nedeľa, 17 januára, 2021

UEFA povolí naplniť štadióny na 30%! Ide o správne rozhodnutie?

-

UEFA povolí naplniť štadióny

Európska futbalová únia (UEFA) povolí naplniť štadióny na 30%. Toto povolenie bude môcť byť využité len za súhlasu miestnych úradov a taktiež len za prísnych opatrení. Platnosť nadobudne od budúceho týždňa. Platí to pre zápasy spadajúce pod UEFA, teda Liga majstrov, Európska liga a medzištátne zápasy.

Štadióny budú môcť zaplniť len domáci fanúšikovia, cestovanie na zápasy vonku bude aj naďalej zakázané.

-REKLAMA-

UEFA povolí naplniť štadióny
Zdroj: aa.com.tr

Budapešť príkladom

Hlavným podnetom vedenia UEFA na zmiernenie opatrení bolo stretnutie medzi Bayernom a Sevillou, ktoré sa odohralo v Budapešti. Superpohárové stretnutie v Puskás Aréne z hľadiska sledovalo 15 500 fanúšikov, čo je 30% kapacity štadióna. Zo strany Európskej futbalovej únie išlo akoby o prvý test tohto formátu a obstál bez problémov.

So zmiernením opatrení koniec koncov vyjadril súhlas aj samotný Superpohár UEFA. Podľa neho je možné, aby sa fanúšikovia zúčastňovali futbalových zápasov, ak dajú svoje zdravie na prvé miesto a dodržia opatrenia. Samozrejme, povinnosťou pre divákov bude dodržiavanie rozostupov a nosenie rúšok. Ďalšie hygienické opatrenia už budú záležať na miestnych úradoch.

,,Dnešné rozhodnutie je rozumným prvým krokom, ktorý stavia zdravie fanúšikov na prvé miesto a rešpektuje zákony v každej krajine. Aj keď v COVID situácii čelíme všetci spoločnému nepriateľovi, rôzne krajiny majú v danom okamihu odlišné prístupy a rôzne výzvy. Toto rozhodnutie umožňuje pri prijímaní fanúšikov oveľa väčšiu flexibilitu na miestnej úrovni, ako tomu bolo doteraz, vždy sa však musí rešpektovať hodnotenie miestnych orgánov,“ vyhlásil Alexander Čeferin, prezident UEFA.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  MS v hokeji 2002: Bondrov zlatý gól 100 sekúnd pred koncom!

V Nemecku 20%

Dokopy 27 európskych štátov fanúšikov na štadiónoch do určitej miery akceptuje. Rovnako ako na Slovensku, tak aj v Česku, Anglicku, Španielsku a Taliansku sa hrá bez divákov. Inou cestou sa vydali napríklad v Nemecku, kde je od začiatku sezóny na zápasoch povolené zaplniť 20% kapacity štadióna.

UEFA povolí naplniť štadióny
Zdroj: futbal.spravy.sk

Ako už vieme, prísne opatrenia na Slovensku nepovolia žiadnych fanúšikov ani na zápasoch reprezentácie. Náš tím teda najbližšie čaká domáci a mimoriadne dôležitý zápas proti Írsku pred prázdnymi tribúnami.

Zdroj: goal.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -