utorok, 29 septembra, 2020

UMBRELLA ACADEMY – 2. séria komiksového hitu od Netflixu!

-

Umbrella Academy – 2. séria po vlažnej jednotke!

Ako čitateľ komiksov som v menšine, keďže nie som veľkým fanúšikom komiksovej série Umbrella Academy od Gerarda Waya a Gabriela Bá. Áno, myslím toho frontmana kapely My Chcemical Romance a toho kresliča, ktorý kreslí „ako Mike Mignola„. Ale aj napriek tomu som bol na seriál zvedavý. Po pár dieloch prvej série som bol mierne v rozpakoch, ale od takej štvrtej epizódy to už šlapalo dobre.

Celkovo som bral seriálovú Umbrella Academy ako vlažný úspech. Na rozdiel od komiksovej predlohy, ktorá má veľa dobrých nápadov, lenže scenáristická ruka Gerarda Waya nie je taká pevná ako by byť mala. Preto som bol v miernych rozpakoch, keď prišla 2. séria seriálu Umbrella Academy. Ale prišlo k nečakanému zvratu! Ako teda dopadla 2. séria Umbrella Academy?

UMBRELLA ACADEMY - 2 -01
Zdroj: bustle.com

Apokalypsa včera, dnes aj zajtra?

-REKLAMA-

2. séria Umbrella Academy začína presne v momente, kedy tá prvá skončila. Čo je super – ako divák okamžite nastupujete do idúceho vlaku. Osobne som nerewatchoval prvú sériu predtým, než som začal s druhou. A nemal som s tým najmenší problém. Cliffhanger z prvej série, ktorý asi množstvu divákov nedal spať, sa tu vyrieši novým, takže ideme nonstop v jednej línii.

Ale po úvodnej mega-scéne, ktorá má väčšie srdiečko než polka prvej série, nastupuje dávka depresie v novej dejovej linke, ktorá nám ukazuje, ako sa nám už známe postavy dostali do situácie v prvej scéne. Prepáčte, že to opisujem veľmi letmo, ale nechcem tu spoilerovať. Ak sa chcete nahypovať, tak pokojne pokračujte v ďalších riadkoch.

Umbrella Academy
Zdroj: journaldugeek.com

Pár častí trvá, než sa opäť rodina dá dohromady ako bola na konci prvej série, ale tá cesta stojí za to! Máloktorý seriál ma dnes vie prekvapiť dejovým vývinom, takže keď v druhej sérii nám tvorcovia po lyžičkách dávkujú jeden zvrat za druhým a charakter development, ktorý práve v komiksovej predlohe absolútne chýba, som z toho nadšený. Takže už toľko neotáľajte a nalaďte sa na retro notu 60. rokov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmoví režiséři budoucnosti - druhá várka přichází s novými favority!

Vydajte sa na časohrátky a rodinné dobrodružstvo plné podrazov, schválností, lások  a drám v novom prostredí. Iste môžete argumentovať, že sme dostali to isté len v novom balení. A máte vlastne pravdu. Ale to balenie je iné v toľkých ohľadoch, že ho zoberiete všetkými desiatimi! Čakajú vás sadistický škandinávci, jedna z najvtipnejšie podaných siekt (ahoj Zoltán) a jedna zlatá rybka!

Netflix
Zdroj: tyla.com

Máme sa tešiť aj na ďalšiu sériu Umbrella Academy?

Záverečný cliffhanger opäť nakusol zaujímavú tému a tvorcovia nám už teraz hovoria „tešte sa na to, čo vám ukážeme nabudúce!“ a ja im to baštím. A to aj po tom, čo som chladne prijal prvú sériu. Druhou ma presvedčili!

8/10

Zaujímavosť k pivu: Herec Cameron Britton, ktorý mal v prvej sérii menšiu, ale významnú úlohu Hazela, stvárnil v ďalšej pecke od Netflixu – Mindhunter skutočného sériového vraha Edmunda Kempera alias Big Eda.

Našli ste si už desať hodín na napozeranie druhej série Umbrella Academy? Čo na ňu hovoríte? A čítali ste komiksovú predlohu?

-REKLAMA-
ZdrojNetflix
Avatar
Martin Sugarhttp://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Twitch: Dosud největší český donate? Agraelus dostal sto tisíc korun!

Kdo je Agraelus? Agraelus je český streamer a Let's Player, který se zaměřuje na herní a zábavný obsah pro širokou paletu obecenstva. Jedná se o...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -