Darren Aronofsky predstavil nový projekt! Brendan Fraser v hlavnej úlohe!

-

Novinky

Darren Aronofsky a jeho nový projekt!

Darrena Aronofskyho pozná snáď každý fanúšik náročnejších filmov. Jeho filmy sa charakterizujú rozkladom osobnosti či už po psychickej, tak aj po fyzickej stránke. Requiem za sen sa dodnes premieta na školách ako odstrašujúci príklad o živote drogovo závislých. V tejto režisérskej a scenáristickej sfére zotrval Aronofsky až dodnes. Teraz však Darren Aronofsky ohlásil svoj nový projekt! A do hlavnej úlohy obsadil dnes už mierne vyšeptalého, ale už pomaly vracajúceho sa herca Brendana Frasera.

Čierna labuť Natalie Portman
Zdroj: filminquiry.com

Režisér Darren Aronofsky sa preslávil na počiatku nového tisícročia svojou depresívnou (dnes už) klasikou – Requiem za sen (2000). Vďaka filmu s Jaredom Letom sa preslávil natoľko, že mu štúdio dalo na jeho ďalší autorský a ambciózny projekt až 30 miliónov dolárov. To bola transcendentálna Fontána (2006) s Hughom Jackmanom a Rachel Weisz. Neskôr natočil komornú drámu Wrestler (2008) s Mikeym Rourkeom. V roku 2010 prišiel obrovský zlom, kedy si Aronofskeho tvorbu všimli nielen kritici, ale aj Akadémia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Život a kariéra Brendana Frasera: Čím všetkým si musel prejsť?

Čierna labuť s Natalie Portman sa stala novým etalónom psychologickej deštrukcie filmovej postavy. Keď sa posunieme k jeho poslednému režisérskemu a scenáristickému počinu, tak ten mal veľmi zmiešané reakcie. Film matka! (2017) s Javierom Bardemom a Jennifer Lawrence rozdelil divákov na dva tábory. Ja som pochopiteľne na tej, že je to absolútna alegorická pecka, ktorá by sa v mojom súkromnom rebríčku najlepších filmov dostala kľudne do top 30.

Darren Aronofsky Matka 2017
Zdroj: offscreen.com

Čo je Veľryba?

Nebojte, už prestávam ospevovať a prenesiem sa k téme článku. Takže aký nový projekt chystá Darren Aronofsky? Bude to adaptácia divadelnej hry s názvom The Whale – Veľryba. V príbehu ide o 270-kilovom deprimovanom mužovi, ktorý pomaly, ale isto smeruje k smrteľnej obezite. Tento nadrozmerný exemplár sa chce zblížiť so svojou dcérou, ktorá je uštipačná a sarkastická po tom, ako sa s otcom odlúčili. Divadelná hra je podľa opisu zábavnou cestou za spásou v podobe rodiny.

Javier Bardem matka Darren Aronofsky 1
Zdroj: pinimg.com

Nie, ani mne to k Aronofskymu nesedí. Sú dve možnosti. Buď sa film ponesie v nálade svojej divadelnej predlohy a bude Aronofskyho pokusom nasilu sa zapáčiť Akadémii, aby si konečne odniesol toho Oscara za réžiu. Alebo bude divadelnú predlohu brať iba ako základ, ktorý pretvorí do svojej depresívnej, metaforickej vízie. Ako to bude, sa zrejme dozvieme až s prvým trailerom.

Tešíte sa na nový projekt, na ktorom pracuje Darren Aronofsky? A tešíte sa na návrat Brendana Frasera v doslova veľkej hlavnej úlohe?

Zdroj: Vulture

Ďalšie novinky

Populárne