štvrtok, 6 mája, 2021

DJ Khaled vydáva nový projekt: Album KHALED KHALED má až 20 featov!

-

Dj Khaled a KHALED KHALED: 20+ featuringov?

DJ Khaled prináša nový projekt s názvom KHALED KHALED. Jeho predošlé albumy boli plné producentských, vokálnych a rôznych iných kolaborácií. Svoj status a štýl si drží aj v dvanástom projekte, do ktorého si zavolal dvadsať hviezdnych mien. Justin Timberlake, Drake, Megan Thee Stallion či Cardi B. Čo priniesol tento projekt a ktoré songy by si si mal uložiť do svojho playlistu?

Zdroj: time.com

DJ Khaled a review albumu KHALED KHALED

-REKLAMA-

45-ročný producent z New Orleans otvára album songom Thankful. Lil Wayne, rodák z rovnakého mesta, a Jeremih, rodák z Chicaga, sú na feate. Song je ladený veľmi pomaly, pričom začína zborovými vokálmi. Veľmi gospelovo a rockovo ladená skladba s prvkami trapu, hovorí zrejme o akomsi Khaledovom vyznaní. Na obale albumu môžeme vidieť producentove deti, synov Asahda Tucka a Aalama. Druhý song Every Chance I Get je predzvesťou niekoľkých trapových skladieb na albume. Lil Baby a Lil Durk sa striedajú v spovediach o živote a sláve, ktorú počas kariéry zažívajú. Jeden má na starosť refrén a druhý sa stará zväčša o slohy. V prípade tejto nahrávky môžeme hovoriť o známom ego-tripe.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nominácia Slovenska na finále baráže o EURO: Vlado Weiss je späť!

Cardi B sa predstavuje na skladbe s názvom Big Paper. Ide to o tretiu spoločnú kolaboráciu týchto dvoch umelcov po songoch Wish Wish a Dinero. 1,60 m vysoká držiteľka ocenení Grammy hovorí o závisti druhých voči jej sláve, majetku a talentu. Tiež sa smeje všetkým, ktorí sa ju snažia zhodiť a pritom nemajú čo sami ponúknuť. Tradičné spojenie prináša aj štvrtý song albumu We Going Crazy. Čerstvá držiteľka Oscara H.E.R. a hip-hopové trio Migos dali dokopy song s príchuťou leta. O tradičnom spojení môžeme hovoriť len v prípade Quava z Migos, s ním totiž DJ spolupracuje už niekoľko rokov.

-REKLAMA-

Khaled a Post Malone

S veľmi netradičnou kombináciou prišla skladba I Did It. Post Malone na refréne, Megan Thee Stallion, Lil Baby a DaBaby na feate. Hudobníkov na začiatku zaskočí sample, ktorý je na tomto tracku použitý. Skladba Layla od Erica Claptona je jednou z najznámejších skladieb od tohto slávneho britského hudobníka. Práve známy riff z tejto nahrávky je samplom, ktorý môžeme opakovane počuť. Jediná žena na tomto tracku však vôbec nevyčnievala, práve naopak. Stallion, ktorá sa preslávila na Instagrame, priniesla podobný flow, ktorým je známa na väčšine svojich skladieb. Let It Go je jednou z najkratších a najmenej výrazných skladieb projektu. Ide o tretiu kolaboráciu Justina Biebera s Khaledom a pre 21 Savage-a je ešte len druhou. Pozitívna skladba hovorí o živote a o tom, ako si človek príliš nemá lámať hlavu nad problémami.

Body In Motion patrí naopak k najdlhším. O refrény sa postaral rapper Bryson Tiller, Lil Baby sa v album vyskytol už tretíkrát a Roddy Ritch túto trojicu doplnil. Song je pravdepodobne venovaný Khaledovej žene, Nicole Tuck, a je akousi hymnou pre nežné pohlavie. Nasledujúci song netreba nijako zvlášť predstavovať. Popstar v predošlom roku ovládal rebríčky hitparád a zásluhu na tom má najmä Drake. Hovorí o sebe ako o hviezde, a tým, že mu stále volajú ženy a míňa veľké peniaze. Songom aj vyjadruje rešpekt voči ostatným hviezdam, napríklad Ariane Grande či Selene Gomez. Vo videoklipe k tomuto songu je hlavnou hviezdou Bieber, ktorý si túto hereckú úlohu zjavne vychutnáva.

DJ Khaled a Rick Ross

Ďalšia kolaborácia poteší najmä fanúšikov starej rapovej školy a najmä Ricka Rossa. Spolu s ním sa na tracku This Is My Year objavili aj A Boogie With Da Hoodie či Big Sean. Ross a Boogie sú od seba vekovo dve dekády, a preto je zaujímavé porovnať tieto dve generácie. Absolútne najsilnejšou kolaboráciou albumu sme svedkami počas skladby Sorry Not Sorry. Legendy rapového sveta Nas a Jay-Z sú doplnení o vokály producenta Jamesa Fauntleroya. V songu sa dokonca objavuje aj Jay-Z-ho žena, slávna Beyoncé. Najprv dá o sebe vedieť v jeho slohe a na konci perfektne obohatí nahrávku harmóniami. Justin Timberlake nedávno oslávil štyridsiatku a objavuje sa v songu Just Be. Pre rodáka z Tennessee je to prvá kolaborácia s DJ Khaledom. Ide o motivačný song, ktorý je o láske k sebe samému.

I Can Have It All je ďalším motivačným songom, v ktorom má hlavné slovo umelkyňa H.E.R.. Tú sme už mali možnosť počuť v štvrtom songu albumu. Americký raper Meek Mill si uchmatol jednu slohu a vznikol song, ktorý povzbudzuje človeka k lepším myšlienkam. V songu Greece sľubuje Drake svojej priateľke blaho. Dovolenku v Grécku, drahé oblečenie, ale na konci songu sa vyjadruje aj k vzťahovým problémom, ktoré pramenia z jeho slávy. V refréne dokonca spomenie aj francúzske slová survoler Paris, ktoré v preklade znamenajú letieť ponad Paríž. Projekt uzatvára skladba Where You Come From. Predstavujú sa tu trojica populárnych Jamajčanov Buju Banton, Capleton a Bounty Killer, ktorí sú známi prostredníctvom reggae dancehallu. Vo svojej krajine patria k legendám svojho žánru a na scéne sú už viac ako dvadsať rokov. V pozadí môžeme počuť aj ďalšiu legendu reggae, Barringtona Levyho.

KHALED KHALED: Súhrn albumu

DJ Khaled priniesol množstvo zaujímavých kolaborácií, ktoré jeho fanúšikov určite potešia. Na svoje si však určite prídu aj diváci rapovej hudby a letnej pohody. Mňa najviac zaujali featy Cardi B, potešil Post Malone a pozitívne prekvapili Nas spoločne s Jay-Z a Beyoncé. Naopak sklamala ma kolaborácia s Justinom Timberlake-om a Megan Thee Stallion či Justinom Bieberom. Projekt si už teraz získava pozitívne ohlasy verejnosti a očakávam, že v lete získa popularitu najmä na druhej strane Atlantiku.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Najpočúvanejšie skladby leta 2020! Koho sme počúvali počas leta najviac?

Top 5 songov, ktoré by si si mal uložiť do svojho playlistu: Sorry Not Sorry, I Can Have It All, Where You Come From, Popstar, I Did It

Čo hovoríš na najnovší album DJ Khaleda? Si fanúšikom jeho tvorby? Ktorý je tvoj najobľúbenejší song? Ktorá kolaborácia ťa najviac potešila/prekvapila/sklamala? Podeľ sa s nami o tvoj názor dolu v komentároch!

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: Time, YouTube, Genius, Billboard
Zdroj titulného obrázku: Pitchfork

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img