streda, 20 januára, 2021

Vrah Jeffrey Dahmer: Svoje obete zabíjal a neskôr konzumoval!

-

CITLIVÝ OBSAH: 18+

Nasledujúci článok nie je vhodný pre mladšie publikum. Obsahom článku môže byť:
  • krv, násilie, nahota, sex či iný nevhodný obsah pre citlivejšie povahy
  • predmety či služby dostupné len pre osoby staršie ako 18 rokov

Vrah Jeffrey Dahmer a kanibalizmus?

Kanibalizmus. V dnešnej dobe je tento pojem spájaný s morbídnosťou a morálnou neakceptovanosťou. Je to práve vďaka tomu, že sme sa ako spoločnosť vyvíjali a tento akt morbídnosti zanechali v minulosti. Ale aj dnes sa nájde mnoho kmeňov, ktoré sa vyznačujú svojou náklonnosťou ku kanibalizmu práve kvôli tomu, že sa nachádzajú v geografickej oblasti, ktorá im neponúka veľké množstvo úrody alebo dobytku.

Ale niekedy sa môže človek stať kanibalom čisto kvôli psychickým poruchám, ktorým čelí od útleho detstva. Prvý varovný signál sociopatie sa prejaví už v rannom detstve a to práve zabíjaním maličkých zvierat. A práve takýto začiatok mal aj vrah Jeffrey Dahmer.

-REKLAMA-

Vrah Jeffrey Dahmer
Zdroj: wpfacet.pl

Detstvo

Jeffrey Dahmer sa narodil 21.5.1960 v meste Milwaukee, ktoré sa nachádza v štáte Wisconsin. Už od detstva bol Jeffrey považovaný za samotára kvôli tomu, že jeho rodičia mu nevenovali skoro žiadnu pozornosť. Bolo to kvôli tomu, že obaja rodičia mali ťažké zdravotné problémy, pričom Jeffreyho matka sa snažila o samovraždu predávkovaním. Jeffrey mal morbídny záujem v mŕtvych zvieratách. Zbieral mŕtve telá zvierat z vozovky a neskôr ich niesol domov a rozoberal ich, aby zistil, ako fungujú. Táto zaujatosť v mŕtve telá zvierat sa neskôr vyhĺbila do samotného zabíjania zvierat.

Veľkým míľnikom v živote a rozhodnutiach Jeffreyho Dahmera bola práve stredná škola. Práve na strednej škole zistil, že je homosexuálom a taktiež začal konzumovať veľké množstvá alkoholu kvôli tomu, že nemal priateľov. Už práve v tomto veku sa začali prejavovať Dahmerove prvé sadomasochistické náklony, kedy sa podľa všetkého videl vo svojich fantáziách ako agresívne dominantný jedinec, ktorý má zálusk na čisto submisívneho partnera.

Vrah Jeffrey Dahmer
Zdroj: magellan.tv

Prvá vražda

Prvá vražda Jeffreyho Dahmera sa stala v roku 1978, kedy sa rozhodol po ceste domov zobrať stopára Stevena Hicksa. Táto dvojka popíjala celú noc, pričom sa ráno Steven Hicks rozhodol ísť na rockový festival. Práve vízia toho, že Steven odíde sa Jeffreymu nepáčila. Preto sa rozhodol pre rázny krok, zozadu ho Jeffrey udrel 5 kilovou jedno rúčkou dvakrát, čo uvidelo Stevena do bezvedomia. Po tomto akte ho Jeffrey Dahmer uškrtil a vymastruboval na nehybnom tele. Podľa výpovedí Jeffreyho Stevena narezal na menšie kúsky, ktoré neskôr uložil do hrobu na záhrade.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Omyl - Chce ju späť? Nech sa posnaží!

Po tejto vražde sa vrátil Jeffreyho život do starých koľaji. Pokúsil sa totižto dostať na Ohio State University, čo mu ku koncu vyšlo. Ale Jeffrey sa počas štúdia viac zameriaval na alkohol než na štúdium, pričom jeho priemer ku koncu prvého semestra bol 4,45. Kvôli tomuto faktu sa rozhodol skúsiť ísť do armády, kde podľa všetkého znásilnil dvoch chlapcov, ktorí proti nemu vypovedali.

Vrah Jeffrey Dahmer
Zdroj: MJS.com

Návrat do Ohio a séria vrážd

Jeffrey Dahmer sa vrátil do štátu Ohio v roku 1987. Práve tu sa zamestnal v čokoládovni, pričom začal svoju najznámejšiu sériu vrážd, ktorá trvala až do roku 1991, kedy bol chytený políciou. Počas tohto obdobia Jeffrey usmrtil, znásilnil a neskôr skonzumoval približne 13 osôb. Väčšinu týchto osôb tvorili Afroameričania. Svoj modus operandi čisto upriamoval na ľudí v zlej finančnej situácii alebo jednoduchých tulákov. Podľa vyšetrovania zväčša uspával svoje obete veľkými množstvami liekmi na spanie a neskôr ich uškrtil v spánku. Po tomto akte ich vyfotil v obscénnych pozíciách a rozporcíroval.

Zlom pre Jeffreyho Dahmera nastal v roku 1991, kedy ponúkol trom chlapcom 300 dolárov za fotenie aktov. Jeden z tejto trojice mu odsúhlasil túto ponuku, pričom ho Jeffrey odniesol k sebe domov. Podľa výpovedí sa Jeffrey pokúsil o zviazanie rúk jeho obeti, po tom, čo mu tento plán nevyšiel vytiahol nôž a priložil ho k srdcu Traceyho Edwarda. Tracymu sa podarilo obalamutiť Jeffreyho tým, že nikam nebude utekať a že či nemôžu ísť piť pivo do obývačky. Práve v obývačke využil Tracy sekundu, kedy Jeffrey nedával pozor a uštedril mu pravý hák, čo Jeffreyho dostalo do bezvedomia. Po úteku našli Tracyho dvaja policajti, pričom im vyrozprával, čo sa stalo v Jeffreyho dome.

Po tejto výpovedí to bol už rýchly pád pre Jeffreyho. Počas prehliadky domu našli policajti u Jeffreyho mŕtve telo muža a taktiež sudy plné kyseliny v ktorej Jeffrey rozpúšťal časti tela, ktoré neplánoval zjesť. Súdny spor s Jeffrey Dahmerom netrval ani rok kvôli viacerým dôkazom, ktoré boli práve nájdené počas domovej prehliadky. Jeffrey Dahmer bol právoplatne odsúdený 1.6.1992 na doživotie. Smrť na neho čakala až vo väzení, kedy sa dostal do sporu s druhým odsúdeným, ktorý ho ubil kovovou tyčou. Jeffrey Dahmer tým pádom umieral 28.11.1994. Vo väzení prežil iba dva a pol roka.

Aký máte názor na to čo urobil vrah Jeffrey Dahmer? Myslíte si, že sériových vrahov tvorí zlé detstvo? Ak vás zaujíma podobná téma článkov určite si prečítajte aj o vrahovi Tedovi Bundym.

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -