Stredoškoláci zabojujú v ešporte až o 12 000€! Ako sa zapojíš?

Takýto veľký prize pool pre študentov tu ešte nebol...

-

Novinky

Stredoškoláci budú môcť zabodovať v ešporte

Piata sezóna úspešného projektu pre stredoškolákov – Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga štartuje už 28. novembra 2022. Registrácie do jednotlivých turnajov momentálne prebiehajú do 27.11.2022 na oficiálnej stránke organizátora yzone.sk.

Do projektu sa môžu zapojiť študenti všetkých stredných škôl na Slovensku a v Čechách, stačí sa preukázať ISIC preukazom alebo aktuálnym potvrdením o návšteve školy. Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, APEX Legends a Valorant a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 12 000 EUR. V predchádzajúcej sezóne projektu bolo zapojených viac ako 2 000 stredoškolákov z viac ako 180 slovenských škôl a 100 stredných škôl z Českej republiky.

Záštitu nad projektom už druhú sezónu prevzalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Záštitu prevzali taktiež kraje: Bratislavský, Trenčianský, Banskobystrický, Prešovský. Hlavnými partnermi projektu sú Slovenská sporiteľňa, TRUST Gaming, Genesis, FEI STU Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj.

stredoškoláci v ešporte
Zdroj: SČSEL / Yvents

Turnaj má dôležitý cieľ

Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii. Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je v súčasnosti samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Cyberpunk s podporou RTX? Práve to nám predstavuje nový trailer!

Registrovať sa do turnaja je možné do 27. novembra 2022 v týchto hrách:

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk<, na sociálnych sieťach <FacebookInstagram.

Organizátorom projektu je agentúra Yvents.

Zdroj: SČSEL / Yvents
Zdroj titulného obrázka: SČSEL / Yvents

Ďalšie novinky

Populárne