piatok, 14 augusta, 2020

Bratia Krayovi – Ako dvaja bratia získali moc nad Londýnom

-

Bratia Krayovi a ich detstvo

O bratoch Krayových počul už snáď každý z nás. Najznámejšie gangsterské duo z Veľkej Británie bolo ukázané na striebornom plátne dokonca dvakrát, prvýkrát v roku 1990 a druhýkrát v roku 2015. Vo filme „Legend“ si rolu oboch bratov zahral sám Tom Hardy, ktorý je známy z filmov ako Bronson, Mad Max alebo Dunkirk. Tento snímok dokázal ľudom podať vcelku dobrý obraz o tom, kto boli bratia Krayovi a ako operovali. Určite ale nedokázal objasniť niektoré skutočnosti, ktoré objasnili obaja bratia vo svojej knižke. Knižka nesie názov Náš Príbeh, pričom je dostupná iba v angličtine, aj to od distribútora ako je Amazon.

Táto knižka vyšla počas 70. rokov, kedy boli bratia Krayovi viac než sedem rokov za mrežami a na ich mene sa začali zarábať veľké peniaze. Mnoho celebrít využívalo ich meno pre vlastné blaho. Práve pre toto a pre objasnenie toho, ako Londýn fungoval v tom čase, vznikla táto knižka. Poďme sa teda pozrieť na to, ako sa Ron a Reggie Kray dostali k moci.

Bratia Krayovi
Zdroj: mirror.co.uk

Organizácia

-REKLAMA-

Krayovci začali so svojou organizáciou zľahka, jednoduchým vypaľovaním. Z duše neznášali tento druh trestnej činnosti a priraďovali ho k primitívnym. Taktiež si ale mnoho Londýnčanov pamätá Krayovcov ako ľudí, ktorým síce platili výpalné, ale vedeli, že im v podniku nebude nik vyvádzať. Práve preto si mnoho ľudí udržalo mienku o Krayovcoch ako o ľuďoch, ktorí boli obávaní, ale boli veľmi príjemné byť s nimi za dobre. Organizácia rástla, a bola stále viac a viac agresívnejšia.

Agresivita

Počas tohto obdobia sa taktiež u Rona začali prejavovať prvé príznaky duševného ochorenia, čo v neskoršej fáze bolo definované ako schizofrénia. K tomuto sa taktiež vyjadril samotný Reggie v knižke. V knižke spomína, že počas najväčších depresii bol Ron skrytý v lese a nedal nikomu o sebe vedieť. Už pri začiatkoch začali mať Krayovci problémy s gangom Richardsonovcov, ktorý im vybavili styky s americkou mafiou. Americká mafia sa snažila expandovať svoj biznis do Londýna a spraviť z neho druhé Las Vegas. Richardsonovci dokonca už v najagresívnejšej fáze tohto boja vystrieľali klub, v ktorom sa mali nachádzať všetci členovia Krayovcov, nachádzal sa tam iba jeden člen, ktorý bol usmrtený.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Záhada, prečo atmosféra Venuše rotuje tak rýchlo, je vyriešená

Práve tento impulz naštartoval Rona Kraya na to, aby dostal svoju odplatu na Georgeovi Cornellovi, ktorý sa mu často vyhrážal smrťou a pred úmrtím nazval verejne Rona „slabým buzerantom“. Jediná chyba, ktorú sám uznáva v knižke, je to, že to šiel vyriešiť vlastnou rukou a že si nezohnal ľudí na vybavenie práce, keďže toto zabitie ho stálo život za mrežami.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Čierne diery: ich vzostup a pád - čo sú tieto záhadné telesá?

Bratia Krayovi
Zdroj: wsbuzz.com

Koniec

Koniec pre bratov Krayovcov nastal v roku 1968, presnejšie 8. mája, kedy už vedeli, že idú po nich všetci policajti kvôli vražde ich pomocníka, ktorý bol v drogách a sám ich okrádal na každom kšefte, čo mu prihodili. Súdenie trvalo do roku 1969, pričom obaja dostali doživotie. Reg taktiež opisuje svoje súdy v knihe s veľkým smútkom, keďže všetci, čo proti nemu vypovedali, nedostali žiadne, nanajvýš malé tresty. Títo spoločníci mali v organizácii tak isto prsty od krvi ako samotní bratia. Od roku 1969 boli teda bratia Krayovci právoplatne odsúdení, pričom pomaly zomierali. Smrť si prišla pre Rona ako prvá. Zomrel v roku 1995 na infarkt. Reggie Kray zomiera o 6 rokov neskôr na rakovinu. Obaja sú stále braní ako najväčší kriminálnici v histórii Veľkej Británie. Nik by sa ale nemal dávať na cestu zločinu, keďže žiadna cesta, ktorá ho má ukončiť, nekončí šťastne.

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

La Casa De Papel kvíz: Preverte si svoje znalosti o tomto fenoméne!

La Casa De Papel kvíz? Seriál La Casa De Papel si zamilovalo veľké množstvo ľudí po celom svete. Krátko po svojom príchode na streamovaciu platformu...

Aktuálne

Kniha alebo film? – Harry Potter a Tajomná komnata

Druhý diel: Harry Potter a Tajomná komnata Po ukončení čítania Kameňa Murdcov som mal teda dostatočne dobrú predstavu, čo od knižnej série čakať ďalej. Na...

ANIME NOVINKY #9 – Shin Godzilla vs. Zilla, Harry Potter v sukni a ďalšie!

Anime novinky #9 Ahojte, volám sa Jozef a som fest festický anime/manga maniak už skoro 25 rokov. Keďže som si stanovil za svoj životný cieľ...
- Advertisement -