Activision žaluje známu stránku, ktorá predáva Call of Duty cheaty!

-

Novinky

Stránka ponúkajúca Call of Duty cheaty dostáva žalobu od spoločnosti Activision

Cheaty v Call of Duty hrách nie sú žiadnou novinkou. Hráči sa už dlhé roky stretávajú s neprispôsobivými jedincami, ktorí majú za potrebu ničiť herný zážitok iným. Tentokrát sa to však dostalo do až do toho bodu, kedy vlastník tejto série, Activision, žaluje stránku ponúkajúcu Call of Duty cheaty. O čo sa vlastne jedná? Podarí sa im uspieť?

COD: Warzone.
Zdroj: forbes.com

Žaloba bola podaná v Kalifornii a v rámci jej obsahu Activision obvinil spoločnosť EngineOwning vo viacerých bodoch. V prvom túto spoločnosť obvinili zo „šírenia spôsobov obchádzania systémov, ďalej z „úmyselného zasahovania do zmluvných podmienok“ a koniec koncov za „neférovú konkurenciu“.

Široké portfólio cheatov pre rôzne hry

Spoločnosť známa ako EngineOwning predáva cheaty pre rôzne online hry. Týka sa to prevažne hier zo série Call of Duty, no nájdu sa tam aj tituly ako Battlefield 5, Overwatch či nové Halo Infinite. Služba, ktorú ponúka táto stránka funguje na základe predplatného. To si hráči platia na mesačnej báze, pričom získavajú prístup k viacerým cheatom. Medzi najznámejšie z nich patria radar, aimbot, triggerbot, avšak je ich plno ďalších.

Activision Call of Duty cheaty
Zdroj: engineowning.to

Podľa žaloby sa Activision „snaží zastaviť nezákonné správanie organizácie, ktorá distribuuje a predáva za účelom zisku množstvo škodlivých softvérových produktov, ktorých cieľom je umožniť verejnosti získať nespravodlivé výhody nad konkurenciou“.

Activision zároveň popisuje EngineOwning ako „nemecký obchodný objekt… zaoberajúci sa vývojom, predajom, distribúciou, marketingom a využívaním portfólia škodlivých cheatov a hackov pre populárne online hry pre viacerých hráčov, predovšetkým COD hry“.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Jamie Lee Curtis si zahrá vo filme Borderlands! Ktorú postavu stvárni?

Boj proti cheaterom nekončí

V posledných rokoch môžeme vidieť, že Activision to myslí s ich bojom proti cheaterom naozaj vážne. Už v minulosti proti nim zasahoval, keď podal žiadosť o zrušenie isteých služieb známych ako User Vision Pro či Crazyaim.io, o ktorých sme vám písali v minulosti.

Relatívne nedávno (december 2021) predstavil Activision svoj vlastný anti-cheat systém Ricochet, ktorý má vysoké privilégia vo vašom počítači, vďaka čomu je schopný zablokovať cheaty. Odkedy ho Activision pridal, tak v rámci Call of Duty obdržalo permanentný ban doslova niekoľko tisíc hráčov.

Čo hovoríte na túto žalobu? Myslíte si, že sa podarí firme Activision zvíťaziť a tieto Call of Duty cheaty zmiznú?

Zdroj: eurogamer.net
Zdroj titulného obrázka: youtube.com (úprava redakcie)

Ďalšie novinky

Populárne