Fashion Week digitálne! Čo od toho očakávať?

-

Novinky

Fashion Week Digitálne

Aktuálne prebiehajú online školské prednášky, pracovné schôdze a mnoho ďalšieho, čím sa snažíme čo najviac obmedziť styk s ľuďmi. COVID – 19 komplikuje život mnohým a rovnako tak skomplikoval aj najočakávanejší módny týždeň. Prebehli rôzne špekulácie ako a či vôbec prehliadky usporiadať. Jeden zo zvažovaných postupov je Fashion Week digitálne!

Saint Laurent zrušil módnu prehliadku!

Jedna z najväčších a najznámejších značiek dňa 27.04.2020 oznámila, že sa nezúčastní akejkoľvek variácie týždňa módy. Dizajnér Anthony Vaccarello, ktorý je riaditeľom značky už od roku 2016, povedal, že rozhodnutie nevyplýva z aktuálneho kraľovania koronavírusu. Saint Laurent už dlho zvažuje radikálne zmeny a koronavírus značku postrčil.

Anthony sa vyjadril tak, že už ho nebaví byť ovplyvňovaný nátlakom času. Rozhodol sa, že svetu ukáže novú kolekciu až vtedy, keď na to bude Saint Laurent pripravený a tým možnosť Fashion Week digitálne úplne zmietol zo stolu!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Let´s talk about sex - Bondage, zväzovanie, škrtenie a podobné srandy
Fashion Week Digitálne
zdroj: myamirell.com

Mnoho menších značiek sa prikláňa k Anthonyho rozhodnutiu a zvažujú, že sa Fashion Week digitálne nezúčastnia. Grase Coddington sa v rozhovore pre Vogue k aktuálnym rozhodnutiam značiek vyjadrila negatíve. Ako jeden vírus môže zmeniť tradície pri dnešných možnostiach? Nepamätáte si vari všetku tú energiu a nadšenie z každej akcie? Verejne prehlásila: „Je to šialené!“

Iniciátor nápadu

Ako sa postupne pandémia šírila, Giorgio Armani bol prvý, čo prehodnotil priebeh show počas týždňa módy v Miláne. Poprosil ľudí, aby sa prehliadky nezúčastnili fyzicky, ale online. Zároveň Fashion Week digitálne sa konal aj napríklad v Moskve alebo v Šhangaji. Všetko fungovalo a tak sa metódu pokúsia využiť aj v blízkej budúcnosti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nový Zéland povoľuje nakrúcanie LOTR seriálu, Power Rangers a ďalších

Samozrejme, padali návrhy typu zrušiť najočakávanejšie obdobie roku alebo presunúť ho na iný dátum. Dátumy ostávajú a všetci pomaly začínajú veriť, že by mohol Fashion Week digitálne fungovať aspoň dovtedy, kým sa situácia nezlepší!

Čo očakávať?

Popravde je na návrhároch, z ktorej strany sa konceptu Fashion Week digitálne chytia. Závisí od ich možností a čo budú schopní vyprodukovať vzhľadom k izolácii. Caroline Rush výkonná predsedkyňa British Fashion Council sa vyjadrila následovne:

Vytvorením novej platformy ideme v súlade s novými digitálnymi technológiami, ktoré v súčasnej dobe potrebujeme a zároveň vytvoríme vzorový príklad pre ostatných na globálnej úrovni. Návrhári budú môcť zdielať svoje príbehy a pokiaľ ich budú mať, tak aj nové kolekcie. Je nevyhnutné sa pozerať do budúcnosti a na príležitosti k zmene, spolupráci a inováciam, ktoré sa ponúkajú. Súčasná pandémia nás všetkých vedie k tomu, aby sme závažnejšie premýšľali o spoločnosti, v ktorej žijeme a o tom, ako chceme žiť životy a budovať podniky, keď sa situácia zlepší.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Pozastavení Sony a všech jeho natáčení! Co máme čekat?

Zaujímavosť k proseccu: Všetky značky sa budú musieť v blízkom čase vyjadriť, či sa Fashion Week digitálne zúčastnia a pokiaľ nie, mali by objasniť svoje rozhodnutie. Od zvedavosti nedýcham, čo vy?

Pokiaľ chcete vyzerať aj počas pandémie štýlovo, prečítajte si, ktoré značky priložili ruky k dielu a začali vyrábať hygienické rúška!

zdroje: britishfashioncouncil.co.uk

Ďalšie novinky

Populárne