sobota, 10 apríla, 2021

Seriály na Netflixe: 5 tipov na menej známe, ale aj veľmi kvalitné kúsky

-

Seriály na Netflixe

Naposledy som si pre Vás pripravil dva výbery seriálov: Animáky na Netflixe a Seriály HBO. Preto sa dnes pozrieme na seriály na Netflixe a mojich (La casa de papel – napísal Filip) tradičných 5 tipov pre vás. Pohodlne sa usaďte a pripravte si svoj Netflix na pridávanie nových kúskov do My listu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Začína casting pre pripravovaný Game of Thrones prequel seriál!

-REKLAMA-

Animáky na Netflixe
Zdroj: wgna.com

La casa de papel

Keď sa skupine lupičov podarí dostať do Španielskej národnej mincovne, je tu len jedna otázka, ktorú treba zodpovedať. Kto z koho? Dokáže byť polícia múdrejšia ako zločinci, ktorých vodca mal túto lúpež naplánovanú do najmenšieho detailu? To všetko sa dozviete v tomto nervy drásajúcom seriáli, ktorý je okrem tikajúcich hodiniek nabitý fantastickou akciou, úžasnými postavami a tými najvášnivejšími romancami, na aké sme už od Španielov zvyknutí.

The Good Place

-REKLAMA-

Predstavte si, že jedného dňa sa z ničoho nič objavíte v kancelárii, kde vám povedia, že ste zomreli. Vymenujú dobré veci, čo ste spravili a ocitnete sa namiesto neba v Good Place. Jediný problém je, že im sedí iba meno a vy ste žiadnu dobrú vec vo svojom živote nespravili. Niečo podobné sa stane aj Eleanor (Kristen Bell), ktorá sa bude snažiť za každú cenu udržať v Good Place, ale zadarmo to nebude. Tento seriál je dokonalá oddychovka, pri ktorej sa nikdy nebudete nudiť a má pre vás nachystané jedny z najlepších zvratov v seriálovej tvorbe.

Tiger King

Bizár, bizár a ešte raz bizár. Pri tejto novinke od Netflixu budem veľmi stručný. V princípe vám ani nemusím veľa hovoriť, lebo by ste mi aj tak neverili. Jedná sa o časozberný dokument, ktorý sa zameriava na chovateľov tigrov z juhu USA a jednu veľmi bohatú aktivistku. Pred pozeraním vám dám jednu radu. Začnite to pozerať ako dokument, nie ako zábavu a nechajte sa unášať aj napriek tomu, čo všetko tam uvidíte. Do dnešného dňa totižto nechápem, že to, čo som videl, nebol animák na štýl Paradise PD, ale realita.

Brooklyn Nine Nine

Na môj vkus až príliš prehliadaný klenot spomedzi sitkomov. Dej sa odohráva primárne na policajnej stanici okrsku Brooklyn 99. Tvorcovia sa našťastie neboja veľmi často vychádzať do iného prostredia, čo je veľmi sympatické. Taktiež je seriál extrémne nahláškovaný (title of your sextape) so skvelo napísanými postavami a legendárnymi okamihmi. Andy Samberg ako Jake Peralta je proste boží (pre túto rolu sa narodil). Bohužiaľ, mám pre vás aj sklamanie. Po piatej sérii dal Netflix seriálu stopku. Našťastie televízna stanica NBC videla v Nine Nine veľký potenciál a pokračuje v tvorbe. To ale znamená, že si musíte nájsť inú cestu na sledovanie šiestej a siedmej série. 🙁

Mindhunter

Mindhuntera vám predstavím, ako ho predstavil kolega Šugy mne. David Fincher prišiel do Netflixu a hovorí im: “počúvajte, čítal som túto skvelú knihu od agentov FBI o profilovaní sériových vrahov. Dajte mi peniaze a ja vám spravím hit”. A ja mu aj docela verím. Seriál je podľa skutočných udalostí a zameriava sa (ako už tušíte) na profilovanie sériových vrahov. Avšak nie je to iba obyčajná plochá záležitosť. Pozeráme sa na históriu a vznik pojmu sériový vrah. Pozeráme sa na životy agentov, ich rodiny a dopad, aký mala ich práca na ne. Sledujeme dokonalé herecké divadlo v podaní skoro každého, kto stvárňuje konkrétnych vrahov. A hlavne veľakrát nám behá mráz po chrbte, pri ich detailnom opise vrážd, ktoré spáchali. Je jednoznačne cítiť, že to má v rukách David Fincher a zatiaľ som v tomto seriáli nenašiel žiadnu chybu. Na sledovanie si však pripravte dobrú náladu, o ktorú po chvíli prídete.

To by bolo na dnešnú “nálož” všetko. Ak vám to nestačilo, nebojte sa. Materiálu mám viac, ako dosť a každým karanténnym dňom pribúda. Tým pádom sa môžete tešiť na ďalšie rebríčky, ktoré zostavím.

Ktorý zo seriálov si pozriete ako prvý?

-REKLAMA-
Kevin Horňáček
Kevin Horňáčekhttp://plotpoint.sk
Hudba, lóve, móda, hous:>--
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img