streda, 5 augusta, 2020

Tenet prichádza do našich kín spolu s ďalšími exkluzivitkami! Na čo sa môžeme tešiť?

-

Tenet prichádza do našich kín spolu s ďalšími exkluzivitkami

Keď sa zdalo, že nádej je preč a že celý svet filmových fanúšikov bude trpieť, lebo v USA stále nepochopili, prečo sa nosia rúška, Warner Bros zakročilo! Ale aby som vás zo začiatku hneď nepoplietol, poďme pekne postupne. Filmový biznis je náročný, ale aj najviac vďačný. Milióny, ktoré sa každoročne investujú do nakrúcania obrovského množstva filmov, sa štúdiám vracajú vo veľkom.

Americký trh je v tomto veľmi dôležitý, keďže z neho dostávajú štúdiá najväčšiu časť zisku späť. Preto na mnohé filmy musíme my v Európe a zvyšku sveta čakať o niečo dlhšie, keďže niektoré štúdiá sa najprv musia zamerať na svoj trh. Ale keď celosvetová pandémia tento trh pozastavila na takmer polroka, štúdiá museli urobiť čokoľvek, aby začali znova zarábať. Ako už ste si všimli, Európa pandémiu zvláda zatiaľ výborne a postupne sa vracia do normálu.

odklad Tenetu
Zdroj: hdqwalls.com

-REKLAMA-

Kiná máme otvorené už zopár týždňov, no žiadne z nich nemohli premietať nové filmy. Štúdiá ich totiž nevedeli otvoriť na domácej pôde v USA a taktiež nevedeli, ako k ich vydaniu pristupovať. Za oceánom si síce mysleli, že keď sa otvára celý svet, určite môžu aj oni. Vieme však, že opak je pravdou a ak si chcú niekedy obyvatelia Spojených štátov konečne opäť užívať voľnosť, mali by sa konečne v nasledujúcich týždňoch spamätať, aby nedopadli ešte katastrofálnejšie.

Európa sa môže tešiť!

My sa však môžeme tešiť, keďže za našu poslušnosť a dodržiavanie opatrení, dostávame odmeny. Keďže štúdiá začínali vidieť, že v Európe ide všetko do normálu, rozhodli sa, že sa ich filmy u nás budú postupne odhaľovať. Síce sa mnohé veľké hity už stihli popresúvať aj o rok neskôr, stále tu boli také štúdiá, ktoré vyčakávali a nechceli prísť o svoje dátumy premiér.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Seriál The Boys dostal nový trailer k druhej sérii! Kedy sa jej dočkáme?

Ako som už naznačil vyššie, jedným z týchto štúdií je práve Warner Bros, ktoré má tento rok na konte až tri obrovské hity, za ktoré neustále bojovalo. Vyzerá to teda tak, že sa im všetky tieto filmy nakoniec podarí dostať do kinosál i keď to bude mimo USA. Prvý film, ktorý teda odštartuje túto vlnu, bude masívny blockbuster Tenet od Christophera Nolana. Ten sa už 26. augusta dostane až do 70 krajín sveta (vrátane nás) mimo amerického trhu.

Po prvýkrát v histórii teda Európa dostane takýto typ filmu pred USA, čo je naozaj nevídaná udalosť. Nielen však to. Ak sa situácia v USA v najbližších mesiacoch nezlepší, môžeme podobné rozhodnutie očakávať aj s ďalšími filmami tohto štúdia. Tými filmami sú Wonder Woman 1984 a Dune. No a vyzerá to tak, že sa očividne na tento krok štúdio celkom chystá, keďže v auguste do kín neposielajú len Tenet.

wonder woman 1984
Zdroj: hdqwalls.com

Inception a trailery

Do našich kín totiž príde aj film Inception (Počiatok), na oslavu jeho desiateho výročia a to už 12. augusta. Po desiatich rokoch sa teda film ukáže aj v kinách IMAX a pôjde o udalosť, ktorú filmový fanúšik nebude chcieť zmeškať. Počiatok totiž pred začiatkom odhalí doteraz nevidené trailery na pripravované pecky Tenet, Wonder Woman 1984 a Dune. Týmto krokom teda štúdio jasne potvrdzuje, že ak všetko pôjde pre nás dobre, tak si tieto novinky užijeme už tento rok v pohodlí našich kinosál. Ak sa pochopiteľne náhodou celý svet nedostane opäť do zapeklitej situácie.

Išlo by teda o historicky prvé zábery, ktoré by sme mohli vidieť z decembrového veľkofilmu Dune. Vidieť ich teda po prvýkrát na obrovskom plátne IMAX bude nepochybne zážitok. Je však jasné, že tieto trailery (alebo iné, len na rovnaké tituly) potom budú musieť neskôr vyjsť aj online a oficiálne debutovať pred premiérou Tenetu.

Oscar Isac
Zdroj: vanityfair.com

Každopádne, môžeme sa všetci začať tešiť. Vďaka našej súdržnosti a dodržiavaniu opatrení sme medzi 70 vyvolenými krajinami sveta, ktorá sa dočká takýchto filmových lahôdok. Síce koronavírus asi každému tento rok obrátil život naruby, konečne sa môžeme v tejto pandémii začať tešiť aj z takýchto drobností. Len to nepodceňme, ako nám to dokazujú obyvatelia v USA, ktorí si na nové filmy ešte budú musieť trochu počkať.

Čo hovoríte na riešenie štúdia Warner Bros? Ste radi, že sa k nám ich nové filmy dostanú aj napriek absencii na americkom trhu? Tešíte sa, že Tenet prichádza do našich kín spolu s novými trailermi?

Zdroj: darkhorizons.com

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttp://plotpoint.sk
60% of the time, it works... every time
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Kto je najlepší medveď v zábavnom priemysle? Toto je 6 kandidátov!

Kto je tu GOAT? Najlepší medveď je najlepší medveď. Určite sa dnes nebudeme rozprávať o medveďoch tancujúcich v cirkusoch alebo medveďoch, ktorých môžete vidieť v...

Aktuálne

Hudobné novinky z domácej scény #4 Máme tu nový challenge?

Hudobné novinky z domácej scény #4 Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri dnešnom článku - Hudobné novinky z domácej scény #4! Dnes si opäť...

Berserk od Kentaró Miura – Legendární manga konečne i u nás!

Berserk od Kentaró Miura - Kultovní manga v češtině! Nakladatelství Crew i přes trable s koronou a posunutí všech vydání nových komiksů dokázala přece jenom...
- Advertisement -