nedeľa, 31 mája, 2020

Kam na jarný výlet na Slovensku? Pozrite sa s nami na pár tipov!

-

Kam na výlet na Slovensku počas koronakrízy?

Zasekli ste sa doma, všetky plánované dovolenky sú v nedohľadne a rozmýšľate, kde by vás to ešte na Slovensku mohlo nadchnúť? Hory, hrady, plesá či jazerá, to všetko by nám mohol závidieť celý svet. Objavte ich krásu a pokochajte sa výhľadmi, ktoré stoja za to. Ponúkam vám zopár tipov, kam urobiť výlet na Slovensku!

Hrad Beckov a okolie

Nachádza sa neďaleko Nového Mesta nad Váhom a pôjde o pekný rodinný výlet či miesto, kde sa s kamošmi dobre vyvetráte. Pri hrade Beckov odporúčam vyjsť si na menší kopček za hradom, z ktorého budete mať skvelý výhľad na celý hrad i okolie. Ani mne to nedalo a na fotkách si môžete pozrieť, ako som si užila malú pózovačku s perfektným pozadím (tým hradným).

-REKLAMA-

Neďaleko Beckova nájdete tiež skvostnú Haluzickú tiesňavu a Štúrovu skalu, ktorá je vraj skvelým spotom pre začiatočníkov horolezcov, takže ma tam asi v blízkej budúcnosti nájdete.

Ak sa vám bude zdať návšteva Beckova málo, za deň stíhate aj dva hrady. Po ceste z Beckova sa môžete zastaviť pri priehrade Zelená voda a spraviť si tu malú prestávku pred krátkym výstupom na Čachtický hrad. K peknému výhľadu vás z Čachtíc zavedie túra na Veľký Plešivec. Okrem toho nájdete v okolí aj Čachtickú jaskyňu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Uzemnené lietadlá Ryanair! Kedy otvoria prevádzku?

Chata pri Zelenom plese

Tatry by na zozname Slovákov rozhodne nemali chýbať. Či už počas zimy, alebo leta, Zelené pleso (v zime nie je tak zelené) patrí medzi najkrajšie a zároveň stále dostupné miesta v našich najvyšších horách. V chatke sa po túre môžete osviežiť jedným dobrým chladeným a ak máte chuť, aj jedným tatranským čajom.

Počas zimy odporúčam výlet na ski alpoch, ktoré sú v Tatrách tak populárne, a v lete zase na bicykli. Túra k Zelenému plesu trvá pešo približne 5 hodín, ak počítam čas tam aj späť. Šikovní to možno stihnú aj za kratší čas. Nezabudnite si so sebou zobrať dostatok tekutín a dobrú spoločnosť. Najlepšie takú, ktorej sa budú báť aj naše tatranské medvede.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Chystáte sa do New Yorku? Veci, ktoré musíte zažiť a zároveň ktorým sa vyvarovať!

Súľovské skaly

Viete, že Súľovské skaly sú jedným z top dôvodov na návštevu Slovenska pre zahraničných turistov? Raj pre horolezcov, ale aj nenáročná túra pre celú rodinu. K Súľovskému hradu vedie dobre vyznačená trasa, ktorú podľa tabuľky prejdete za 1,5 hodiny. Určite však rátajte s mnohými foto-zastávkami, a preto by ste si na výlet do Súľova mali vyhradiť minimálne deň.

Skaly vyššie pri hrade môžu byť nebezpečné pre malé deti a strmé cesty po rebríkoch môžu dať riadne zabrať boľavým kolenám. Určite sa však oplatí kochať skalami aspoň spod hrad. Pre menej zdatných odporúčam výlet do Manínskej tiesňavy, ktorá vám rovnako vyrazí dych. Ako čerešničku na torte by som pre náročnejších dovolenkárov odporučila aj túru na kopec Manín. Z neho si tiesňavu aj skaly obzriete z vrchu. Spoznáte ma tam podľa mojej obľúbenej károvanej košele.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  ROZHOVOR - ako naozaj prebieha koronavírus na Slovensku?

Čertova pec a hrad Tematín

Približne 20 minút autom od Piešťan vás čaká milá a nenáročná prechádzka k zaujímavému skalnému útvaru. Popri malej zoologickej záhrade plnej kozičiek a prasiatok vás cestička zavedie k jaskyni zvanej Čertova pec. Za jaskyňou nájdete trasu do lesa s ďalšími turistickými chodníčkami.

Ak by ste mali náladu na trochu náročnejšiu turistiku v okolí, ktorú by ste mohli zvládnuť aj s deťmi do 3-4 hodín tam aj naspäť, odporúčam túru na hrad Tematín. Okrem peknej prechádzky lesom a krátkeho strmého úseku, ktorý prevetrá kondičku, vás hore čaká pôsobivý výhľad. Okolo hradu sa nachádza lúka ideálna na piknik a na vrchu veže krásne pohľady do doliny a aj na práve renovovanú zrúcaninu hradu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  KORONAVÍRUS: Slováci natočia prvý film o koronavíruse! O čom bude?

Vodné mlyny pri Dunaji

Medzi najobľúbenejšie zastávky pre tých, čo splavujú Dunaj alebo milujú pobyt v prírode, patria vodné mlyny pri Tomášikove a ďalší v Jelke. Žitný ostrov je hotovým rajom pre cyklistov – cestičky sú popretkávané a sieť vyvinutá na celodenné výlety po okolí. Tomášikovo a Jelka sú od seba vzdialené približne 25 minút autom, dajte si však pozor na menej upravené cesty, ktoré vedú k obom mlynom.

Za tomášikovským vodným mlynom odporúčam menšiu prechádzku k ramenu Dunaja, kde si rybári počas tejto krízy užívajú svoju prírodnú karanténu. Od mlynu vám to chôdzou potrvá približne 20 minút. Pri mlyne v Jelke, bohužiaľ, nenájdete veľa možností na dlhšiu vychádzku, avšak hneď pri mlyne sa nachádza malá reštaurácia a priestor vyhradený na kolektívne hry. Určite si na výlet k týmto miestam pribaľte repelent a aj deku. Som presvedčená, že budete chcieť zostať aj na západ slnka.

Či už ste nadšencami horskej turistiky, alebo si radšej zájdete na okruh bicyklom po nížine, na Slovensku si vždy nájdete to svoje. Sama som posledné roky objavovala najmä krásy zahraničia, teraz si však naplno vychutnávam domáce potulky. Viac mojich tipov z domu aj zo zahraničia nájdete na mojom Instagrame @jesikazakova.

Plánujete si spraviť výlet na Slovensku? Ktorá lokácia vás upútala najviac?

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Může být Hollywoodský remake lepší než originál? – Část 1.

Téma: Hollywoodský remake lepší než originál - Část 1. Hollywoodský remake se nikdy netajil tím, že vykrádá ostatní nebo sám sebe. Pojďme se podívat na...

ROZHOVOR: Už ste počuli Angličana z Banskej Bystrice?

Gary and the homegrown nie je žiadna prvoplánová frajerina  Gary Halmkan, pesničkár s profesionálnym hudobným prejavom. To, že sa nejedná o prvoplánovú muzikantskú frajerinu pochopíte,...

Aktuálne

Bolesť a Blahobyt: Výstup na výslnie organizovaného zločinu

Všetky postavy v tejto publikácii sú čisto fiktívne a možná zhoda je náhodná. ,,Tony, toto bude veľké! Celý tento obchod zmení perspektívu New Yorku a...

Pokračování filmu Ježek Sonic dostalo zelenou od studia!

Kdy uvidíme pokračování filmu Ježek Sonic? A vrátí se Jim Carrey jako Doktor Robotnik? První dobrodružství superrychlého ježoura zaútočilo na kina letos v únoru. Dosud...
- Advertisement -