utorok, 30 novembra, 2021

Battlefield 6 zrejme odštartuje cez službu Xbox Game Pass!

-

-REKLAMA-

Xbox Game Pass ukáže Battlefield 6 zrejme ako prvý!

Pokračovanie hernej série Battlefield je aktuálne jednou z najočakávanejších hier tohto roka. Mnohí očakávajú po dvoch hrách, ktoré priniesli dve svetové vojny, konečne zmenu, ktorá by opäť mala naviazať na modernú éru, akú sme v minulosti videli v hrách Battlefield 3 či Battlefield 4. Vývoj nového dielu tejto série beží údajne na plné obrátky a hru by sme mali vidieť na trhu už tento rok. Podľa nových informácií však prichádza jedna nečakaná správa. Battlefield 6 zavíta na Xbox Game Pass, kde by mal odštartovať. Čo toto pre hru znamená?

Battlefield 6 alpha
Zdroj: firstpost.com

V minulosti sme vám priniesli článok, v ktorom sme hovoril o tom, že tlak na vytvorenie nového Battlefieldu je naozaj veľký. To až do takej miery, že štúdio Criterion Games bolo na príkaz EA premiestnené z projektu, ktorým bolo nadchádzajúce Need For Speed na Battlefield 6. V tom čase nové informácie taktiež naznačovali, že pripravovaný titul si zahráme skôr, než by sme čakali. Ak ide o aplha verziu hry, tak všetko naznačuje k tomu, že už pred/začiatkom leta by sme si mohli hru vyskúšať. No po tom, čo unikla na verejnosť informácia o spomínanom Xbox Game pass, prichádza otázka, kde bude vlastne hra dostupná po vydaní?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Assassin's Creed Valhalla prichádza s trailerom! Na čo sa môžeme tešiť?

Všetko naznačuje spoluprácu s Xboxom

-REKLAMA-

Počas podcastu portálu XboxEra, ktorý sa zameriava na novinky spojené s Xboxom a zároveň hernými službami od Microsoftu, padla zaujímavá informácia. Údajne má na Xbox Game Pass zavítať koncom tohto roka veľká trojáčková hra a zhodou okolností ide práve o first-person shooter. V tejto kategórii sú predovšetkým dve herné série, ktorých by sa to mohlo týkať – Call of Duty a Battlefield. Je nepravdepodobné, že ide o Call of Duty, nakoľko Activision disponuje vlastným launcherom – Battle.net.

Okrem toho, že tohtoročný príchodom nového Battlefieldu potvrdila v minulosti aj vedúca štúdia Laura Miele, ho potvrdzuje aj ďalší insider, ktorý je známy svojimi správnymi informáciami o Battlefield sérii. Podľa tohto zdroja pôjde o vôbec najambicióznejší projekt zo série Battlefield, ktorý sme tu mali. Ako som už uviedol na začiatku, malo by ísť o hru z moderného prostredia, ktorá sa odohráva v blízkej budúcnosti.

Hra Battlefield
Zdroj: Microsoft.com

Exkluzívny obsah pre Xbox Game Pass?

Vydavateľ série Call of Duty, Activision má už niekoľko rokov exkluzívnu dohodu so Sony a ich konzolou PlayStation. Dávalo by teda zmysel, že konkurenčné EA pokrývajúce Battlefield by sa spojilo s Microsoftom, a teda Xboxom. Predsa len sa s nimi spája aj ich služba EA Play. Battlefield 6 by tak mohlo zavítať na Xbox Game Pass úplne bez problémov. Zatiaľ však ťažko povedať, že čo to v skutočnosti znamená pre herný svet. Microsoft sa snaží čoraz viac budovať cloud gaming, resp. ďalej posúvať model založený na predplatnom. Je teda možné, že PC hráči s touto službou a taktiež užívatelia Xboxu dostanú hru v predstihu, zatiaľ čo si na PlayStation vydanie počkáme.

-REKLAMA-

Osobne sa na nový Battlefield 6 zatiaľ náramne pozdáva a celkom tomu verím. Často sa hovorí o tom, že by malo ísť o novodobejší Battlefield 3. Ak by to tak naozaj bolo, tak podľa môjho názoru EA pritiahne enormný počet hráčov.

Bude podľa vás nový Battlefield 6 na Xbox Game Pass v predstihu? Boli by ste s touto možnosťou stotožnení?

Zdroj: gamingbible.co.uk
Zdroj titulného obrázka: sector.sk, en.wikipedia.org (úprava redakcie)

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img