Anthony Mackie: Zaujímavosti o hercovi predstavujúceho Falcona v MCU!

-

Novinky

Anthony Mackie zaujímavosti

Prešlo iba pár dní a máme tu ďalší projekt zo sveta MCU. Po WandaVision nás teraz 6 piatkov po sebe bude zabávať  Falcon a Winter Soldier. Prvý diel už máme za sebou a dojmy z úvodnej časti si môžete prečítať tu. Keďže sa vám zaujímavosti o hlavných aktéroch seriálu WandaVision páčili – Elizabeth Olsen a Paul Bettany, rozhodli sme sa vám priblížiť zopár pozoruhodností aj o hlavnej hereckej dvojici ďalšieho seriálu MCU. Dneska začneme predstaviteľom Falcona – Anthony Mackie. Tu sú fakty, ktoré ste o ňom (ne)vedeli.

Domov

Anthony Mackie sa narodil do rodiny tesárov. Mama s otcom vlastnili malú firmu na  stolárske a pokrývačské práce. Anthony má 5 súrodencov. Brat Calvin je docentom inžinierstva a bol aj vysokoškolským profesorom. Momentálne sa venuje spisovateľstvu a motivačným stretnutiam. Druhý brat Willie je zase úspešný podnikateľ v oblasti finančníctva. O jeho troch sestrách sa vie len toľko, že sú vydaté a sú matkami. Sám Mackie sa vybral umeleckým smerom. Popri strednej škole navštevoval aj Centrum výtvarných umení v New Orleanse a absolvoval aj stredoškolský dramatický program na NCSA v Kalifornii. Po strednej škole sa rozhodol ísť študovať na prestížnu umeleckú akadémiu – Julliard. Vyštudovali tu napríklad Robin Williams alebo Kevin Spacey. Ak by sa nezamiloval do herectva jeho smerom by bolo inžinierstvo, tak ako u brata Calvina.

Spolubývajúci

Na už spomínanom Julliarde bol jeho spolužiakom a dokonca spolubývajúcim herec Lee Pace, ktorý si zahral v MCU postavu Ronana z filmov Strážcovia Galaxie a Captain Marvel.

ronan
Zdroj: wall.alphacoders.com

Začiatky filmovej kariéry

Debutoval vo filme 8 Mile (2002), kde si zahral hlavnú postavu po boku rapera Eminema. Film mal obrovský úspech a získal aj Oscara za najlepšiu pieseň. Následne sa Anthonymu ponuky len sypali a zahral si aj v tak oceňovaných snímkach ako Million Dollar Baby (2004), She Hates Me (2004) alebo Návrat na vrchol (2006).

8 mile
Zdroj: eminem.news

Falcon

Dávno predtým, než bol obsadený do roly Falcona, sa uchádzal o stvárnenie Jamesa Rhodesa (War Machine). Ako vieme, túto rolu pre prvého Iron Mana (2008) získal Tarrence Howard, ktorého potom nahradil Don Cheadle. Druhú príležitosť u Marvel Studios si však ujsť nenechal. V roku 2014 prišiel do kín Captain America: The Winter Soldier a bol to práve Anthony Mackie, kto sa predstavil v úlohe Falcona. Herec podpísal zmluvu až na 10 projektov. Zatiaľ sme ho mohli vidieť v 5 snímkach. Práve teraz ho každý piatok môžeme vidieť v už spomenutom seriáli Falcon a Winter Soldier. Anthony má veľmi rád svoju postavu a sám potvrdil, že sa mu s ľuďmi od Marvelu dobre pracuje a bude hrať Falcona dovtedy, pokým mu to bude dovolené.

Anthony Mackie
Zdroj: television.mxdwn.com

Rodina

Na tajnej svadbe v Dominikánskej republike sa v roku 2014 oženil so svojou dlhoročnou priateľkou Shelettou Chapital. Poznal sa s ňou od svojich 7 rokov. Obaja vyrastali v New Orleanse. Ich rodiny mali medzi sebou blízko a Sheletta stála pri hercovi celé tie dlhé roky, keď sa snažil preraziť. Spolu majú 4 synov. Pár sa však v roku 2018 rozviedol.

Anthony Mackie
Zdroj: allworldfeed.com

Chráni si súkromie

Veľmi ťažko sa mi tvoril tento článok, keďže si tento herec veľmi dobre stráži svoj súkromný život. Veľa zaujímavostí z jeho osobného života na internete nenájdete. Na sociálnych sieťach málokedy uverejňuje niečo iné ako príspevky ohľadom jeho projektov, v ktorých hrá. Pri rozhovoroch toho tiež o sebe a najmä o svojej rodine povie len veľmi málo. Svojim fanúšikom povedal na twitteri o svojej svadbe až 6 mesiacov po nej. Tak isto sa stránil mediálnemu humbuku počas rozvodu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Príbeh služobníčky: Štvrtá séria láka na nový trailer! Pád Giléadu?

Vďačnosť rodičom

Ak už niečo o svojej rodine Anthony Mackie povie, je to vždy v superlatívoch. Je veľmi vďačný za šťastné detstvo, ktoré mu rodičia poskytli. Mal s nimi naozaj blízky vzťah, a preto ho veľmi zasiahlo, keď v roku 2005 obidvaja zomreli vinou veľkého veku. Jeho otec s mamou tvrdo pracovali, aby jemu a jeho súrodencom zabezpečili všetko potrebné a vždy svoje deti podporovali. Na druhú stranu, keď herec videl, ako ťažko jeho rodičia drú na živobytie, povedal si, že nikdy nechce v živote robiť manuálnu prácu.

Avenger? No a čo

V jednom z rozhovorov Anthony Mackie povedal, že jeho deti z roly Falcona, čoby Avengera nie sú nijako ohromené. Vlastne je im to úplne jedno. Štyria synovia, ktorí majú od 4 do 11 rokov, sa oveľa radšej zaujímajú o videohry.

Koníčky

Podľa viacerých zdrojov je veľkým milovníkom adrenalínových športov. Najradšej má parašutizmus, ktorý absolvoval už 6-krát.

Aktivista

Ako zástupca ľudí s tmavšou farbou pleti je bojovníkom proti rasizmu a podporuje veľa hnutí podporujúcich práva černochov. Sám vo svojej kariére aj stvárnil pár významných predstaviteľov tejto komunity – Martina Luthera Kinga vo filme All the Way (2016) a rapera Tupaca Shakura v snímke Notorious (2009)

Máte radi tohto herca? Páči sa vám nový seriál Falcon a Winter Soldier? O akých hercoch by ste chceli ďalšie zaujímavosti? 

Zdroje: zoomboola.com, imdb.commarvelcinematicuniverse.fandom.com
Zdroj titulného obrázka: pursuenews.com

Ďalšie novinky

Populárne