štvrtok, 6 mája, 2021

Dom Terryho Pratchetta je oficiálne na predaj! Aká je jeho cena?

-

Dom Terryho Pratchetta je na predaj

Dom Terryho Pratchetta, v ktorom boli napísané jeho najznámejšie diela, je oficiálne na predaj! S touto informáciou prišiel portál BBC, ktorý uviedol, že cena tohto domu sa pohybuje okolo 800 tisíc libier. Tento dom bol obývaný Terrym Pratchettom od roku 1970 až do roku 1994. Tým pádom boli v dome, ktorý sa nachádza v dedine Rowberrow, napísané najväčšie knižné hity Terryho Pratchetta.

Dom je už samozrejme postarší, čo znamená, že si bude žiadať od nových majiteľov taktiež investíciu na zdokonalenie jeho interiéru. Dom bol totižto postavený ešte v 18. storočí, odkedy v ňom prebehlo mnoho úprav, ale ako je každému známe, staré stavby si vyžadujú investíciu skoro stále.

-REKLAMA-

Dom Terryho Pratchetta
Zdroj: BBC.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Charles Bukowski - literatúra, ktorú mnoho ľudí nerozdýchalo

Náhly koniec života

Autor Terry Pratchett je známy vďaka svojej knižnej sérii Discworld, ktorá zožala úspech po celom svete. Práve kvôli svojej výbornej fantasy vízii si dokázal Terry Pratchett udržať miesto v TOP 5 najčítanejších britských autorov. Bohužiaľ, spisovateľ Terry Pratchett umrel náhle v roku 2015, 8 rokov po diagnostikovaní Alzheimerovej choroby. To, či dom padne do rúk niekoho, kto by chcel spraviť z neho múzeum, ešte nie je jasné. Jediné, čo vieme, je to, že daný dom je historické miesto, kde boli zrodené príbehy, ktoré sme čítavali v noci pod perinou a s baterkou v ruke.

-REKLAMA-

Dom Terryho Pratchetta
Zdroj: BBC.com

Zdroj: BBC

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img