Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 42

-

Novinky

KAPITOLA XLII

Domov ma Aaron priviezol okolo pol noci, kedy už všetci spali. V parku sme pobudli niečo cez tri hodiny a keď ho zavreli, rozprávali sme sa ešte ďalšie dve v aute. Myslím si, že komunikácia je liek na všetky problémy.

  Aaron Kyle ma ľúbi. To je všetko, na čom mi záležalo. Žiadna Allison mi nemôže vziať pocit lásky, ktorý k nemu cítim. Bola som pevne rozhodnutá nedovoliť jej to. Aaron mi včera povedal, čo od neho chcela. Nechcela obnoviť ich vzťah, ako som si pôvodne myslela. Chcela s ním len spávať, kým sa na vzťah môže hrať vraj so mnou.

  Samozrejme, odmietol ju. Ale uprosila ho, aby ju odviezol aspoň do školy. Vedela som, že je Allison sviňa, vedela som to celý svoj život. No, nikdy mi nenapadlo, že by mi bola schopná toto spraviť.

  Nemyslela som, že v zábavnom parku môže byť taká zábava. Ako prvú atrakciu, ktorú sme v ten deň zdolali, Aaron vybral asi tú najväčšiu horskú dráhu, akú som kedy videla. Potom čo mi Aaron povedal, že ma ľúbi som bola chvíľu zasnená s hlavou v oblakoch, avšak strmá jazda dole ma veľmi rýchlo prebudila. Tak ako som kričala tam, som ešte v živote nekričala. Hrdlo ma bolelo ešte dobrých pätnásť minút po tom, čo sme odtiaľ odišli. A ani Aaronov smutný výraz nedokázal odstrániť moje zamračenie. Neznášam výšky, Aaron, čo na tom nevieš pochopiť? Ale keď mi venoval sladký bozk pred stánkom so zmrzlinou, venovala som mu malý úsmev.

  Zmrzlinu sme si nakoniec aj kúpili, obaja sme si dali jahodovú. Točenú zmrzlinu som nemala už roky, čiže ma to na chvíľu zobralo nazad do detstva a podľa Aaronovho úsmevu aj jeho. Aaron mal dnes hravú náladu, lebo po chvíľke chôdze, počas ktorej sme sa držali za ruky, mi jeho zmrzlinou trafil jemne do nosa, aby mi tam kúsok zostal.

  „No, Whiteleeová,“ usmial sa, keď mi ju odtiaľ zotrel a na to miesto mi venoval ďalší bozk. Ale ja som sa nenechala. Vrátila som mu to o niečo väčšou silou, až sa mu kúsok zmrzliny dostal do oka. Jeho krik a fňukanie mi bude ešte veľmi dlho znieť v hlave.

  Po zážitku so zmrzlinou, sme sa bezslovne zhodli, že jedla máme dosť. Preto sme išli k amfiteátru aj cez Aaronov protest, kde presne vtedy začalo predstavenie. Bolo to naozaj zaujímavé, moderná Antigona. V tomto prípade Aurora.

  Príbeh začal na rozdiel od normálnej Antigony na jej konci. Videli sme tam zdrveného Harryho, Klausa nešťastne sediaceho na jeho tróne a obesenú Auroru. Dej, ktorý potom nasledoval, bol ako v knihe až na pár modernejších vecí. A to, že Kreón bol v tomto prípade mafián Klaus, Polyneikos a Eteokles (Peter a Ethan) boli na opačných stranách mafie a Aurora bola dcéra ďalšieho vodcu klanu.

  Celé predstavenie som si náramne užila, keby mi to takto rozprávali aj v škole, možno by som si aj niečo zapamätala. Aaron avšak taký šťastný nebol, celé predstavenie mu ťahalo hlavu do boku a musela som ho viackrát pomykať, aby mi tam nezaspal.

  Potom ma Aaron stiahol k atrakcii s názvom Tsunami drop, kde som sa skoro dogrcala, avšak bol odtiaľ naozaj pekný výhľad, čiže som to zvládla. Aaron sa celý čas len široko usmieval, pričom keď sme skončili, okamžite chcel ísť znova. Moja odpoveď bola nie, avšak aj tak som sa tam ocitla znova.

  Zhodli sme sa, aby sme išli na nejakú ľahšiu atrakciu, kde sa nám upokojí žalúdok. Išli sme na Atlantis, kde sme sedeli na nafukovacom člne v tvare nafukovačky a plavili sme sa okolo celého parku. Toľko sa nám to páčilo, že sme na ňu išli ešte ďalších dvakrát. Každý krát mi Aaron ukázal jeho inú pravú tvár. Ukazoval mi, kde si rozbil koleno, kde sa s Haydenom naháňali a aj to, kde mal svoj prvý bozk. Kde sa s Brandonom pobil s chalanmi z inej školy alebo to, kde ich naháňal SBS-kar. Celý čas sme sa držali za ruky a občas si venovali úsmev či bozk. Bolo to naozaj krásne a zlaté.

  Po romantickej plavbe ma Aaron zobral na ďalšiu horskú dráhu, tentokrát spojenú s vodou. Čiže som si nielen vykričala hlasivky, ale som sa aj poriadne napila vody, ktorá na nás špliechala zo všetkých strán. Naozaj úžasné, ešteže som si dala vodeodolný makeup. Akosi sme tam išli znova. Vtedy to už nebolo až tak zlé, avšak hrdlo ma bude bolieť ešte veľmi dlho.

  Jeden z najlepších zážitkov, ale určite bude to, že som Aarona donútila ísť so mnou na rozprávkový kolotoč. Jeho výraz stál za všetky drobné. Usadila som ho na bieleho koňa, pričom som si ja sadla na hnedého hneď vedľa.

  „Nevedel som, že až tak veľmi túžiš po princovi na bielom koni,“ uškrnul sa Aaron, keď konečne dotrucoval.

  „Stále čakám, kým sa objaví,“ smutne som sa naňho pousmiala.

  Po desiatkach ďalších atrakciách, z ktorých mi bolo zle ako ešte nikdy, sme sa ocitli pred obrovitánskym ruským kolom, ktoré na večer vyzeralo ešte lepšie ako cez deň. Nakoľko sa na ňom pozasväcovali svetlá a pridali na muzike. Neboli sme jediní, ktorí si túto atrakciu nechali poslednú, čiže sme čakali dlho v rade.

Keď sme si s Aaronom konečne sadli do obrovskej kabínky vedľa seba napravo, aby sme mali lepší výhľad na park pred nami. Chytil ma za ruku a pozrel sa na mňa tým najrozkošnejším úsmevom, aký som kedy videla.

  „Ahoj,“ usmial sa ešte širšie.

  „Ahoj,“ úsmev som mu opätovala. Ale keď som sa pozrela pred nás, čakal ma neskutočný pohľad.

  „Nikdy som nevidela krásnejší západ slnka,“ povedala som s úžasom, ako som sa obzerala okolo. Aaron sa na mňa nežne usmial, pričom rukou, ktorou ma nedržal si ma k sebe pritiahol bližšie.

  Pomaly sa ku mne naklonil a ja som mala pocit, že mi srdce každú chvíľu vyletí z hrude. Cítila som sa znova ako prváčka na základke s crushom na Thea, kedy som sa červenala pri každom pohľade, ktorý mi venoval.

  Akonáhle sa naše ústa spojili, v bruchu mi vybuchol kŕdeľ motýlikov. Cítila som každú jednu bunku v mojom tele. Každá časť môjho tela, ktorá sa dotýkala toho Aaronovho bola v ohni. Naše pery sa o seba obtierali a naše jazyky sa preplietali viac a viac. Pri nikom inom som sa necítila tak ako pri Aaronovi. Keď sme sa od seba odtiahli, Aaron mi za ucho zastrčil neposlušný vlas, ktorý mi vbehol do tváre. Jeho ruku ale neodtiahol, nechal ju tam položenú, až kým potichu nepovedal: „Nikdy som nezažil krásnejší bozk pri západe slnka.“

  „Kto by povedal, že Aaron Kyle je taký romantik,“ začervenala som sa s úsmevom na perách.

  „Keď už nikto iný, tak ty určite,“ usmial sa, priťahujúc si ma nazad k sebe do ďalšieho bozku.

  Ako sa našich päť minút v raji blížilo ku koncu, Aaron sa na mňa uprene zahľadel.

  „Myslel som to vážne, vieš…“ v očiach mu žiarili iskričky.

  „Čo?“ spýtala som sa s neodchádzajúcim úsmevom.

  „Ľúbim ťa. Naozaj neskutočne veľmi, Maddie,“ s povzdychom mi venoval ešte jeden krátky bozk na pery.

  „Tiež ťa ľúbim,“ usmiala som sa s menšími slzičkami v očiach. Aaron na mňa vytreštil oči, akoby nemohol veriť tomu, čo som práve povedala. Neverila som vlastným očiam. Aj slepý by videl, že Aarona ľúbim a on to nevidel? Moje vyznanie sme nakoniec spečatili bozkom. Zvyšok jazdy sme strávili v objatí, sledujúc západ slnka, ktorý sa nad krajinou rozostieral ako hmla.

  Do pol druhej som volala s Cass, aby som jej povedala, čo všetko sa udialo. Nebola som si však celým týmto istá. Ľúbila som toho chlapa celým svojím srdcom, chcela som veriť všetkému, čo povedal. Chcela som, aby sme boli šťastní ako doteraz. A bol len jeden spôsob, akým to dosiahnuť. Musím sa porozprávať s Allison. Najlepšie zajtra po zápase, na párty. Nemala som čo stratiť, jedine získať.

Aaron ma odviezol do školy, pričom sme sa dohodli, že sa večer stretneme u mňa a pozrieme film.

  Cez obednú prestávku som aj zvyšku partii a Tiff povedala, čo sa všetko včera stalo. Tiff mi venovala šťastný úsmev, pričom mi hrdo stískala ruku.

  Štvrtkový večer prebehol tak úžasne ako deň predtým, celý čas sme sa s Aaronom smiali, rozprávali a samozrejme bozkávali. Takéto časy patrili k jedným z najlepších časov, aké som kedy zažila. Neverila som, že som bez neho mohla tak dlho byť.

  Piatok prebiehal podobne ako štvrtok, s Aaronom sme sa každú prestávku stretli pred jeho skrinkou alebo tou mojou, kde sme celú tú prestávku strávili bozkávaním ako každý druhý zamilovaný pár na škole.

  „Idete dnes po zápase ku Coleovi?“ spýtala sa cez obed Tiff. S Aaronom sme sa na seba dlhšie zahľadeli očami komunikujúc, ako to vidíme. Po chvíľke sme sa obaja otočili k Tiff a jednohlasne povedali: „Nie.“ Tiff na nás vytrieštila oči, venujúc nám posmešný úsmev.

  „Nechodíte spolu ani dva mesiace a už ste v štádiu vzťahu, kde nie sme ani my so Simonom po pol roku. Ešte mesiac a možno bude aj svadba, keď už rozprávate ako starý manželský pár,“ usmiala sa na nás.

  „No dovoľ,“ zasmiala som sa.

  „Prečo nejdete? Čakajú vás doma tri hladné deti alebo čo?“ zaškerila sa.

  „Tiff,“ povedali sme sa s Aaronom naraz so smiechom.

  „No, nehovorím,“ otočila sa k zvyšku partie, ktorá na nás posmešne pozerala.

  „Rozmýšľali sme, že by sme išli ku mne pozrieť nejaký film,“ usmial sa Aaron.

  „Film?“ zamračila sa Tiffany.

  „Film ste predsa pozerali včera, načo…“ Tiff sa rozšírili zreničky, keď jej to konečne došlo.

  „Vy nadržaní králici!“ vykríkla, akonáhle vybuchla do smiechu.

  „Jeden večer bez sexu hádam vydržíte. Takáto párty sa nedeje každý deň…“

  „Len každý víkend,“ prerušil ju Aaron.

  „Uniká ti pointa, to nie je podstatné. Hovorí sa, že toto bude najväčšia párty na tento mesiac, čiže by ste ju určite nemali premeškať,“ Tiff sa na mňa prosebne usmiala.

„Čo máš stále s nami a s tou párty, Tiffany. Daj pokoj… Alebo… Nehovor, že ťa Simon a baby odkopli a nejdú tam. Takže tam nemáš s kým ísť…“ povedal Aaron s úškrnom. Tiffany zamrzol úsmevom na perách, pričom sa zamračila.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Fear Agent: Pulpové sci-fi s příchutí jižanského buranství!

  „Sa-samozrejme, že nie,“ vyjachtala so seba.

  „My by sme s tebou rady išli, ale s Dianou máme už iné plány,“ súcitne sa na Tiffany usmiala Alice. Veľmi dobre sme každá vedeli, aký nepríjemný je tento pocit. Tiff sa prosebne pozrela na chalanov.

  „Prepáč, ale dnes je dôležitý futbalový zápas v telke, čiže sme sa dohodli, že sa stretneme,“ ospravedlňujúco sa na ňu pozrel Dylan.

  „Všetci ste otrasní! A vy ste nadržaní,“ ukázala na nás s Aaronom, „A vy tiež!“ ukázala aj na Alice s Dianou.

  „A o vašej výhovorke ani nehovorím,“ zamračila sa na chlapcov.

  „S kým sa to len bavím,“ zalamentovala Tiff. „Musím si nájsť nových kamarátov, nakoľko tí moji nechápu, že sa dnes deje najväčšia párty tento mesiac.“

  „Najväčšia zjavne nebude, keď tam polka ľudí ani nejde,“ uškrnul sa Aaron posmešne. Tiff mu neodpovedala len sa naňho zdĺhavo zamračila.

  „Pôjdem tam sama a nájdem si ich,“ ohrnula nad nami peru.

  Zvyšok školy prebehol rýchlo, ledva som stihla žmurknúť a už som sa obliekala na zápas. Aaron mi požičal znova jeho dres, čiže som nad tým nemusela toľko premýšľať.
  Vyzdvihol ma presne o šiestej, pričom mi stihol vynadať, že si mám pohnúť, aby sme stíhali. Nesťažovala som sa, vedela som, že je to jeden z posledných zápasov, ktoré si Aaron môže ešte užiť. Cesta v aute prebehla za môjho spevu na pesničky One Direction a Aaronovho smiechu, keď sa mi nepodarili tóniny. Každýkrát, keď tak spravil, som naňho urazene našpúlila pery. Každýkrát mi za to venoval bozk, samozrejme, až keď sme stáli na ďalšej červenej.

  „Drž palce,“ povedal Aaron, keď sme sa lúčili pred jeho šatňou.

  „Samozrejme,“ usmiala, venujúc mu sladkú pusu. Aaron sa na mňa len šťastne usmial a vošiel dnu. Chvíľku som zasnene hľadela na miesto, kde len pár sekúnd dozadu stál.

  „Maddie, ideš?“ spýtala sa ma zozadu Cass.

  „Áno, áno,“ usmiala som sa na ňu a vybrala sa k nej.

  Na tribúne nám chvíľu trvalo, kým sme našli našu partiu, nakoľko tam bolo dnes enormne veľa ľudí. Diana a Alice sedeli na pravej strane, pričom Dylan a Roy na ľavej. Presne medzi nimi boli dve voľné miesta, Cass si sadla bližšie k Royovi a ja k babám. Netrvalo nám ani desať sekúnd a už sme sa horúčkovito rozprávali o plánoch, zážitkoch, ktoré nám len tak napadli smejúc sa na niektorých pózach, ktoré hráči predvádzali. Všetko bolo super, až pokým sme nepočuli hlasný piskot píšťalky a keď sme sa obzreli.

  Aaron ležal bez pohybu na zemi.

AARON Kapitola 42: Prechádzajúcu kapitolu tejto publikácie nájdete na tomto linku.

Zelený kocúr banner
zelenykocur.sk – zľava 5% s kódom: PLOTPOINT

Ďalšie novinky

Populárne