sobota, 22 januára, 2022

SPOLU & HLADNÍ: Česká pobočka HBO prinesie na HBO Max nový seriál

-

-REKLAMA-

Česko prinesie dokumentárny seriál SPOLU & HLADNÍ

SPOLU & HLADNÍ je názov osemdielneho cestopisného seriálu, ktorý nás zavedie nielen do sveta gastronómie, ale umožní nahliadnuť do vzťahu medzi otcom a dcérou. Česká pobočka HBO Europe začína natáčať vôbec prvý originálny lifestylový seriál pre HBO Max.

Spolu & Hladní
Zdroj: HBO Europe / Top of Mind

Hlavnými predstaviteľmi dokumentárneho cestopisného seriálu budú herec a foodie celebrita Lukáš Hejlík a jeho dcéra Klára Hejlíková. Obaja zdieľajú vášeň pre dobré jedlo a cestovanie. Radi spoznávajú zaujímavú architektúru, dizajn, foodie scénu, neobvyklé miesta alebo ubytovanie. Na svojich cestách sa navyše budú stretávať s ľuďmi, ktorí sú špičkami vo svojom odbore. Spolu s divákmi ich budeme sprevádzať nielen po českej foodie scéne, ale predovšetkým na ceste za poznaním seba samých. Jednotlivé časti sa budú venovať aktuálnym témam z oblasti foodie scény, ekológie alebo urbanizmu.

-REKLAMA-

Režisérom Max Original seriálu SPOLU & HLADNÍ je Matěj Chlupáček, držiteľ Českého leva, ktorý už s HBO Europe spolupracoval na druhej sérii seriálu Terapia, spoločne s režisérom Petrom Zelenkom alebo celovečernom filme Polednice.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nový teaser na seriál Peacemaker je tu! Podarilo sa Cenovi zaujať?

Pohľady producentov

Hanka Kastelicová, VP and Executive Producer, Documentaries, HBO Europe dodáva: „Som veľmi rada, že s príchodom HBO Max budeme mať možnosť rozšíriť našu ponuku o nové projekty pre širokú divácku obec. Prvýkrát sa v Českej republike a na Slovensku, a vlastne aj v širšom regióne Strednej Európy, púšťame do populárneho žánru dokumentárneho cestopisného seriálu. Hlavný protagonisti relácie SPOLU & HLADNÍ nás zavedú do mnohých známych i skrytých kútov Česka a presvedčia nás o tom, aké skvelé dobrodružstvá môže zažiť otec so svojou dospievajúcou dcérou.“

Tereza Polachová, producentka HBO Europe, za ktorou stojí celá séria úspešných projektov (akými sú Horiaci ker, Pustina, Až po uši alebo Bez vedomia) dokumentárny seriál predstavuje takto:

„Naším cieľom nebolo len ukázať zaujímavé miesta v Čechách a na Morave, prípadne dať tipy na to, kde sa dobre je a pije. Ambíciou SPOLU & HLADNÍ je ukázať, ako sa dá spolu a kvalitne tráviť, aj keď obmedzený čas. Dúfame, že v dnešnej uponáhľanej a na medziľudské vzťahy náročnej dobe bude SPOLU & HLADNÍ nápaditým vodítkom nielen pre rodičov, ale aj ich deti.“

Spolu & Hladní
Zdroj: HBO Europe / Top of Mind
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Harry Potter: Budúcnosť kúzelníckého sveta odhalená! Príde film či seriál?
-REKLAMA-

Producentka zo spoločnosti Barletta, Maja Hamplová k projektu z dielne Max Original hovorí:

„Sme veľmi radi, že sme dostali možnosť znovu spolupracovať s HBO Europe. Podieľať sa na výrobe tohto špecifického a u nás doteraz ojedinelého formátu je pre nás veľká výzva. Zvlášť v čase covidovej, kedy sa ľuďom uzavrela možnosť cestovať na ich obľúbené miesta v Čechách aj mimo nich. Ďalšou dôležitou témou, ktorá nás zaujala, je téma rodičovstva. Ako sa hľadá cesta k niekomu, kto sa mení každý deň pred očami, kto rastie závratnou rýchlosťou a s kým držať krok je ťažšie a ťažšie? A naopak – aké je to vyrastať, keď tomu dospelému vedľa seba príliš nerozumiete a on nerozumie vám? Aj vďaka naším hrdinom zisťujeme, že spoločné zážitky, jedlo a láska dokážu veľa priepastí preklenúť.”

„Každých 14 dní si k sebe s mojou dcérou Klárou hľadáme cestu, ale keď vyrazíme do prírody alebo zájdeme na skvelé jedlo, smejeme sa a spoznávame sa. Na našich cestách sú aj chvíle hlbokého významného ticha, ale po každej prehánke vyjde opäť slnko. Plány na naše cesty dávam dohromady na poslednú chvíľu, ale takto dávame tým našim predĺženým víkendom naozaj dobrodružný rámec. Uvedomujem si, že za niekoľko mesiacov bude Klára na strednej škole a na naše výlety už nebude mať vôbec náladu, preto sa snažím si to s ňou náležite užiť. Objavujeme spoločne Česko, ale hlavne nás dvoch. A ide nám to myslím výborne, každých štrnásť dní, keď môžeme byť spolu a hladní.“ dodáva Lukáš Hejlík.

Čo je to vlastne HBO Max?

HBO Max na Slovensku
Zdroj: TS – HBO

HBO Max je streamovacia platforma spoločnosti WarnerMedia založená na modeli DTC, ktorá poskytuje prvotriednu zábavu. HBO Max ponúka každému divákovi pestrú sériu príbehov z tvorby slávnych značiek, ako sú HBO, Warner Bros., DC, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies a ďalších. Platforma HBO Max bola spustená v máji 2020 v Spojených štátoch a v júni 2021 predstavila lacnejšiu verziu predplatného so zobrazovaním reklamy. Nedávno sa začalo jej celosvetové rozšírenie uvedením HBO Max na 39 trhoch v Latinskej Amerike a Karibiku. Ku koncu tohto roka a v nasledujúcom roku vstúpi HBO Max na európsky trh a začne postupne nahrádzať streamovacie služby poskytované pod značkou HBO.

Čo hovoríte na nový seriál od českej pobočky HBO? Má podľa vás dokument SPOLU & HLADNÍ dobrý koncept?

Zdroj: HBO Europe / Top of Mind
Zdroj titulného obrázka: HBO Europe / Top of Mind

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img