Valorant: Novinka od Riot Games láme rekordy na platforme Twitch

-

Novinky

Valorant na platforme Twitch

Keď sa povie názov Riot Games, každý z nás si predstaví League of Legends. Hru, ktorá si už niekoľko rokov drží status jednej z celosvetovo najhranejších titulov. Donedávna sa toto herné štúdio venovalo len svojej MOBA (Multiplayer online battle arena) hre. To sa však mení a na scénu prichádza ich novinka v podobe titulu Valorant. Najnovší výtvor od spoločnosti Riot Games ešte ani nie je plne vonku a už láme svetové rekordy na streamovacej platforme Twitch. Čo je to vlastne za hru?

Valorant je nová kompetitivná online 5v5 strieľačka, ktorá kombinuje aspekty z viacerých hier ako sú napríklad Counter-Strike: Global Offensive či Overwatch. V hre nájdete niekoľko agentov s tým, že každý má svoje schopnosti. Hra tak spája prvky taktickej strieľačky s rôznymi schopnosťami, ktoré by ste mali využiť vo svoj prospech.

Podobne ako je to v prípade obľúbeného CS:GO, hra môže skončiť troma rôznymi spôsobmi. Prvým je, že klasicky položíte bombu, ktorá sa v hre sa volá Spike, a tá následne vybuchne. Ďalší spôsob je, že zabijete tím, ktorý je proti vám. Posledný spôsob, akým sa dá hra ukončiť, je zneškodnením bomby.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Stredoškolská ešportová liga sa blíži do finále! Kto si odnesie titul?

Láme rekordy

Ako som už spomínal, hra láme rekordy na streamovacej platforme Twitch. Podľa informácii od samotného Twitchu, Valorant pokoril rekord konkrétne v kategórii – „najviac sledovaných hodín v kategórii jednej hry“. Diváci strávili dokopy až 34 miliónov hodín pozeraním Valorantu. Okrem toho si hra získala druhé miesto v počte divákov, ktorí hru sledovali v rovnaký čas. Až 1,7 milióna divákov pozeralo Valorant v rovnaký čas. Prvenstvo v tejto kategórii aj napriek tomu pripadá Riot Games. Presnejšie ich minuloročnému svetovému šampionátu – 2019 League of Legends World Championship. Jednoducho Valorant aktuálne dominuje na platforme Twitch.

Valorant Twitch
Zdroj: dotesports.com

Hra ešte oficiálne nie je vydaná. Aktuálne sa dá dostať do limitovanej beta verzie hry. Do tej sa však dá dostať len tak, že vám padne kľúč na platforme Twitch. Stačí pozerať partnerských streamerov hry. Spoznáte ich tak, že majú tag „Dropy zapnuté“, poprípade to majú napísané priamo v názve streamu. Riot Games si vybralo veľkých streamerov ako summit1g, TimTheTatman, Pokimane, xQc, Anomaly a ďalších. Na československej scéne môžete sledovať napríklad Mazariniho. Celý zoznam hráčov, ktorí obdržali pozvanie do bety nájdete TU.

Názory hráčov sú rôzne. Zatiaľ čo viacerí tvrdia, že sa jedná o skvelú novinku, iní tvrdia, že ide o veľký prepadák. Osobne si myslím, že sa jedná o zaujímavý koncept a hoci sa hra môže zdať vizuálne trochu o ničom, treba myslieť na to, že sa stále jedná o beta verziu hry a ešte sa toho môže veľmi veľa zmeniť. Presný dátum vydania hry zostáva zatiaľ neznámy, avšak vieme, že by to malo byť niekedy v lete tohto roku.

Zaujala vás novinka od Riot Games? Podarilo sa vám už získať kľúč do bety Valorantu?

Zdroj: theverge.com

Ďalšie novinky

Populárne