Automobilka Volkswagen začala písať úspešný slovenský príbeh presne pred 30 rokmi!

-

Novinky

Spoločnosť Volkswagen Slovakia v tomto roku oslávi 30. výročie!

Presne pred tromi desaťročiami, 12. marca 1991, bola podpísaná dohoda o vytvorení novej spoločnosti a podnikateľskom zámere medzi koncernom Volkswagen, Bratislavskými automobilovými závodmi (BAZ) a vtedajšou česko-slovenskou vládou.

Išlo o významný krok, ktorý bol o dva a pol mesiaca neskôr zavŕšený vznikom spoločnosti Volkswagen Bratislava, s. r. o. s 80 % podielom Volkswagen AG a 20 % BAZ.

Podpis zmluvy VW - BAZ
Zdroj: VW Slovakia

Moderná história automobilizmu

S príchodom koncernu Volkswagen na Slovensko sa začala písať moderná história automobilového priemyslu v našej krajine. Z malej bratislavskej fabriky, v ktorej na začiatku vyrábali zamestnanci autá ručne a na dnešné pomery v malých objemoch, sa stala počas uplynulých desaťročí európska Fabrika roka – výrobný závod s najmodernejšími technológiami, ktoré pomáhajú produkovať čoraz technologicky náročnejšie produkty.

Do dnešného dňa bolo v Bratislave vyrobených a do celého sveta exportovaných viac ako šesť miliónov vozidiel pätnástich modelov pod logom piatich koncernových značiek.

Karosáreň VW Slovakia
Zdroj: VW Slovakia

„Tridsaťročná história spoločnosti Volkswagen Slovakia je úspešným príbehom, za ktorým stoja tisícky zamestnancov. Viac ako 40 % z nich nám je verných vyše 10 rokov, čo dokazuje stabilitu a spoľahlivosť podniku ako zamestnávateľa. Za tento čas získal bratislavský závod vysokú odbornú kompetenciu a dôveru zo strany koncernu, ktorá bola zhmotnená do mnohých úspešných projektov,“ uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia. Podnik pripravuje v súvislosti s významným výročím viaceré jubilejné aktivity pre zamestnancov aj verejnosť. Ich realizácia bude závisieť od vývoja epidemiologickej situácie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Spevák Denny Veselý vydáva novú skladbu z projektu Neviditeľná! Ako znie?

TOP 10 kľúčových udalostí z histórie Volkswagen Slovakia:

[wptb id=32804]

Výroba VW Touareg
Zdroj: VW Slovakia

Volkswagen Slovakia

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine. Volkswagen Slovakia je spolu so svojimi zamestnancami najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 4,5 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii electric, ŠKODA CITIGOe iV a ŠKODA KAROQ. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Zdroj: Volkswagen

Ďalšie novinky

Populárne