Rozhovor: Austrálsky DJ a producent – Steve Marks!

-

Novinky

Austrálsky DJ a producent

Hudba. Jazyk, ktorému rozumie každý na svete. Práve tento rok zažívajú hudobníci veľmi ťažký rok, a práve preto sme sa vám rozhodli priniesť rozhovor s austrálskym DJom a producentom Steveom Marksom. Steve nám porozprával veľké množstvo zaujímavých informácií a dúfame, že sa budú páčiť aj vám! Kto je tým pádom austrálsky Dj a producent Steve Marks?

Australský DJ a producent
Zdroj: facebook.com

Ahoj, Steve! Ďakujem, že si prijal naše pozvanie na rozhovor. Mohol by si sa, prosím, predstaviť našim čitateľom?

Ahojte všetci! Volám sa Steve Marks a som DJ a producent narodený v Sydney v Austrálii. S produkciou EDM hudby som začal v roku 2008. Celý môj začiatok začal remixovaním umelcov ako sú Maroon 5, Ed Sheeran alebo Britney Spears. Doteraz som ako DJ pôsobil vo viac ako 10 krajinách a dúfam, že rok 2021 prinesie ďalšie do môjho portfólia!

Ako producent EDM, čo je najťažšie na produkcii takejto hudby?

Byť neustále motivovaný. Dokážem sa veľmi ľahko rozptýliť najmä vďaka môjmu mobilu. Práve vďaka mobilu môžete stratiť hodiny bezcieľnym prechádzaním sociálnych sietí. Tým pádom, keď idem pracovať, dávam telefón do tichého režimu a do inej miestnosti, aby som sa mohol skutočne sústrediť.

Pracuješ ako DJ, môžeš nám povedať, ako ovplyvnila prebiehajúca pandémia tvoju prácu?

Pandémia zabila všetky moje živé vystúpenia, takže ako mnoho ľudí, aj ja som musel prispôsobiť svoj životný štýl, aby som našiel nové spôsoby, ako svoju hudbu počuť. V roku 2020 som začal s kanálom na Youtube, ktorý hosťuje týždenné demo ukážky a nahrával výukové videá, aby som bol zaneprázdnený a aby som oslovil globálne publikum už len z môjho notebooku.

Môžeš vymenovať svojich idolov?

Mojím idolom, keď som vyrastal, bol Travis Barker – bubeník skupiny Blink 182. Vyrastal som ako punk-rockový bubeník pre niekoľko kapiel v Sydney a sledoval som hodiny jeho videí online, aby som kopíroval, čo robí, a rozvíjal svoje bubenícke schopnosti. Jeho maniere stále využívam vo svojich DJ setoch, pretože vždy cestujem so svojím elektronickým bicím automatom, aby som vytvoril skutočne živé vystúpenie pre kluby a festivaly, pre ktoré som rezervovaný.

Ak sa niekto chce dostať do hudobného priemyslu, aká by bola najlepšia rada, ktorú by si mu mohol dať?

Podpora. Podpora. Podpora. Nikde sa nedostanete bez podpory iných umelcov. Všetci špičkoví DJs sú tí najmilší ľudia. To nie je iba ich PR, to sú roky vytvárania možností na budovanie pevných vzťahov a priateľov, čo vedie k väčšiemu počtu rezervácií a väčšiemu počtu fanúšikov.

Ja som ťa Steve spoznal vďaka práve tvojim streamom. Môžeš mi, prosím ťa, povedať, ako ti prišiel do hlavy takýto nápad hudobnej výpomoci?

Už mnoho rokov som fanúšikom ukážkových live streamov. Na týchto streamoch som si bohužiaľ často všimol, že keď nový producent posielal svoju hudbu, stretol sa s negatívnymi komentármi divákov a často s negatívnou spätnou väzbou od streamera. Moje streamy majú práve podporovať a povzbudzovať producentov bez ohľadu na kvalitu hudby, ktorú mám posúdiť.

Plánuješ v blízkej budúcnosti vydať nejaké nové pesničky?

Áno, rovnako ako mnoho výrobcov bude rok 2021 obrovský. Mám nový singel s názvom „Parallel Universe“, ktorý by mal vyjsť 15. januára s austrálskym vokalistom, a v záverečnej fáze výroby mám ďalšie tri skladby, na ktorých spolupracujem s ľuďmi, s ktorými som sa stretol prostredníctvom svojich živých streamov z YouTube.

Aké je tvoje životné motto?

„Úspech je najlepšia forma pomsty.“
My by sme týmto chceli poďakovať Steveovi, že mal záujem o poskytnutie rozhovoru, pričom mu želáme veľa úspechov do budúcnosti. Dúfame, že tento článok vám ukázal ako žije Austrálsky producent a DJ.

 

Ďalšie novinky

Populárne