Režiséri Avengers: Endgame vytvoria najdrahší Netflix film! Koľko bude stáť?

-

Novinky

Najdrahší Netflix film je v príprave!

Po tom, ako do svetovej kinematografie priniesli najzárobkovejší film v dejinách, Avengers: Endgame, sa režiséri Russovci (Joe a Anhony Russo) stali menšími bohmi. Hollywood im otvoril dvere prakticky všade. Neexistuje štúdio, ktoré by s týmito dvoma vizionármi nechcelo spolupracovať. Dvaja bratia režiséri si preto musia dávať veľký pozor, s kým si vyberú spoluprácu do budúcnosti.

Zatiaľ to však vyzerá tak, že sa usídlia na čoraz populárnejšej streamovacej platforme, Netflix. Russovci chcú voľnosť a Netflix zase veľké filmové hity. Najnovšie novinky teda tvrdia, že duo bratov s Netflixom vytvorilo novú zmluvu a vrátia sa ako režiséri ich nového filmu, The Gray Man.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Letošní Vánoční hit s Ninou Dobrev: Milostná past od Netflixu!

The Gray Man je adaptácia rovnomennej novely. Rozpráva príbeh o dvoch agentoch CIA, ktorí si pôjdu po krku v naháňačke celosvetových rozmerov. Podľa úspechu sa film môže zmeniť aj v sériu. Ide teda o šikovný výber projektu, ktorý pripomína jeden z ich prvých akčných thrillerov, Captain America: The Winter Soldier od Marvelu. No a keďže Russovci majú s ľuďmi od Marvelu výborné vzťahy, mnoho z nich sa aj bude podieľať na výrobe.

joe a anthony russo
Zdroj: deadline.com

Scenár, herci a rozpočet

O scenár sa postarajú Christopher Markus a Stephen McFeely, ktorí napísali drobné filmy ako Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Do hlavnej úlohy bol obsadený Chris Evans (Captain America), ktorí si teda kolaboráciu s Russovcami zopakuje už po piatykrát. Sekundovať mu bude Ryan Gosling (La La Land), ktorý sa týmto na chvíľu vráti do akčného žánru. Koľko teda bude nový film stáť?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Názory redakce: Ms. Marvel - Kamala Khan se představuje ve světě MCU!

Jeden z najdrahších filmov Netflixu bol doteraz projekt Extraction s rozpočtom 65 miliónov. Už toto bolo obrovské číslo, za ktoré by sa pred pár rokmi nikdy v živote nenakrútil film, ktorý by vyšiel len do našich domácností. Netflix sa však ide prekonať a do projektu The Gray Man nalejú až 200 miliónov. Aby ste teda mali predstavu o akej obrovskej čiastke sa tu bavíme, za 200 miliónov sa nakrútili filmy ako Transformers: Revenge of the Fallen, X-Men: Days of Future Past, Iron Man 3 alebo The Hobbit: The Battle of the Five Armies.

Netflix nám teda skutočne prinesie svoj prvý veľký blockbuster a bude extrémne zaujímavé sledovať, či sa im takáto investícia vyplatí. Ak áno, je viac ako pravdepodobné, že tento film môže zmeniť filmovú výrobu a distribúciu naveky.

Tešíte sa na najdrahší Netflix film? Čo hovoríte na obsadenie a talent za kamerou?

Zdroj: screenrant.com

Ďalšie novinky

Populárne