Rozhovor: Karin Homolová: „Madrid je pre mňa ako druhý domov.“

-

Novinky

Inšpiratívny rozhovor: Karin Homolová: „Madrid je pre mňa ako druhý domov.“

Karin Homolová je 23-ročná Slovenka, študentka Medzinárodných vzťahov a európskych štúdií pochádzajúca z Prievidze. Veľa času trávi na cestách, preto sme ju dnes vyspovedali, kde sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o Madride. Všetko sa dočítaš nižšie!

Už niekoľko rokov cestuješ, a videla si veľa krajín. Ktoré sú podľa teba najkrajšie a čo je na cestovaní najlepšie?

Áno, cestovanie je jedna z mojich vášni. Milujem spoznávať nové veci, krajiny, ľudí, kultúru.  Mojím jednoznačným favoritom je Španielsko, ktoré je pre mňa ako druhý domov, každé mesto tam má svoje čaro. Každopádne jedna z najkrajších krajín, ktorú som navštívila bola pre mňa Kanada, kde som mala možnosť byť 6 týždňov na jazykovom pobyte.

Zároveň ma veľmi prekvapilo Macedónsko a Rumunsko, ktoré určite odporúčam na nejaký predĺžený víkend.  Cestovanie je podľa mňa určitá cesta ako vystúpiť z komfortnej zóny a zväčšiť si obzor.

Kedy si navštívila Španielsko prvýkrát a koľko krát si sa odvtedy vrátila?

Prvýkrát som bola v Španielsku ako 7 ročná na Malorke a odvtedy sa vraciam každý rok. Či už pracovne, študijne alebo súkromne. Najkrajšia časť Španielska sú pre mňa Kanárske ostrovy, ktorých prírodu si zamiluje každý cestovateľ.

Čím ťa Španielsko okúzlilo, čím je pre teba výnimočné?

Už odmala sa mi páčila hispánska kultúra a všetko s ňou spojené. Španielsko je pre mňa krajina, ktorá má očarila ľuďmi, gastronómiou, kultúrou. Cítim sa tu strašne slobodne a príjemne.

rozhovor Karin Španielsko
Zdroj: autorka článku

V čom sa Španieli líšia od Slovákov? Akí sú domáci vo vzťahu k cudzincom?

Španieli sa určite líšia mentalitou a iným pohľadom na život. Všetci sú veľmi milí, ukecaní, nápomocní! Ja osobne som sa ešte nestretla so Španielom, ktorý by nepomohol keď vie.  Najmilší Španieli sú pre mňa ľudia z Kanárskych ostrovov, kde ako keby neexistoval stres.

Často navštevuješ Madrid. Aké miesta v Madride by si určite odporučila vidieť? Čo by nemal minúť každý návštevník?

Áno, Madrid je pre mňa ako druhý domov. Madrid je mesto plné možností pre mladých.  Každý si tu nájde svoje, okrem milovníkov pláží. Mám niekoľko favoritov v Madride, či je to Park Retiro alebo prechádzka pri paláci. Zároveň mám obľúbené múzeá, ktoré stoja za to, alebo reštaurácie a terasy, ktorých je v Madride niekoľko. Samozrejme, určite nesmiem zabudnúť na krásne námestie Plaza Cibeles plné mramorových sôch, ktoré sú symbolom mesta.

rozhovor Karin Španielsko
Zdroj: autorka článku
rozhovor Karin Španielsko
Zdroj: autorka článku

Ako je to v Madride s angličtinou? Vieš po španielsky?

Angličtina v Madride je pomerne na vysokej úrovni v porovnaní s inými mestami v Španielsku. Celková angličtina v Španielsku trochu stagnuje, ale na Španieloch sa mi páči, že sa neboja a aj keď nevedia dobre po anglicky vždy poradia a pomôžu. Ja viem po španielsky plynule, študovala som v Madride na univerzite a chodila som na španielske gymnázium.

rozhovor Karin
Zdroj: autorka článku

Prečo by si odporučila navštíviť Madridu?

Je to mesto plné možností a života, či už je to nočný život, kultúra, architektúra. Madrid má svoje čaro a úplne inú atmosféru ako ostatné španielske mestá. Ak je tu niekto dlhšie, určite odporúčam výlet do Segovie alebo Toleda, kde sa autobusom dostanete za približne hodinku a obojsmerný lístok stojí asi 10 EUR.

rozhovor Karin
Zdroj: autorka článku

Ako je to s presunom? Treba si požičať auto, alebo stačí hromadná doprava? Poprípade požičať bycikle, či stačí chodiť peši?

V Madride by som povedala, že najlepšie a najrýchlejšie je presúvať sa metrom. Hneď na letisku Barajas sa dajú kúpiť lístky, najvýhodnejšie je kúpiť si 10 jázd za 12 EUR.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rozhovor: Peter Hámor ako najlepší slovenský horolezec!

Aká je v Španielsku gastronómia?

Zbožňujem španielsku kuchyňu, je pre mňa druhá najlepšia hneď po maminej. Mám rada morské plody. Ryby sú v Španielsku naozaj chutné. Myslím si, že čerstvé kalamáre alebo tapas takzvané „jednohúbky“ k Španielsku jednoznačne patria. Najlepšie miesto na ochutnávku španielskych tapas v Madride je jednoznačné Mercado de San Miguel, trh kde nájdete od morských plodov aj rôzne druhy sušenej šunky známej ako Jamón Ibérico.

rozhovor Karin
Zdroj: autorka článku

Odporuč nám nejaké top miesta na jedlo, zábavu, drink, či kultúrny zážitok.

Určite za mňa určite reštaurácia Restaurante La Carmela, kde robia vynikajúcu paellu. Miesta kde je najlepšie si dať drink sú terasy a pre mňa top sú: Picalagartos, Riu tu sa však platí vstup 10 EUR vstupné na terasu, Santo Domingo. Som milovník múzeií, takže pri návšteve Madridu určite odporúčam: Museo del Romaticismo, Museo Sorolla, Museo Nacional de Antropologíia a samozrejme najznámejšie Museo Prado alebo Museo Reina Sofia. V Madride je tiež množstvo klubov, taký najznámejší, ktorý by som doporučila je Teatro Kapital, kde hrajú veľa reggaeton a vždy tam stretneš niekoho zo seriálu Elite. (haha).

rozhovor Karin
Zdroj: autorka článku

Je niečo čo ta v Španielsku (pokojne aj konkrétne v Madride) prekvapilo?

Nepovedala by som že by ma niečo prekvapilo ale konkrétne jedna vec v Madride je zaujímavá. Určitá skupina španielov, ktorá mala náramok s logom Španielska, tenisky converse, zvonové nohavice, alebo vestu Polo Ralph Lauren sa nazývajú „cayetanos“ a veľa Španielov sa chce tomuto štýlu podobať. Cez víkend je to v Madride naozaj vidieť, pretože takmer všetci sú rovnako oblečení. Existuje aj množstvo tiktokov s názvom „cayetano check“, ktoré určite odporúčam vidieť na porozumenie.

Touto cestou by sme sa chceli Karin poďakovať za rozhovor a prajeme veľa ďalších skvelých zážitkov z cestovania!
Ak ťa bavia rozhovory o cestovaní, rozhodne nevynechaj rozhovor s Jojom, mladým Slovákom ktorý sa rozhodol skúsiť život v Kanade.
Odkaz na článok nájdeš tu.

Zdroj titulného obrázka: instagram.com/karinchiara

Ďalšie novinky

Populárne