čakajú na šiesty diel tejto milovanej série a síce George neustále sľubuje, že knihu už čoskoro uvidíme, nová zmluva s HBO môže opäť všetko posunúť.

O tom, že je George R.R. Martin jeden z najšikovnejších autorov v histórii netreba hovoriť. S jeho fantáziou a dnes už veľkým menom ide o človeka, o ktorého sa mnohé štúdiá budú neustále biť. HBO však po úspechu Game of Thrones vedelo, že sa ho len tak vzdať nehodlá. Pred pár dňami s ním teda podpísalo novú 5-ročnú zmluvu. Martin bude pre nich tvoriť nové televízne projekty, najmä pre ich streamovaciu platformu HBO Max. Za túto prácu dostane až 8-číslené finančné ohodnotenie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Konečne superhrdinské ocenenia pre žánrové filmy a seriály?
Game of Thrones
Zdroj: syfy.com

Knihám odzvonilo?

-REKLAMA-

Pochopiteľne, takáto ponuka sa neodmieta ani na staré kolená. Je jasné, že Martin teda bude plne stáť za pripravovanými šiestimi seriálmi zo sveta Game of Thrones. Ale čo to znamená pre jeho knižných fanúšikov? Martin už pred rokmi sľúbil, že hlavná séria bude pozostávať zo siedmich kníh. Šiesta kniha, The Winds of Winter sa teda píše už 10 rokov. Vzhľadom na to, že Martin už má úctyhodných 72 rokov a že šiestu knihu stále nedopísal a nikto nevie, kedy dorazí na trh, s novou HBO zmluvou treba akceptovať jeden prostý fakt.

Je už veľmi nepravdepodobné, že sa niekedy dočkáme poslednej siedmej knihy A Dream of Spring, ak vôbec aj tej šiestej. No ak predsa len áno, už to pravdepodobne bude rukou jeho nasledovníka, ako to väčšinou pri takýchto autoroch býva. Poprípade to po Martinovi neprevezme nikto a nám ako finále bude musieť stačiť posledná séria seriálu Game of Thrones. Ako jeden z fanúšikov mi to je veľmi ľúto, no budem dúfať, že sa predsa len dočkáme aspoň tej vysnívanej knihy The Winds of Winter, ktorá už dnes nabrala kultový status len tým, ako dlho na ňu fanúšikovia čakajú.

Je podľa vás George R.R. Martin a nová zmluva s HBO posledným klincom do rakvy s jeho knižnými pokračovaniami? Koľko rokov už vy čakáte na šiestu knihu Piesne ľadu a ohňa?

-REKLAMA-

Zdroj: collider.com
Zdroje titulného obrázka: time.com; pngkey.com

-REKLAMA-
Filip Scherhaufer
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img