sobota, 22 januára, 2022

Apex ukazuje trailer novej sezóny Escape! Nová postava, zbraň aj mapa!

-

-REKLAMA-

Nový Apex trailer prináša sezónu Escape

Popravde ani nevieme ako, no trailer k novej sezóne menom Escape v hre Apex Legends je tu! V poradí 11. sezóna prináša plno noviniek, na ktoré sa už skrátka nevieme dočkať. Čaká nás nová postava, nová zbraň či dokonca aj nová mapa. Už z minulosti vieme, že si zahráme niečo, čo sme tu v Apexe doposiaľ nemali, a to PvE obsah. Vydanie novej sezóny je naplánované na 2. novembra 2021. Čo môžeme od tohto celého očakávať? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Nová legenda menom Ash

-REKLAMA-

Toto meno vám je už určite známe. S menom “Ash” sme sa stretli už dávnejšie. Môžete si na ňu spomenúť ako dozor v arénach. A vyzerá to tak, že už ju nebaví len sledovať zápasy v aréne. Túto sezónu sa zapojí do hry aj ona!

Apex Escape trailer
Zdroj: youtube.com

Pred pár dňami sme mohli vidieť v jej lore traileri, čo je vlastne zač. Trailer nám prezradil, že ide o akýsi obraz Dr. Ashleigh Reidovej. V Titanfall sérii ide presnejšie o robotov menom Simulacrum. Ide o robotických vojakov, ktorí majú v skutočnosti ľudské mysle. V prípade Ash išlo pôvodne o Dr. Ashleigh Reid, na ktorú si môžete spomenúť z background traileru pre Horizon. Ide o kolegyňu, ktorá Horizonku zradila a nechala ju vo vesmíre.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Epic Games ponúkne už o pár dní hru Star Wars: Battlefront II zadarmo!
Apex Escape trailer
Zdroj: youtube.com

Ako môžeme vidieť, výskumný labák, v ktorom Dr. Ashleigh Reid pracovala napadnú jej najatí žoldnieri, aby ukradli výskumné dáta, opäť plánuje zradiť výskumný projekt, ktorý má zabezpečiť energiu v Outlandoch. V priebehu tejto akcie ju však niekto smrteľne zraní. Jediná cesta, ako teda môže prežiť je tak, že jej myseľ vložia do robota a stane sa z nej Simulacrum. Napriek tomu je Dr. Ashleigh Reid stratená a nevie prevziať kontrolu nad svojim robotickým telom. Či už ako človek alebo robot, v oboch prípadoch ide o beštiu.

-REKLAMA-

Zatiaľ jej schopnosti neboli úplne potvrdené, no hovorí sa stále viac o týchto troch:

Apex Escape trailer
Zdroj: youtube.com
  • Marked for Death [Passive]: Ashkyna mapa ukáže pozície všetkých deathboxy. Po kliknutí “H” označí preživších nepriateľov.
  • Arc Ball??? [Tactical]: Na zem hodí dýku nabitú elektrinou, ktorá dá stun nepriateľom, ktorí sa k nej priblížia príliš blízko.
  • Phase Breach [Ultimate]: Vhodí sa do portála, z ktorého vie následne odísť.
Apex Escape trailer
Zdroj: youtube.com

Ťažko povedať, či sú tieto údaje pravé. Taktická schopnosť, ako aj ultimátka sedia podľa traileru, ale názov tej taktickej schopnosti nie úplne. Stále nemáme potvrdené, ako bude vyzerať jej kit. Ak by vyzeral takto, tak môže ísť o celkom OP výbavu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Konzolové hry dostanú čoskoro televízne reklamy! Čo môžeme čakať?

Nová zbraň C.A.R. SMG

Do Apexu pribudne aj nové SMGčko pod názvom C.A.R. SMG. Milovníci Titanfallu túto zbraň už určite poznajú. Takzvane Combat Advanced Round, alebo v skratke C.A.R., využíva Heavy náboje a Light náboje zároveň. To, ktorý typ budete používať počas strieľania si viete nastaviť podľa módu zbrane. Aj napriek tomu, že máte dva typy munície, rozšírený zábosník (Extended Mag) môžete mať len jeden. Je na vás, ktorý si vyberiete, zásobník sa vám totižto zväčší bez ohľadu na to, aké náboje práve používate.

Apex Escape trailer
Zdroj: apexlegends.fandom.com

Musím povedať, že to vyzerá zaujímavo, uvidíme aké to bude v praxi. Trošku sa bojím, že to Respawn nevybalancuje a zbraň bude až príliš OP ako obvykle. Každopádne, uvidíme priamo v hre.

Nový mapa Tropical Island

Apex Escape trailer
Zdroj: youtube.com

Jedným z hlavných bodov novej sezóny je nepochybne aj nová tropická mapa. O jej možnom príchode sme písali už v minulosti. Trailer nám ukazuje, že sa máme naozaj na čo tešiť. Novinka ponúkne doposiaľ Apexu neznáme prostredie. Pláže, džungla, staré záhadná loď, budovy a plno mobov.

Escape trailer ukazuje, že Apex priniesie značné množstvo PvE nebezpečenstva. Vidieť sme mohli Prowlera, ako aj nejakého lietajúceho moba, ktorý nebude zrovna príjemný. Ak máte arachnofóbiu, tak vás nepotešíme. Čakajú nás zrejme aj mobovia, ktorý pripomínajú pavúkov. Zároveň budeme zrejme bojovať aj s búrkou.

Apex Escape trailer
Zdroj: youtube.com
Apex Escape trailer
Zdroj: youtube.com
Apex Escape trailer
Zdroj: youtube.com

Čo nás doteraz celkom irituje je fakt, že stále nevieme, ako to bude s vodou, resp. prepravou cez ňu. V trailer bolo vidieť nejakú loďku a zároveň aj to, ako sú postavy vo vode. Aj tak však nevieme, ako to bude v skutočnosti vyzerať. Snáď to nebude tak, že nebudeme môcť ísť do vody, to by bola škoda.

Čo hovoríte na nový Apex trailer k sezóne Escape? Myslíte si, že sa Respawnu vydarí spraviť novú postavu, zbraň a mapu poriadne?

Zdroje: inverse.com, youtube.com
Zdroje titulného obrázka: ea.com, youtube.com (úprava redakcie)

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img