sobota, 10 apríla, 2021

Pôjde Duna iba do kín? Warner Bros údajne prehodnocuje situáciu!

-

Pôjde Duna iba do kín?

Byť produkčný musí byť tento rok stresujúca práca. Máte v rukách hit, ktorý sa musí stať filmom roka, prilákať čo najviac divákov a ešte začať novú filmovú sériu. A to všetko počas pandémie. Ak bol teda niekedy zlý čas začať adaptovať sériu kníh s názvom Duna do filmovej podoby, je to teraz. Fanúšikovia tejto milovanej knižnej série však už roky čakajú na správnu adaptáciu. Je teda smola, že hneď, ako sme sa k nej dostali, prišla celosvetová pandémia.

Je viac ako pochopiteľné, že vedúci vydania tohto filmu z neho majú obrovské obavy. Investori neboli zrovna nadšení, keď štúdio Warner Bros. zaradilo film do ich nového plánu vydávania na rok 2021. Ten pozostáva z toho, že každý film, ktorý má vyjsť v roku 2021, vyjde v USA v rovnaký deň ako v kinách, tak aj na platforme HBO Max. To je skvelý nápad, ako docieliť, aby film videlo počas pandémie čo najviac ľudí, no filmy sa týmto spôsobom pripravujú o zárobky. S projektom ako Duna je teda takéto hazardovanie veľmi riskantné a očividne si to myslí aj produkčná spoločnosť Legendary.

-REKLAMA-

prvý duna trailer
Zdroj: hdqwalls.com

Veľkofilm len pre kiná

Tí od prvého oznámenia tejto dohody sa ju snažia bojkotovať. Už dokonca prebiehali aj reči o tom, že týmto krokom štúdio pravdepodobne sabotovalo akékoľvek budúce plány na sériu. Všetkým stranám teda bolo jasné, že s Dunou nemôžu narábať ako s každým iným filmom, ktorý majú naplánovaný. Do teritórií, kde HBO Max nie je, dokonca vybavili až o 2 týždne skoršiu premiéru, aby sa dovtedy film nedostal na nelegálne stránky a zvýšil sa tak záujem divákov navštíviť kiná.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  AKTUÁLNE: Michael Keaton späť ako Batman! V akom filme ho uvidíme?

-REKLAMA-

Najnovšie správy však naznačujú, že tento film možno nakoniec úplne vybočí z tohto exkluzívneho programu na HBO Max. Po tom, ako sa zverejnili prvé zárobky filmu Godzilla vs. Kong, to vyzerá tak, že už čoskoro sa o svoje zárobky štúdiá vôbec nebudú musieť báť. Tržby začínajú byť čoraz vyššie a každý deň narastá počet zaočkovaných ľudí, takže je návrat do kina čoraz častejší. Duna vzhľadom na to, že príde až koncom septembra, teda možno po celom svete ostane ako veľký film, ktorý si nakoniec odbije premiéru bez rýchleho vydania v digitálnej forme. Ale otázne bude, či sa z tejto dohody budú chcieť vymotať aj iné filmy. Oficiálne stanovisko sa snáď dozvieme v nasledujúcich dňoch.

Zdroj: screenrant.com
Zdroj titulného obrázka: vanityfair.com

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img