5 detailov zo sveta Marvel #3 – Všimli ste si mini detail z prvých Avengers?

-

Novinky

5 detailov zo sveta Marvel #3

Zdravím všetkých čitateľov a zvlášť všetkých nadšencov filmového sveta Marvel. Vítam vás pri dnešnom článku – 5 detailov zo sveta Marvel #3, v ktorom sa pozrieme na ďalšie skryté detaily z týchto filmov. Osobne musím priznať, že si túto sériu dosť užívam. Niektoré detaily sú totižto evidentne jasné hneď na prvé vzhliadnutie, no postupom času sa nám ukazujú ďalšie a ďalšie potvrdené detaily, ktoré sú niekedy až tak premyslené, že to jednoducho musíme označiť za majstrovstvo.

Celé Marvel Univerzum je dopodrobna vyskladaná záležitosť, a preto ma teší fakt, že ľudia neostávajú len na povrchu, ale rozhodli sa to skúmať do hĺbky. Preto sa dnes pozrieme na ďalších 5 detailov, takže dávajte pozor a dajte vedieť, či ste sa dozvedeli niečo nové!

Zábavný fakt: Napriek všetkej precíznosti, ktorú Marvel vkladá do svojich filmov, nezískal ani jedného Oscara. 

1. Thor – Dark World (Opravený Bifrost)

V prvom Thorovi sme mohli vidieť, ako bol hlavný hrdina, Thor, donútený zničiť dúhový most, aby zachránil Asgardských 9 svetov.

5 detailov zo sveta Marvel #3
Zdroj: quora.com

V druhej časti príbehov o Thorovi sme už videli Bifrost zase funkčný, no nezostal úplne bez poškodenia. Pri scéne, kedy temný elfovia prichádzajú napadnúť Asgard, môžeme vidieť pôvodne zničenú časť tejto vesmírnej cestovky. V momente, keď sa vševidiaci Heimdall pokúša zastaviť loď temných elfov, prebieha práve cez túto opravenú časť.

Super detail, nemyslíte?

2. Deštruktívny Power Stone

V prvých Strážcoch Galaxie sa museli členovia tohto vesmírneho teamu vystaviť plnej sile, ktorú v sebe nesie kameň sily (Power Stone). Ale všimli ste si to, že v momente, keď kameň držal Star Lord úplne sám, sa jeho tvár začala rozpadať presne tak ako Thanosova ruka v Endgame, keď použil práve tento kameň proti Captain Marvel?

U Thanosa to schytávala „len“ ruka presne kvôli tomu, že je silnejší ako Peter Quill.

Poznámka: Každý jeden z kameňov nekonečna vždy zažiari pri jeho použití. Je tak ľahké rozoznať, aký kameň Tanos aktuálne používa. 

3. Spider Man – Home Comming (stopy na stene)

Prvý nový Spider Man film nám ukázal neskúseného teenagera Petra Parkera, ako sa pokúša nabehnúť do super hrdinského života. Na rozdiel od iných super hrdinov bola jeho identita stále tajná, a tak musel svoje vybavenie ukrývať na všelijakých skrytých miestach. Jedna z týchto úschovní sa tak nachádzala pod jeho školskou skrinkou, no správny detektív by skrýšu odhalil. Viete prečo?

Ak si pozorne pozriete stenu nad zdvíhanými skrinkami, tak uvidíte dnešný detail číslo 3. Aj keď sa jedná o úplnú maličkosť, tak presne pri tomto detaile môžeme vidieť, ako precízne pracujú tvorcovia týchto filmov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Dnes vhupne do kín očakávaný Spider-Man: Cez paralelné svety!

4. Hela a Asgard

Tento detail sme si mohli všimnúť pri prvom uvedení Odinovej prvorodenej dcéry, ktorou je Hela (Thor 3 – Ragnarok). Po tom, ako sa všeotec ubral na večný odpočinok, pri jej príchode môžme vidieť jej outfit, ktorý je neúplný a poškodený.

Po príchode na Asgard sa však jej „oblek“ zaceľuje.

Presne ako Odin povedal: „Čerpá svoju silu z Asgardu a kým je tam, tak naberá na sile.“

Ďalší zaujímavý detail, nie?

5. Avengers 1 (Iron man a nabitý oblek)

Na samom konci tohto článku zavítame do prvých Avengers, a to presne do scény, kde sa po nečakanom útoku Iron Man pokúša znovu roztočiť rotor padajúceho helikariéru. Ak si pozorne všimnete ikonku stavu energie, ktorá sa ukazuje na obrazovke v jeho obleku, tak môžete vidieť úžasný detail. Jeho oblek je totižto stále nabitý na 312%!

Je tomu tak práve vďaka tomu, že brnenie „Mark 7“ Thor nabil svojim bleskom pri ich predošlom vzájomnom súboji a oblek vďaka technologickému inovovaniu energiu udržal. Tento fakt sme bližšie rozoberali v článku „Tony Stark a vývoj obleku Iron Man“.

Ktorý detail je váš úplne najobľúbenejší? Viete niečo, čo my nevieme? Dajte nám vedieť!

Zdroj: The Canadian Lad

Ďalšie novinky

Populárne