streda, 22 septembra, 2021

Podľa EA je označenie “Gamer” zastaralé a absolútne zbytočné

-

-REKLAMA-

Si Gamer? Podľa EA zrejme nie.

Pre každého znamená slovo “Gamer” niečo iné. Zatiaľ čo niektorí ľudia to považujú skôr za negatívne označenie, ktoré sa spája s ľuďmi, ktorí nepoznajú iný život ako ten za počítačom, druhá skupina ho vníma pozitívne, ako označenie niekoho, kto je súčasťou konkrétnej komunity. V dnešnej dobe o sebe už ľudia nezvyknú vravieť, že sú “gejmeri”, ale skôr povedia, že majú radi hry a hrávajú ich, prípadne sa nazvú skôr hráčmi. Podľa EA je “Gamer” však už zbytočný a zastaralý výraz, ktorý v dnešnej dobe nemá už uplatnenie, ako to?

Battlefield 2042
Zdroj: ea.com

-REKLAMA-

Podľa toho, čo uviedla vice-prezidentka spoločnosti Electronic Arts, slovo “gamer” nereprezentuje mnoho ľudí, ktorí majú radi hry. V reporte, ktorý priniesol portál VGC vďaka stránke Adweek, sa vice-prezidentka spoločnosti Elle McCarthy vyjadrila na margo videoherného priemyslu nasledovne.

“Gaming už nie je médiom alebo priemyslom, je to skrátka interakcia. V rámci hrania môžete interaktovať takmer so všetkým, od rôznych záujmov ako sú interiérový dizajn až po hnutie ako je Black Lives Matter alebo skúmania vašej sexuálnej identity,” uvádza VP Electronic Arts Elle McCarthy

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Battlefield 2042 požiadavky budú vyzerať asi takto! Zvládne to váš PC?

Ďalej poznamenala, že niečo ako gejmeri tu nie sú a pochopiť to bude dôležité. Podľa jej slov v poslednej dobe prišiel veľký nárast o herné služby, čo umožňuje rýchlejšiu integráciu kultúry ako kedykoľvek predtým. Ide o obrovskú možnosť pre marketing a je tu tak väčší priestor pre to, aby bolo publikum na prvom mieste a značky sa tak budú chovať viac autenticky. Je to tak však naozaj?

Kto sú teda hráči?

-REKLAMA-

Priznám sa, že z jej slov vidím skôr len vyfintené vety, ktoré sú bezpredmetné. Zo strany hráčov prišla veľká kritika, v momente, kedy videli, že takéto tvrdenie uvádza práve EA. Spoločnosť Electronic Arts je v kruhoch hráčov predsa len považovaná najchamtivejšiu vôbec. Častokrát sa o nej hovorí ako o spoločnosti, ktorá ide čisto len za zárobkom, bez toho, aby prinášala kvalitné produkty, respektíve hry.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Battlefield 2042 Open Beta: Takto sa do nej budete môcť zapojiť!

Apex Legacy Gameplay trailer
Zdroj: youtube.com

Na sociálnych sieťach sa v rámci tejto témy vyjadrovali, že práve EA je celé zbytočné a zastaralé. Veľká časť hráčov sa síce teší na nový Battlefield 2042. Ten na trh zavíta už tento rok, no mnohí sú skeptickí a EA jednoducho neveria. Niet sa čomu diviť, dôkazom toho, že spoločnosť vie sklamať je aj jej posledný titul Battlefield V. Tu bolo jasne vidieť sklamanie.

Podľa štatistík, ktoré vice-prezidentka EA uviedla, zo všetkých opýtaných sa za “gejmera” označilo iba 14%. Pokiaľ išlo čisto o ženy, tak to bolo údajne iba 6%. Znie to až príliš nízko.  Stačí, keď si vezmeme do úvahy, že označenie “gamer” sa bežne používa v rámci hier a hernej komunity. Popravde to skôr vyzerá len ako vykonštruované dáta, ktoré majú skôr len dopomôcť EA k tomu, aby sa mohlo angažovať viac medzi “bežnými” ľuďmi, ktorí sa nenazývajú hráčmi alebo teda “gejmermi”.

Nová vice-prezidentka Elle McCarthy, ktorá do spoločnosti vstúpila len nedávno tvrdí, že jej cieľom je, aby EA prinieslo hráčom pozitívny prístup. Vraj chce hry priniesť pre každého a svoje tvrdenie podporuje tým, že hry sú tým najlepším médiom, keďže sú interaktívne. Možno to z mojej strany vyznie negatívne, no pri tom, čo sa deje vo veľkým firmách ako je Activision-Blizzard, EA či Ubisoft skrátka už neverím, že sa raz vráti doba, kedy sa firmy opäť budú snažiť priniesť produkt hodný ceny, ktorú žiadajú.

Čo si o tejto téme myslíte vy? Má podľa vás pravdu EA a označenie “Gamer” do tohto sveta už nepatrí? Hráte ako gamer hry od EA?

Zdroj: gamingbible.co.uk
Zdroj titulného obrázka: sector.sk, logos-download.com, sohu.com (úprava redakcie)

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img