pondelok, 16 mája, 2022

Začína casting pre pripravovaný Game of Thrones prequel seriál!

-

-REKLAMA-

Casting prequel seriálu Game of Thrones je tu!

Už je to vyše roka, odkedy sa skončila posledná séria fanúšikmi milovaného seriálu Game of Thrones. Seriál skončil pre väčšinu fanúšikov ako sklamaním, no napriek tomu si zachoval fanbase, ktorá chce vidieť zo sveta tejto série čo najviac. Už dlhšiu dobu vieme, že v dielni HBO sa pripravuje príbeh odhaľujúci udalosti pred tými z Game of Thrones s názvom House of the Dragon. Napriek tomu sme však veľa o ňom nevedeli, to sa však konečne mení. S radosťou môžeme povedať, že predsa len sa dozvedáme čosi nové o tomto pripravovanom prequeli. Začína sa totižto casting pripravovaného Game of Thrones prequel seriálu.

game of thrones prequel casting
House of the Dragon | Zdroj: gameofthronesprequel.com

Ako informuje zahraničný portál Entertainment Weekly, HBO sa konečne pohlo s produkciou a konečne začali pracovať na vývoji seriálu. Jedná sa o jedno, z môjho pohľadu, najdôležitejších rozhodnutí, keďže sa budú vyberať herci na role jednotlivých postáv. Aby sme si mohli povedať o konkrétnych postavách, musíme sa najskôr pobaviť o tom, kde sa príbeh odohráva, resp. v akom období.

Kedy a kde sa seriál bude odohrávať?

-REKLAMA-

Prequel nás uvedie do obdobia 300 rokov pred udalosťami z Game of Thrones. Príbeh je založený na knižnej predlohe od Georga R.R. Martina s názvom Fire and Blood. Nie je úplne jasné, ktoré postavy nám seriál predvedie, nakoľko kniha opisuje až 150-ročné obdobie. Popisuje vzostupy a pády niekoľkých velikánov vo Westerose. Napriek tomu naznačujú informácie, ktoré portál EW dostal tomu, že seriál sa pozrie na udalosť známu ako “Dance of Dragons“. Tá hovorí o občianskej vojne, ktorá zahŕňa rod Targaryenov a odkazuje sa na ňu ako dôvod toho, prečo sa rozpadol Westeros.

Game of Thrones Daenerys and dragon
Zdroj: maxim.com

Stále zostávame v tom, že nepoznáme, čo presne by sa malo udiať a ani to, ktoré postavy sa ukážu. Avšak v rámci “Dance of Dragons” sú tieto postavy a možnosti:

  • Kráľ Viserys I: Milovaný piaty targaryenský kráľ, ktorého vláda bola mierumilovná a prosperujúca až do smrti
  • Princezná Rhaenyra Targaryen: Vyvolená nástupníčka kráľa Viserysa; dračia jazdkyňa, ktorá vyrastala s očakávaním, že sa stane prvou Kráľovnou Westerosu
  • Kráľovná Alicent Hightower: Ambiciózna druhá žena Viserysa a Rhaenyrina nevlastná matka, ktorá mala s kráľom tri vlastné deti
  • Aegon II Targaryen: Mladší nevlastný brat Princeznej Rhaenyry, ktorú ju vyzve, aby zasadla na trón, čím vyvolá občiansku vojnu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Štúdio Sony pripravuje 3 filmy a 7 seriálov podľa svojich hier!

Produkcia samotného seriálu

Čo sa týka produkcie seriálu, určite vás poteším. O tento prequel seriál sa nebudú nijako starať David Benioff ani D.B. Weiss, ktorí tak pekelne spackali poslednú sériu GoTka. Žiaľ, trochu sa aj tak bojím. Showrunnerom seriálu je totižto Ryan J. Condal, ktorý stojí napr. za filmom Besnenie či seriálom Colony. Ale uvidíme, nechajme sa prekvapiť. Podstatne lepšou správou je, že o réžiu sa postará vynikajúci Miguel Sapochnik. Ten mal na starosti epizódy ako “Battle of Bastards” či “Hardhome“, “The Long Night” a ďalšie. Proste tie najlepšie.

Game of Thrones
Battle of Bastards | Zdroj: dmtwigg.com
-REKLAMA-

Pokiaľ ide o úspešnosť seriálu, ešte je asi priskoro hovoriť o tejto téme, ale predsa mi to nedá a trochu do toho zabrdnem. Seriál podľa mňa veľmi nezažiari a nebude niečím, čo by chcel každý fanúšik či obyčajný divák vidieť. Prečo? Nuž, máme tu podstatne zaujímavejšie projekty s rapídne väčším potenciálom. Tými sú napríklad Zaklínač, ktorého druhá séria môže veľmi prekvapiť. Na scénu sa taktiež hrnie pripravovaný LOTR seriál od Amazonu. Myslím, že keby sa HBO vrhlo na produkciu ešte v čase, kedy Game of Thrones vychádzalo a seriál by vydali niekoľko mesiacov po konci GoTka, tak by seriál zožal veľký úspech. Ale kto vie, možno aj nie…

Nezostáva nám nič iné ako len čakať. Osobne sa veľmi na projekt House of the Dragon neteším a nečakám od toho veľa. Napriek tomu si myslím, že môže veľmi pekne prekvapiť. A ako to vidíte vy?

Zdroj: EW.com

-REKLAMA-
Viliam Šuška
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img