utorok, 4 augusta, 2020

Sú známe lokality, kde by sa mala dohrať sezóna NHL

-

Kde sa má dohrať sezóna NHL?

12. marca bola aktuálna sezóna NHL prerušená z už známych dôvodov a jej pokračovanie bolo v nedohľadne. Liga rátala s viacerými scenármi. V hre bolo predčasné ukončenie, nechať základnú časť a dohrať play-off či odohrať kompletný zvyšok sezóny aj s vyraďovačkou. Všetko záležalo od nariadení vlády a postupu vírusu. Taktiež vo vzduchu visela otázka, kde sa má dohrať sezóna NHL.

Momentálne je situácia taká, že sa sezóna s najväčšou pravdepodobnosťou dohrá, avšak s vynechaním zvyšku základnej časti a za špeciálnych opatrení. Organizácia najlepšej hokejovej ligy pôvodne rátala s 8 až 9 kandidátmi, ktorí by mohli byť dejiskami všetkých zvyšných zápasov sezóny 2019-2020.

dohrať sezóna NHL
Zdroj: twitter.com

2 lokality

-REKLAMA-

Televízna stanica TSN prišla s informáciou, že play-off aj by sa malo odohrať na 2 miestach, ktorými sú kanadský Edmonton a Toronto. Dôvodom výberu tejto dvojice je priaznivejšia situácia ohľadom koronavírusu v Kanade ako USA a taktiež kvalita zázemia. Edmonton je z celej NHL vôbec najvhodnejším kandidátom na hostenie viacerých tímov, keďže štadión disponuje najväčším počtom šatní a tréningových hál. Tento luxus dopĺňa 5-hviezdičkový hotel v tesnej blízkosti. Do úvahy na usporiadanie play-off predtým pripadali aj Vancouver, Chicago, Los Angeles či Las Vegas.

Dohrá sa už len play-off s 24 tímami. 4 najlepšie tímy z oboch konferencií medzi sebou odohrajú zápasy o čo najlepšie umiestnenie a zvyšných 8 z každej konferencie sa pobije o miestenku v 1. kole v play-off v sériach na 3 víťazné zápasy. Ďalšie kolá play-off sa už budú hrať na 4 víťazné. Všetky zápasy sa odohrajú pred prázdnymi tribúnami a hráči budú pravidelne testovaní a udržiavaní v izolácii pred okolitým svetom. Finálová séria o Stanley cup má prebehnúť v Rogers Place, v hale Edmontonu.

dohrať sezóna NHL
Zdroj: draftkingsnation.com

NHL plánuje otvorenie prípravných kempov pre 24 tímov 10. júla. Prezident ligy Gary Bettman povedal, že verí v reštart ligy koncom júla alebo začiatkom augusta. Po dohraní aktuálnej sezóny sa uskutoční aj Draft NHL, ktorý bol preložený.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  MS vo futbale 2010: Vittekov gólostroj pobláznil celé Slovensko!

Možný problém

Nedávno bolo na koronavírus pozitívne testovaných 11 hráčov vrátane hviezdy Toronta Maple Leafs Austona Matthewsa. Pochopiteľne sa na verejnosť vynorilo veľa otázok a pochybnosti smerom k dokončeniu sezóny, no vedenie ligy vyjadrilo veľký záujem pokračovať aj v prípade niekoľkých pozitívnych prípadov.

Na oficiálne potvrdenie spomínaných 2 lokalít si ešte budeme musieť počkať. Malo by však ísť už len o formalitu.

Zdroje: edmontonjournal.com, edmontonsun.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Kto je najlepší medveď v zábavnom priemysle? Toto je 6 kandidátov!

Kto je tu GOAT? Najlepší medveď je najlepší medveď. Určite sa dnes nebudeme rozprávať o medveďoch tancujúcich v cirkusoch alebo medveďoch, ktorých môžete vidieť v...

Aktuálne

Hudobné novinky z domácej scény #4 Máme tu nový challenge?

Hudobné novinky z domácej scény #4 Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri dnešnom článku - Hudobné novinky z domácej scény #4! Dnes si opäť...

Berserk od Kentaró Miura – Legendární manga konečne i u nás!

Berserk od Kentaró Miura - Kultovní manga v češtině! Nakladatelství Crew i přes trable s koronou a posunutí všech vydání nových komiksů dokázala přece jenom...
- Advertisement -