Wordle upútalo pozornosť milióny ľudí! O čo ide?

-

Novinky

Wordle

Každodenná slovná hra Wordle, ktorú nájdete veľmi rýchlo po zadaní do Google prehliadača, pobláznila takmer každého po celom svete. Je to zábavná, jednoduchá online krížovka, ktorá sa dá hrať iba raz za deň. Každých 24 hodín sa objaví nové slovo dňa a je len na vás, aby ste zistili, o aké slovo ide. Stránka dokonca obsahuje aj jednoduchý návod, na ktorom hra funguje.

Ako Wordle funguje?

Wordle dáva hráčom šesť pokusov uhádnuť náhodne vybrané slovo s piatimi písmenami. Ako je uvedené vyššie, ak máte správne písmeno na správnom mieste, tak sa pozadie zobrazí v zelenej farbe. Správne písmeno, avšak na nesprávnom mieste, sa zobrazí nažlto. Písmeno, ktoré nie je v slove na žiadnom mieste sa zobrazí v sivej farbe. Naša slovenská Wordle verzia sa môže zdať náročnejšia vzhľadom na viacej písmen, no je to oveľa väčšia výzva a určite sa oplatí potrápiť aj s náročnejšími slovami, ktoré obsahujú mäkčene a dĺžne.

Zdroj: wordle.sk

Samozrejme, ak by ste slovo uhádli hneď na prvý pokus, tak si váš výkon môžete porovnať s ostatnými. Okrem toho vás poteší aj to, keď svoj úspech zdieľate cez sociálne siete a ukážete svcojim priateľom, aký ste šikovný.

Ako zvíťaziť vo Wordle?

Ak ste súťaživý, tak sa možno budete chcieť vyhnúť zbytočným chybám, ktoré ľudia často robia, a tak strácajú čancu uhádnuť slovo. Pre všetkých, ktorých nebaví pozerať sa iba na sivé políčka s písmenami, ktoré slovo neobsahuje, tu máme pár tipov, ktoré sa vám možno budú hodiť:

Tip č. 1: Správne vybranie prvého slova

Prvé slovo je pravdepodobne najdôležitejšie. Ak chceme, aby sa šanca na uhádnutie slova zvýšila, vyberieme si slovo s tromi samohláskami a piatimi rôznimi písmenami.

Tip č. 2: Kontrolujte si zadávanie písmen

Určite by ste sa mali vyhnúť používaniu sivej farby, ktorá ukazuje, aké písmená sa nenachádzajú v slove. Je určite veľmi náročné vymslieť slovo, kde sivé písmenká nebudú, ale je to jediná cesta ako uhádnuť slovo čo najrýchlejšie.

Tip č. 3: Písmená sa môžu opakovať

Tak ako si môžeme myslieť, že zajtrajšie slovo bude iné, opak je pravdou. Písmená sa často opakujú a rovnako ako aj slová, ktoré boli v minulosti správnou odpoveďou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Battlefield 2042 prináša Open Beta Trailer! Hru vyskúšame už o pár dní!

Kto vytvoril Wordle?

Hru pôvodne vytvoril softvérový inžinier Josh Wadle pre svojho partnera a fanúšika slovných hier. Ľudia z internetu si Wadlea môžu pamätať aj ako tvorcu Place, bláznivého spoločného umeleckého projektu/experimentu na Reddite, ktorý v apríli 2017 priniesol na internet chaos. Reddit, ktorý je platformou najmä pre vtipné memečka, vytvoril online priestor umožňujúci doslova komukoľvek prísť so svojou skupinou a bojovať o svoje mieesto na kreslenie. Každý 1. apríl v roku sa uskutoční táto kresliaca vojna, ktorá spojí opäť milióny ľudí bojujúciuch o vytvorenie niečoho unikátneho. Samozrejme Slováci a Česi sa spojili a vytvorili krásne obrázky prezentujúce obe naše krajiny.

wordle
Zdroj: reddit.com

Máte skúsenosť s hrou Wordle? Podarilo sa vám uhádnuť slovo hneď na prvý pokus? 

Zdroj: wordle.sk, reddit.com
Titulný obrázok: today.com

Ďalšie novinky

Populárne