5 detailov zo sveta Marvel #4 – Detaily záverečnej bitky v Endgame!

-

Novinky

5 detailov zo sveta Marvel #4

Zdravím všetkých čitateľov a zvlášť všetkých nadšencov filmového sveta Marvel. Už dlhšiu dobu sme si nepovedali o zaujímavých detailoch z tohto univerza, a tak vás dnes vítam pri dnešnom článku – 5 detailov zo sveta Marvel #4. Dnes sa spoločne pozrieme na štyri vybrané dejové detaily zo záverečnej bitky z Avengers Endgame a k tomu pridáme jednu potvrdenú chybu vo filme. Úprimne dúfam v to, že sa dozviete niečo nové a tieto vybrané detaily vám spríjemnia deň. Poďme teda na to!

Avengers Endgame Marvel
Zdroj: twitter.com

Pozor: Článok 5 detailov zo sveta Marvel #4 obsahuje spoilery!

1. Captain America a Falcon – „On your left“

Keď na bojisko prichádzajú hrdinovia cez portály, tak sa v Capitanovej vysielačke ozve veta „On Your Left“, ktorú hovorí Falcon. Je to odkaz na film Captain America – Winter Soldier, kde sa táto fráza objavila dvakrát. Raz na začiatku pri behoch a neskôr na konci v nemocnici.

2. Wasp a oslovenie „Cap“

Vo filme Ant-Man and the Wasp sme mohli vidieť scénu, kde sa predstaviteľ drobunkého hrdinu – Scott Lang ospravedlňoval svojej teamovej kolegyni Hope Van Dyne za udalosti, ktoré sa odohrali v Civil War.

Ant-Man povedal, že ho zavolali v rámci otázky národnej bezpečnosti a práve spomínaný „Cap“ (Captain America) potrebuje pomoc. Hope napadla túto prezývku a Scott už len dodal – „hovorí sa mu tak“.

V záverečnej bitke už sama však použila túto prezývku.

3. Black Panther a Clint moment

Black Panther a Hawk Eye (Clint Burton) sa spoločne prvýkrát stretli pri bitke na letisku v udalostiach Civil War. Tam sa v ich spoločnom súboji Hawk Eye predstavil ako Clint, no Black Panther odpovedal, že ho to nezaujíma.

5 detailov zo sveta Marvel #4
Zdroj: Ablackweb.com

V záverečnej bitke však vidíme Clinta utekať s rukavicou nekonečna a keď už to vyzerá tak, že mu dochádza dych, osloví ho práve Black Panther jeho vlastným menom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Sweet Tooth: Netflix predstavuje nový postapokalyptický komiksový seriál!

4. Spider Man opäť zachráňuje Iron Mana

Pre tento detail si musíme odskočiť do jednej z prvých scén Avangers – Infinity War. Pri predstavení prvých dvoch zástupcov z Thanosovho vraždiaceho komanda sa nám predstavujú postavy ako Ebony Maw a Black Dwarf. Tí si prišli po Time Stone (kameň času), ktorý stráži Dr. Strange. Mimozemskej invázii sa postaví štvorica hrdinov v zoskupení – Iron Man, Dr. Strange, Wong a Bruce Banner. Ale súboj neprebieha podľa predstáv našich obľúbených hrdinov a Iron Man sa ocitá v nepríjemnej situácii. V tom sa objavuje Spider Man, ktorý zakročí.

Iron Man Spider man gif
Zdroj: Gfycat.com

Podobnú scénu si môžeme všimnúť aj pri záverečnej bitke z Avengers Endgame, kde sa prihodí podobná vec.

5. Potvrdená chyba: Malý aj veľký Ant-Man.

V záverečnej bitke, ktorá sa odohráva pri zničenej základni Avengers, môžeme vidieť jednu z mála chýb, ktoré sa naskytli v rámci celej filmovej Infinity ságy. I keď táto chyba je veľká aj malá zároveň.

5 detailov zo sveta Marvel #4
Zdrpj: Tenor.com

V jednom zábere je totižto vidno Ant-Mana, ako zmenšený rieši veci okolo dodávky a kvantového tunelu, kam treba vrátiť rukavicu so všetkými kameňmi. V druhej scéne však v pozadí bojuje v plnej veľkosti. Detail nájdete vo videu nižšie.

Tak čo, všimli ste si každý z týchto detailov? Ak vás niečo prekvapilo, tak nám to napíšte do komentára.

Otázka pre vás: Vedeli by ste vymenovať všetkých štyroch členov Thanosovho komanda Black Order?

Zdroj: YouTube

Ďalšie novinky

Populárne