Billboard Music Awards 2021: The Weeknd si domov odniesol 10 ocenení!

-

Novinky

Billboard Music Awards 2021: The Weeknd a 10 ocenení

Kanadský R&B spevák The Weeknd ovládol Billboard Music Awards 2021. Na rozdiel od ostatných oceňovaní, napríklad Grammys, tieto prebiehajú za iných podmienok. V tomto prípade ide o digitálne predaje albumov či songov. Do úvahy sa berú aj úspechy v prípade turné, online prehratí, rádií či sociálnych sietí. Predošlý rok bol najúspešnejším umelcom Post Malone s deviatimi oceneniami. Poďme sa spoločne pozrieť na výsledky z najväčších kategórií.

billboard the weeknd
Zdroj: pitchfork.com

Top 5 kategórií Billboard Music Awards 2021

Top ArtistThe Weeknd (Drake, Juice WRLD, Pop Smoke, Taylor Swift)

Top New Artist – Pop Smoke (Gabby Harrett, Doja Cat, Jack Harlow, Rod Wave)

Top Male Artist – The Weeknd (Drake, Juice WRLD, Lil Baby, Pop Smoke)

Top Female Artist – Taylor Swift (Billie Eilish, Ariana Grande, Dua Lipa, Megan Thee Stallion)

Top Duo/Group – BTS (AC/DC, AJR, Dan + Shay, Maroon 5)

The Weeknd si z hlavných kategórií odnáša dve ocenenia, v ktorých mal takmer totožnú konkurenciu. Cenu si odniesol aj z kategórií Top Hot 100 Artist a Top Radio Songs Artist. Do kategórie Top Artist sa z nežného pohlavia dostala prekvapujúco len víťazka. Taylor Swift vydala za posledný rok 3 albumy: Folklore, zväčša akustický Evermore a Fearless. V poslednom prípade šlo o prenahrávku jej vlastného projektu z roku 2008, keďže odišla z predošlého vydavateľstva. Okrem hlavnej ženskej kategórie zvíťazila v Top Billboard 200 Artist. Autor albumu After Hours, ktorý nedostal jedinú nomináciu na ocenenie Grammy, sa dokázal presadiť medzi rappermi.

Jeden z nich si však odnáša sošku za najlepšieho nového umelca. Nebohý 20-ročný rapper Pop Smoke bol pred rokom vo februári zavraždený 15-ročným chlapcom počas domáceho prepadnutia. Kórejský fenomén BTS sa presadil v čisto americkej konkurencii. Tá pozostávala z rocku, indie-popu, country+popu a pop-rocku. Na konte majú najvyšší predaj songov za posledný rok a vyhrali aj v diváckom hlasovaní.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Spotify wrapped 2021: Kto je najviac streamovaným umelcom?

Top albumy a songy v rámci Billboard Music Awards 2021

Top Billboard 200 Album & Top Rap Album – Pop Smoke: Shoot for the Stars, Aim for the Moon

Top R&B Album – The Weeknd: After Hours

Top Hot 100 Song, Top Radio Song & Top R&B Song – The Weeknd: Blinding Lights

Top Streaming Song & Top Rap Song – DaBaby feat. Roddy Ricch: Rockstar

Top Selling Song – BTS: Dynamite

The Weekndovi vďaka týmto oceneniam môže cítiť istú formu zadosťučinenia. Zo strany ľudí totiž môže cítiť jednoznačnú náklonnosť, jeho album je jedným z najúspešnejších za minulý kalendárny rok. Kanadský umelec ovládol všetky R&B kategórie. DaBaby a Roddy Ricch boli najhranejšími za posledný rok a BTS, ako už bolo spomenuté, najpredávanejšími. Američan Pop Smoke oslovil svojich fanúšikov albumom, ktorý bol vydaný už po jeho smrti.

Pre ďalšie novinky zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: Pitchfork, YouTube, Billboard
Zdroj titulného obrázku: Marca

Ďalšie novinky

Populárne