The Weeknd a Kendrick Lamar zažalovaní kvôli soundtracku z Black Panthera

-

Novinky

Weeknd a Kendrick Lamar zažalovaní

Už sú to takmer dva roky odkedy sme mali príležitosť vidieť marvelovku Black Panther. Rozhodne sa jedná o jeden z najzaujímavejších a zároveň najdôležitejších filmov, ktoré nám doteraz Marvel priniesol. Snímka nám prináša veľmi dôležitú reprezentáciu afro-americkej kultúry v Hollywoode a celkovo vo svetovej kinematografii a politike vôbec. A nepochybne treba dodať, že sa zároveň jedná o vôbec prvý film od Marvelu, ktorý získal oscarovú nomináciu.

Výraznou súčasťou celého filmu bola aj hudba. Jednoznačne práve jej vďačí film za veľký úspech, nakoľko o tvorbu sa postarali mená ako The Weeknd, Kendrick Lamar či SZA. Určite ste počuli piesne ako Pray For Me alebo All the Stars, jedná sa o skladby, ktoré sa dostali do rebríčkov najpočúvanejších skladieb. Lamarov album k filmu Black Panther si získal priazeň mnohých ľudí, dokonca spomínaná pieseň All the Stars mu získala až nomináciu na Oscara. Teraz však prichádza problém…

Hudobná krádež?

The Weeknd a Kendrick Lamar boli zažalovaní experimentálnou rockovou skupinou Yeasayer za krádež. Tvrdia, že autori piesne Pray For Me si bez ich dovolenia vypožičali časť ich piesne Sunrise, ktorú skupina vydala v roku 2007. Podľa všetkého mali Weeknd a Lamar ukradnúť ich výtvor, a to tak, že sa vraj snažili odstrániť ich vokály a nahradiť ich tými, ktoré sa nachádzajú v spomínanej skladbe Pray For Me. Skupina tvrdí, že aj napriek ich snahe sa im pieseň nepodarilo dostatočne upraviť. Ihneď vraj svoju pieseň počuli, a to konkrétne až osemkrát. Skupina sa dožaduje zastavenia ďalšieho predaja a zrušenia licencie skladby.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Let´s talk about sex - Bondage, zväzovanie, škrtenie a podobné srandy

Celé to pôsobí divne. Kúsok Pray For Me je vonku už takmer dva roky, ale skupina to začala riešiť až teraz. Osobne som si vypočul ich pieseň Sunrise a v zápätí aj interpretáciu Weeknda a Kendricka Lamara, zhodu tam počujem naozaj minimálnu, takmer žiadnu. Je teda veľmi pravdepodobné, že skupina sa len umelo snaží získať nejaké peniaze nárokmi na práva. Podobný spôsob zneužívania a nárokovania práv je v poslednej dobe trendom, najmä na platforme Youtube. Uvidíme, ako sa celá situácia vyvŕbi, ale dá sa čakať, že obvinenia skupina stiahne.

Zaujímavosť pri pive: Nezabúdajte, Wakanda Forever!

Počujete v týchto dvoch pesničkách nejakú zhodu? Myslíte, že Weeknd a Lamar naozaj ukradli ich pieseň?

Ďalšie novinky

Populárne