streda, 3 marca, 2021

Ako si Iggy Azaela zničila kariéru? Čo zapríčinilo jej kariérny úpadok?

-

Ako si Iggy Azaela zničila kariéru?

Ako si Iggy Azaela zničila kariéru?
Zdroj: wallpapertip.com

Iggy Azaela patrila v rokoch 2014 až 2016 medzi najžiarivejšie hviezdy hudobného sveta a jej hity valcovali snáď všetky rádia. Zo dňa na deň však akoby jej primetime skončil a zostala len otázka – Čo sa stalo? Túto otázku som si určite nepoložil ako jediný a po troche pátrania som našiel odpoveď. Alebo je ich viac? Bohužiaľ, pravdu sa na sto percent pravdepodobne nedozvieme, no podľa dostupných zdrojov sú fakty približne stále rovnaké. Dopredu by som však rád upozornil, že aj napriek tomu, že sa jedná o “fakty”, ktoré sú dostupné, pravda môže byť úplne iná.

-REKLAMA-

Vo veľkom svete showbiznisu sa totižto nemusia vždy verejnosti odhaliť len pravdivé informácie. Každopádne sa dnes spoločne pozrieme na tento zaujímavý príbeh a keď sa dozviete niečo nové alebo zaujímavé, môžete článok zazdielať svojim známym, ktorých by to mohlo zaujímať tiež. Vitajte teda pri dnešnom článku a poďme sa spoločne pozrieť na to, “Ako si Iggy Azaela zničila kariéru?”.

Iggy Azaela

Iggy Azaela je 30-ročná austrálska speváčka, rapperka a modelka, ktorá sa vydala do Ameriky splniť si svoj sen. S rapom údajne začala, keď mala 14 rokov, keď bola členkou skupiny zo svojho susedstva. Ale tú sa rozhodla opustiť kvôli tomu, že to jej kolegyne nebrali vážne. Svoju domovinu opustila, keď mala 16 rokov s tým, že ide na dovolenku do zahraničia, no domov zavolala už len so správou, že zostáva v USA.

Iggy Azaela Wild´n Out
Zdroj: twitter.com

Zaujímavosť: Meno Iggy Azaela je kombináciou mien zosnulého psa z detstva – Iggy a ulice, kde speváčka vyrastala – Azaela Street.

Začiatky

Po tom, ako rapperka spoznala kompetentných ľudí z amerického hudobného sveta, v roku 2011 vyšlo jej prvé EP s názvom Ignorant Art. V tom období začal záujem o jej meno narastať, až nakoniec malo prísť k dohode s hudobným vydavateľstvom, ktoré malo zaistiť nahrávanie jej nového albumu. To sa trošku naťahovalo a až v roku 2014 prišiel jej prvý štúdiový album s názvom The New Classic. Na albume sa podieľal aj rapper T.I. a jeho nahrávacia spoločnosť Grand Hustle Records.

Zaujímavosť: “Neuveríte”, odkiaľ pochádza rapper T.I.… Áno, je to Atlanta!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  The Weeknd a Kendrick Lamar zažalovaní kvôli soundtracku z Black Panthera

Úspech albumu The New Classic

Albumu sa darilo veľmi dobre. V prvom týždni sa ho predalo až 52 000 kusov a v rebríčku Billboard 200 bol okamžite na mieste číslo 2. Tento album sa taktiež stal najlepšie umiestneným ženským rappovým albumom v rebríčku Billboard 200 od albumu interpretky Nicky Minaj z roku 2012. Najúspešnejšou skladbou bola skladba Fancy, ktorá vyšplhala až na samotný vrchol v rebríčku Billboard Hot 100. Iggy Azaela sa tak stala vtedy ešte len štvrtou rapperkou, ktorej sa podarilo dostať do tohto rebríčku.

Okrem toho si Iggy za tie roky stihla na svoje konto pripísať spolupráce s menami ako Rita Ora, Britney Spears, Beyoncé či Jennifer Lopez. V roku 2015 sa dokonca objavila v siedmom diele série The Fast & the Furious, kde si okrem účinkovania na skladbe k tomuto filmu rovno strihla cameo.

Všetko teda vyzeralo byť na dobrej ceste, až by človek čakal, že sa Iggy stane jednou z najlepších rapperiek súčasnosti. Kde teda nastala chyba? Čo môže za jej úpadok?

Čo sa teda stalo?

Za kariérnym úpadkom speváčky stojí viacero významnejších udalostí. Viacero zdrojov tvrdí, že za speváčkin úpadok môže jej arogancia, niektoré zasa tvrdia to, že sa Iggy stiahla z psychických dôvodov. Osobne si myslím, že všetko spolu môže súvisieť. My sa bližšie pozrieme na dve hlavné udalosti, ktoré do jej života prišli približne v rovnakom čase. Totižto, ak by medzi nimi bol väčší rozostup, tak si myslím, že by sa to dalo nejako ustáť. Ktoré momenty sú teda tie, ktoré zbrzdili speváčku v rozkvete?

Ako si Iggy Azaela zničila kariéru?
Zdroj: dailymotion.com

1. Odchod od mentora T.I. a jeho labelu Grand Hustle Records

Po prvom sólo albume The New Classic Iggy slávila obrovský úspech. S ním prišlo aj množstvo koncertov a veľký nárast jej fanúšikovskej základne. Po úspechoch sa nakoniec rozhodla opustiť zázemie, ktoré jej poskytoval jej hudobný label, a tak sa rozhodla ísť sólo. Na to celé reagoval jej bývalý mentor T.I. a prostredníctvom rozhovoru v rádiu priznal, že Iggy Azaela je jednou z jeho kariérnych chýb.

Keď prišla na to, že sa páči “bielym” fanúšikom a že už nepotrebuje podporu fanúšikov “tmavšej” pleti, zmenila svoje správanie. Začala byť arogantná, začala sa správať inak a na to som nebol hrdý.

T.I. taktiež priznal, že si Iggy rada pomáhala textármi a aj to, že viacero vecí, o ktorých tvrdila, že sú z jej hlavy, tak úplne neboli. Niektoré informácie hovoria aj o tom, že za úspechom speváčky významne stojí práve práca tohto rappera. Ten údajne nastavil imidž tejto speváčky presne tak, aby bola schopná konkurovať vtedy najlepšej rapperke Nicky Minaj. Podľa toho, ako fungujú niektoré americké hudobné vydavateľstvá, to môže byť naozaj skutočnosť.

Zaujímavosť: Aktuálne najžiarivejšie meno, ktoré má T.I. pod palcom je Lil Baby.

2. Druhý album zrušený vďaka zrušeným zásnubám

Iggy Azaela
Zdroj: bleacherreport.com

V roku 2015 speváčka oznámila druhý sólo album, ktorý však neuzrel svetlo sveta. Projekt sa mal sa volať Digital Distortion a mal prísť v roku 2016. Vtedy už Iggy vlastnila vlastnú produkčnú spoločnosť, ktorá sa mala podieľať aj na iných projektoch, no ostalo len ticho. Do speváčkinho ľúbostného života prišla nepríjemná skutočnosť. Jej priateľ Nick Young (vtedy ešte basketbalista v LA Lakers), s ktorým bola zasnúbená, totižto prišiel s nepríjemnou novinkou. So svojou bývalou priateľkou vraj čakajú druhé dieťa, a to mi teda nejako nevychádza. Iggy sa teda kvôli nevere s priateľom rozchádza a ruší aj vydanie svojho druhého albumu, ktorý údajne obsahoval skladby o jej milostnom živote, ktorý sa práve rozpadol.

Napriek tomu, že už Iggy Azaela nemá propagačnú podporu svojho starého teamu, si stále udržiava slušnú fanúšikovskú základňu. Jej druhý sólo album In My Defence nakoniec prišiel až v roku 2019 a v prvom týždni si ho zakúpilo 17 000 ľudí. V rebríčku Billboard 200 skončil na priečke číslo 50 a taktiež sa pekne umiestnil aj v americkom rebríčku nezávislých interpretov, kde skončil na mieste číslo 6.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  21 Savage & Metroboomin - Na novom albume účinkuje aj Morgan Freeman!

Albumu sa taktiež darí aj na platformách ako YouTube a Spotify, kde od svojho vydania zaznamenal už 300 miliónov streamov. Niektoré skladby z tohto albumu taktiež patria medzi obľúbené vyhľadávané na platforme Tik Tok a sú predmetom mnohých videí. V súkromí sa jej nedávno narodil syn Onyx, ktorého má spoločne s rapperom Playboy Carti.

Čo si myslíte vy? Vráti sa Iggy Azaela na hudobný vrchol?

Zdroj: Wikipedia, YouTube, Billboard

-REKLAMA-
Avatar
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -