nedeľa, 31 mája, 2020

Sezóna NHL by sa mohla dohrať na 8 až 9 miestach!

-

Aktuálna sezóna NHL dúfa v návrat

Organizácia najlepšej hokejovej ligy sveta uvažuje o pokračovaní aktuálnej sezóny. Tá bola 12. marca pôvodne len pozastavená vplyvom vírusu COVID-19. Sezóna NHL 2019-2020 by podľa najnovších vyjadrení samotného prezidenta ligy reálne mohla za prísnych opatrení pokračovať v bližšej dobe.

Sezóna NHL
Zdroj: sports.yahoo.com

8 až 9 prípadných lokalizácií

-REKLAMA-

Predstavitelia ligy už istý čas berú do úvahy možnosť, že sa bude hrať na neutrálnych štadiónoch. Znamená to, že sa vyberie niekoľko miest, v ktorých sa dohrá zbytok sezóny. Kandidátov je zatiaľ 89. Tými najvážnejšími sú Las Vegas, Minnesota, Colombus doplnené kanadský Torontom, Vancouverom a Edmontonom. Predbežne sa hovorí len o dvoch dejiskách. Môže ich byť aj viac, záležať bude od formátu.

,,Myslím, že nikto ešte presne nevie, kedy sa sezóna obnoví. Od 12. marca sme však veľmi usilovne pracovali na tom, aby sme sa ubezpečili, že nech je načasovanie akékoľvek, budeme schopní vykonať príslušné opatrenia. Stále však panuje veľká neistota,“ konštatoval prezident NHL Gary Bettman.

Každé z miest by pritom malo byť schopné hostiť až do 12 tímov, čomu sú aj arény NHL tímov prispôsobné, nakoľko disponujú viacerými šatňami a ľadovými plochami. Zatiaľ ešte nie je jasné, v akom formáte sa sezóna obnoví. Do konca základnej časti ostáva odohrať 1114 zápasov, no vedenie pracuje dokonca s konceptom, že sa základná časť nedohrá vôbec a pôjde sa rovno na play-off. To by sa túto sezónu mohlo odohrať až s 24 tímami. V hre sú však aj možnosti play-off s 20 alebo ako tradične 16 účastníkmi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Dcéra filmovej hviezdy The Rock vstupuje do WWE!

Možný problém

Do kariet reštartu sezóny nehrá, napríklad to, že 17% hráčov NHL nebýva v Amerike. Kvôli momentálne ťažkej situácie s cestovaním by mohol pri návrate Európanov do Severnej Ameriky nastať problém.

Sezóna NHL
Zdroj: sports.yahoo.com

Ak by sa NHL rozhodla pokračovať, hralo by sa niekoľko zápasov denne a to pred prázdnymi tribúnami. Niekoľko hráčov už vyjadrilo túžbu dohrať aktuálnu sezónu aj bez divákov. Samozrejme, súčasťou priebehu sezóny by boli aj prísne opatrenia a testy na koronavírus. Okrem toho NHL plánuje presunúť draft na 5. jún, aby sa uskutočnil ešte pred reštartom sezóny.

Pred prerušením sezóny lige kraľoval Boston Bruins s rovným 100-bodovým ziskom po 70 zápasoch. Naopak najslabším tímom bol Detroit Red Wings s 39 bodmi v 71 zápasoch.

Zdroje: sportsnet.ca, nhl.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Může být Hollywoodský remake lepší než originál? – Část 1.

Téma: Hollywoodský remake lepší než originál - Část 1. Hollywoodský remake se nikdy netajil tím, že vykrádá ostatní nebo sám sebe. Pojďme se podívat na...

ROZHOVOR: Už ste počuli Angličana z Banskej Bystrice?

Gary and the homegrown nie je žiadna prvoplánová frajerina  Gary Halmkan, pesničkár s profesionálnym hudobným prejavom. To, že sa nejedná o prvoplánovú muzikantskú frajerinu pochopíte,...

Aktuálne

Bolesť a Blahobyt: Výstup na výslnie organizovaného zločinu

Všetky postavy v tejto publikácii sú čisto fiktívne a možná zhoda je náhodná. ,,Tony, toto bude veľké! Celý tento obchod zmení perspektívu New Yorku a...

Pokračování filmu Ježek Sonic dostalo zelenou od studia!

Kdy uvidíme pokračování filmu Ježek Sonic? A vrátí se Jim Carrey jako Doktor Robotnik? První dobrodružství superrychlého ježoura zaútočilo na kina letos v únoru. Dosud...
- Advertisement -