piatok, 27 novembra, 2020

Vyskúšali sme si Escape Room vo virtuálnej realite! Aký to bol žážitok?

-

Escape room vo virtuálnej realite

Virtuálna realita. Tento fenomén vo video hernom svete sa stal poslednými rokmi najviac diskutovaným. Je to hlavne kvôli futuristickému poňatiu videohier, kedy sa môžete vďaka výkonnému počítaču a technickej výbave setov virtuálnej reality vžiť do hocijakej role. Samozrejme, zo začiatku bola táto virtuálna realita veľmi chybná. Ale ako roky ubiehajú, tak sa menia aj hry a taktiež vymoženosti virtuálnej reality. My z redakcie sme sa tým pádom túto virtuálnu realitu rozhodli otestovať, pričom môžeme rozprávať o výbornej zábave. Ako vyzerala naša púť v Escape Room vo vesmíre, kde sme si otestovali svoje kritické rozmýšľanie? Ako sa nám zapáčila hororová hra, v ktorej sme mohli pretestovať náš strach?

výlet do vesmíru
Zdroj: escapetovr.com

Mia Hrdlíková

Keď sme prišli na miesto, nevedela som, do čoho idem. Nič podobné som predtým nezažila a nevedela som čo očakávať. Kamaráti mi neustále hovorili, že Escape Room je naozaj zábava, ale toto nebol len tak nejaký. Virtuálna realita je niečo, s čím som sa doteraz nestretla. Na oči som dostala okuliare, na chrbát počítač a do ruky ovládače. Z počiatku nič moc.

-REKLAMA-

Ale potom, keď som uvidela okolo seba vesmír, zostala som v nemom úžase. Naozaj som mala pocit, akoby som stála vo vesmírnej stanici a sledovala planétu zhora. Pokiaľ si nie ste istí, či tento zážitok absolvovať, jednoznačne vám VR Escape Room odporúčam. Bola to veľká zábava.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Výlet do vesmíru? V dnešnej dobe je tu už aj takáto možnosť!

Santiago Martins da Silva

Skúsenosť s virtuálnou realitou bola veľmi zábavná. Bolo zaujímavé videť našu planétu pohľadom z vesmírnej stanice a taktiež vďaka nulovej gravitácii vnímať a vidieť poletovať rôzne predmety priestorom. Čo sa týka náročnosti scenára, tak poviem, že úlohy boli priateľné a misia hrateľná.

Ak náhodou v sebe riešite otázku bezpečnosti alebo máte strach, že sa pri nejakom páde udriete do hlavy, pretože stratíte kontakt s realitou, tak sa nemusíte vyslovene báť. Prostredie sa napriek snahe o čo najväčšiu realistickosť dalo odlíšiť od skutočného vnímania sveta. Pri rýchlejšom scenári sa však dá ľahko stratiť kontakt s realitou.

Rozhodne dávam 10/10 a teším sa na ďalší podobný zážitok! Zároveň to odporúčam zažiť úplne každému. 🙂

Viktor Preiner

Pri zážitku s VR mi napadajú len pozitíva. Priznám, že som nečakal, že to prostredie bude vyzerať až tak reálne. Po čase vás to úplne zhltne a zabudnete, že ste v skutočnosti niekde úplne inde než to, čo vidíte. Ako autora vedeckých článkov ma o to viac potešilo vesmírne prostredie, v ktorom sme sa nachádzali. Boli sme tesne nad Zemou a našou úlohou bolo ju zachrániť pred blížiacim sa meteoritom.

Určite odporúčam každému, niet sa čoho báť. Ovládateľnosť je taktiež jednoduchá a zažijete pri tom veľa zábavy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  První gameplay Mafia: Definitivní Edice je tady! Co jsme se dozvěděli?

Benjamín Dučák

Pred vstupom do virtuálneho sveta so mnou lomcovali zmiešané pocity. Nevedel som, čo od toho očakávať, pretože som sa s týmto fenoménom nikdy predtým nestretol. Po nasadení potrebnej techniky ma virtuálna realita plnými dúškami pohltila. Prostredie vesmíru vo mne vyvolalo neutíchajúcu potrebu zachrániť svet pred nezastaviteľnou skazou.

Chvíľku mi trvalo zvyknúť si na pohyb po virtuálnej kozmickej lodi a môj mierny strach z výšok tomu vôbec nepomáhal. Vžiť sa do roly kozmonauta bol splnený sen a počas celého priebehu misie mi mozgové bunky pracovali na plné obrátky. Stretnutie s virtuálnou realitou bol obrovský zážitok plný zábavných momentov, ktorý sa rozhodne oplatí vyskúšať.

Chceli by sme sa poďakovať goescape.sk za to, že nám umožnili tento super zážitok! Určite vám odporúčame skúsiť Escape room vo virtuálnej realite. Nemusíte sa vydať len do vesmíru, môžete sa taktiež ponoriť do hlbín oceánu, putovať fantasy svetom či cestovať v čase.

Vyskúšali ste niekedy už virtuálnu realite? Ak nie, chceli by ste ju vyskúšať?

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -