pondelok, 27 júna, 2022

Scarlet Witch a jej kniha hriechov – Čo to všetko znamená?

-

-REKLAMA-

Scarlet Witch a jej kniha hriechov

Kanál Čo to všetko znamená sa tentokrát pozrel na zúbok Scarlet Witch a jej knihe hriechov!

Scarlet Witch sa zmocnila tajomnej knihy hriechov pomocou ktorej chce preniknúť skrze multiverzum do inej reality. Doktor Strange sa jej v tom snaží zabrániť a ukázať jej nesprávnosť jej konania. Popritom je sám konfrontovaný s desivosťou a slabosťou svojich alternatívnych verzií. Tie sa dopustili mnoho zlého, nesprávneho ba až hriešneho. Pokušenie konať bezohľadne a kruto je veľké a hriechom je presiaknutý nejeden paralelný vesmír.

-REKLAMA-

Čo je to však hriech? Z čoho pramení? A ako sa mu možno vyhnúť?

Problém hriechu

Hriech je odvodený zo starogréckeho jazyka a možno ho preložiť ako chybu, omyl či zblúdenie. Zatiaľ čo nešťastie či zlé konanie boli v dávnych dobách chápané ako medziľudský jav s príchodom judaizmu, kresťanstva či islamu sa ich chápanie rozšírilo o to, že zlým konaním sa neporušili len pravidlá ľudské ale došlo k porušeniu božieho zákona či prekročeniu rádu stvoreného sveta. Tým sa hriech stal najhorším možným konaním pretože neprekračoval leň ľudské ale i božské. Hriech a boj proti nemu sa stal kľúčovou súčasťou dejín ľudstva a plne ovládol stredovek.

Mohlo by sa zdať, že problém hriechu je čisto teologickou záležitosťou a patrí do dávneho stredoveku. Avšak rozjímanie nad svojimi činmi, nad tým, aký majú dopad na mňa samého či moje okolie je dôležité aj mimo náboženských úvah.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Téma: Jakým směrem se nyní vydá Marvel Cinematic Universe? - 2. část

Čo to všetko znamená?

-REKLAMA-

Detailnejší rozbor všetkého spomenutého nájdete v nasledujúcom videu. Preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si ho 🙂

Video o Scarlet Witch!

Ak sa chcete dozvedieť viac o filozofií navštívte kanál Čo to všetko znamená na youtube. Ak Vás zaujíma spojenie filmov a filozofie určite si pozrite aj článok o Fantastických zveroch a ich problémoch! Dozviete sa v ňom aká je principiálna chyba ktorej sa JK Rowlingová dopustila a neustále dopúšťa!

Zdroj titulného obrázka: hdqwalls.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img