streda, 20 januára, 2021

System of a Down: Prečo po toľkých rokoch vydali dve nové skladby?

-

System of a Down a nové skladby?

Aj keď kapela stále aktívne koncertuje, nových skladieb sme sa od nich nedočkali už dlhých 15 rokov. Ich posledné albumy Hypnotize a Mezmerize vyšli ešte v roku 2005 a odvtedy ani jedna skladba. Po kratšej pauze začali znovu koncertovať so svojimi starými skladbami. V minulosti sa pokúšali vytvoriť nové piesne, no pre ich rozdielne sa vyvíjajúce štýly sa nijako nedohodli a nič nevzniklo. Až doteraz. V októbri spoločne nahrali dve skladby „Protect The Land“ a „Genocidal Humanoidz“, ktoré sa však albumu asi nedočkajú. To, či bude System of a Down ďalej nahrávať nové piesne, je otázne a málo pravdepodobné.

system of a Down
Zdroj: billboard.com

Čo ich viedlo k nahratiu nových piesní?

-REKLAMA-

SOAD je arménsko-americká skupina a práve tieto ich spoločné arménske korene ich doviedli k nahratiu dvoch nových skladieb. Týmito piesňami reagovali na nedávne konflikty v Náhornom Karabachu, kde žije asi 95% Arménov. Náhorný Karabach je dodnes neuznaný samostatný štát, ktorý sa odtrhol od Azerbajdžanu s pomocou Arménska. Nedávno Azerbajdžan s pomocou Turecka napadol Náhorný Karabach a chcel ho získať späť, aj keď oficiálne nikdy nebol samostatný. Tieto udalosti donútili členov SOAD znovu sa spojiť a prostredníctvom piesní ukázať svetu, čo sa deje a ako zomierajú nevinní ľudia. Taktiež piesňami vyzývajú svetových lídrov, aby zabezpečili mier v tejto oblasti.

„We as System Of A Down have just released new music for the first time in 15 years. The time to do this is now, as together, the four of us have something extremely important to say as a unified voice. These two songs, “Protect The Land” and “Genocidal Humanoidz” both speak of dire and serious acts of aggression perpetrated upon our cultural homelands of Artsakh and Armenia.“ – System of a Down

„My ako System of a Down sme práve vydali novú hudbu prvýkrát počas 15 rokov. Čas spraviť to je teraz, keď spoločne všetci štyria chceme niečo extrémne dôležité povedať ako jednotný hlas. Tieto dve piesne, „Protect The Land“ a „Genocidal Humanoidz“ hovoria o strašných a vážnych činoch agresie spáchanej v našej kultúrnej domovine Artsakh (Náhorný Karabach) a Arménsko“. – System of a Down 

nové skladby
Zdroj: youtube.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Majk Spirit a Osťo prichádzajú s vlastným podcastom! Novinka TOPKAST!

Pomoc pre tých, ktorí to potrebujú!

Tieto dve skladby kapela zverejnila na svojom Bandcampe, kde si ich môžeme stiahnuť za peniaze. Skladby si môžeme kúpiť za $2 USD alebo viac. Peniaze poputujú do charitatívnej organizácie Armenia Fund, ktorá pomáha Arménom so základnými potrebami. Ak chcete darovať peniaze len tak, môžete to spraviť aj cez YouTube, kde vám táto možnosť naskočí pri ich piesňach.

„We realize that for many of you, there are more convenient ways you like listening to music, so please consider the opportunity to download these songs as an act of charity above all else. Think of the list price for the downloads as a minimum donation, and if you have the ability and can be more generous with your donation, every single member of System Of A Down will be even more grateful for your benevolence. Band royalties from this initiative will be donated to Armenia Fund, a US based charity organization instrumental in providing those in need in Artsakh and Armenia with supplies needed for their basic survival.

The music and lyrics speak for themselves. We need you to speak for Artsakh.

Peace,

Daron, Shavo, John and Serj“

„Uvedomujeme si, že pre mnohých z vás je veľa pohodlnejších spôsobov ako počúvať hudbu, ale prosíme, zvážte možnosť stiahnuť si tieto piesne ako charitatívny akt. Myslite na to, že cena za stiahnutie je minimálny príspevok a ak máte možnosť a chcete byť štedrejší, každý jeden člen System of a Down bude o to vďačnejší za vašu dobročinnosť. Peniaze z tejto iniciatívy budú venované charitatívnej organizácii Armenia Fund, sídliacej v USA, ktorá pomáha tým, ktorí to potrebujú v Artsakhu a v Arménsku so základnými potrebami na prežitie. 

Hudba a texty hovoria sami za seba. My potrebujeme vás, aby ste hovorili za Artsakh.

Mier,

Daron, Shavo, John a Serj.“ – System of a Down 

SOAD
Zdroj: loudersound.com

A takéto IG filtre #ProtectTheLand vo farbách arménskej vlajky inšpirované oficiálnym videoklipom ku skladbe Protect The Land majú na svojom Instagrame. 

Máš rád SOAD? Čo hovoríš na nové skladby a ich posolstvo? 

Ak máš rád hudbu, pozri si aj iné články od mojich kolegov.

Zdroje: hudba.zoznam.sk, bandcamp.com, instagram.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -